Skip to content

Hiszpańska aplikacja piłkarska szpiegowała fanów, aby Narc on Bars

27 de lipiec de 2021
Screen Shot 2018 06 12 at 8.42.05 AM

La Liga, aplikacja dla hiszpańskich fanów piłki nożnej, szpiegowała fanów, używając niepotrzebnych uprawnień GPS i mikrofonu do identyfikowania słupków pokazujących mecz bez licencji.

Oto Natasza Lomas, pisanie dla Tech Crunch:

W oświadczeniena swojej stronie internetowej, odpowiadając na aferę znicza, liga broni swoich działań, pisząc, że ma „obowiązek ochrony klubów i ich fanów” przed nielicencjonowanymi transmisjami w miejscach publicznych, twierdząc, że takie działanie skutkuje utratą szacunkowej kwoty euro 150 mln rocznie z ligi.

Określa również, że funkcja jest wdrażana tylko w jego aplikacji na Androida – i twierdzi, że najwyraźniej była aktywna dopiero od 8 czerwca. Mówi również, że jest używana tylko w Hiszpanii.

Zastrzeżenia na bok, to wciąż przerażające. I dobre przypomnienie, dlaczego musisz zarządzać swoimi uprawnieniami na Androidzie lub na iPhonie lub iPadzie. Jeśli aplikacja prosi o pozwolenie na korzystanie z mikrofonu, ale nie używa Twojego mikrofonu, istnieje duża szansa, że ​​dzieje się coś dziwnego. To samo dotyczy GPS, kontaktów i innych funkcji telefonu.

Zachowaj czujność i nie udzielaj aplikacjom uprawnień do funkcji, których nie potrzebują, w przeciwnym razie może to skończyć się kosztem Twojego ulubionego paska pieniędzy.

Czy ten post był pomocny?