Skip to content

How-To Geek zmiany w toku

28 de lipiec de 2021
1627477478 image198

Być może zauważyłeś już zmiany w motywie, ale zdecydowałem, że napiszę o tym i może dam ci trochę wglądu w przyczyny zmian.

Dla tej witryny i jej czytelników czeka kilka naprawdę ważnych rzeczy, a te zmiany były przygotowaniem do wprowadzenia kolejnej fazy witryny za około tydzień lub dwa.

Zmiany nawigacyjne

Zauważysz na starym zrzucie ekranu po prawej, że miałem dwa linki do subskrypcji w ich własnej sekcji… ale wtedy gadżet Feedburner był całkowicie pod wszystkim innym, co jest dla mnie zbyt niezorganizowane, więc przeniosłem funkcje subskrypcji do własne pole i dodane ikony.

1627477478 539 How To Geek zmiany w toku

Kategorie również zostały skonsolidowane, w większości przenosząc wszystkie artykuły linux / unix do jednej sekcji i rzucając wszystkie dziwne kategorie, takie jak blogowanie, w kategorii „Inne rzeczy dla geeków”. Patrząc na analitykę, i tak nikt nie korzystał z mniejszych kategorii.

Dodałem ikony, aby urozmaicić i nieco bardziej wyróżnić kategorie.

Ostatnie Artykuły


Następną rzeczą, z którą się zmierzyłem, było ułatwienie czytania ostatnich artykułów. Zauważysz, że stara wersja po prawej stronie była prawie niemożliwa do odczytania… wyglądała jak kropelka pomieszanego tekstu.

1627477478 516 How To Geek zmiany w toku

1627477478 465 How To Geek zmiany w toku

Kategorie

Strony kategorii zostały zmienione, aby sortować według nazwy… ale tak naprawdę nie jestem z tego zbyt zadowolony. Dodam możliwość sortowania kategorii według nazwy lub daty, po prostu nie wymyśliłem jeszcze, jak ładnie pogrupować artykuły według zakresu dat i nadal sprawić, by był czytelny.

Następną zmianą w kategoriach będą lepsze opcje nawigacyjne, aby dopasować się do nadchodzącego modułu witryny.

Gdzie się podziały nagrody?

Tymczasowo usunąłem linki do programu nagród. To nie znaczy, że się go pozbywam, ale idea programu zostanie gruntownie przebudowana w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Powiemy tylko, że istnieje plan rozszerzenia programu nagród.

Reklamy sponsorowane…

Jednym z powodów nieznacznego poszerzenia paska bocznego jest to, że chciałbym przejść do używania reklam sponsorowanych na pasku bocznym zamiast AdSense na górze postu. To jest coś, nad czym wciąż pracuję i możesz się ze mną skontaktować, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji lub po prostu złożyć skargę =)

Nie znoszę zaśmieconych stron z reklamami na każdym calu, więc zapewniam, że nie dopuszczę do tego. Chcę, aby ta strona była tak czysta i uporządkowana, jak to tylko możliwe, ponieważ strona z poradnikami powinna być łatwa do odczytania.

Co dalej?


Innym ważnym powodem tej zmiany jest to, że mogę uruchomić kolejną dużą sekcję witryny i będę potrzebować pomocy czytelników, aby to się udało. Poszukaj tego wdrożenia w następny lub w następny weekend.

Czy ten post był pomocny?