Skip to content

HoloLens ma teraz system Windows 11 i niesamowite funkcje atramentu 3D

13 de kwiecień de 2023
HoloLens Windows 11 1

Microsoft wkroczył w ekosystem rzeczywistości mieszanej z HoloLens, a następnie HoloLens 2. Ponad rok po pojawieniu się aktualizacji na zwykłych komputerach HoloLens otrzymuje aktualizację do systemu Windows 11.

Microsoft ogłosił, że system Windows 11 zostanie udostępniony jako bezpłatna aktualizacja dla użytkowników HoloLens i firm korzystających z jednostek HoloLens. Większość ulepszeń wprowadzanych na platformę w ramach wspomnianej aktualizacji jest oczywiście ukierunkowana na biznes — jest wsparcie dla Teams, ulepszone adnotacje 3D i ulepszone funkcje bezpieczeństwa.

Firma zaprezentowała również Dynamics 365 Guides 8.0, który ma imponującą funkcję pisma odręcznego rzeczywistości rozszerzonej. Już można było rysować na płaskich powierzchniach za pomocą HoloLens, ale Microsoft opracował nowy system adnotacji do rysowania w 3D.

Microsoft wyjaśnia w poście na blogu: „Wprowadzenie przez nas inteligentnego wyboru płaszczyzny i buforowania płaszczyzny doprowadziło do znacznego wzrostu niezawodności naszych zdalnych ekspertów. Zdalni eksperci mogą teraz rysować na bardzo złożonych powierzchniach, takich jak części silników i szkielety samochodów, mając pewność, że każdy naniesiony atrament będzie wyglądał zgodnie z ich zamierzeniami”.

W dużej mierze wiadomo, że Microsoft nie pracuje obecnie nad HoloLens 3 ani jakimkolwiek konsumenckim HoloLens, a do tego czasu prawdopodobnie będziemy już mieć Windows 12. Mimo to chcielibyśmy, aby HoloLens stał się prawdziwym produktem w pewnym momencie.

Źródło: Microsoft(1, 2)

Czy ten post był pomocny?