Skip to content

HTG recenzuje bis: osiem funtów dobroci radia internetowego i gwiezdnego dźwięku

18 de lipiec de 2021
img 53ded5249b47c

Jeśli chodzi o radia z dostępem do Internetu, wiele potrzeba, aby wyróżnić się z tłumu. Dzisiaj przyjrzymy się Grace Digital Encore, mocnemu, małemu radiu Wi-Fi z potężnym dźwiękiem, bardzo prostą konfiguracją, a nawet obsługą smartfonów. Czytaj dalej, gdy wybieramy się na wycieczkę i przeprowadzamy ją przez kroki.

Czym jest bis?

Encore (pełna nazwa produktu: Grace Encore Wi-Fi Music Player, model nr: GDI-IRC7500) to stacjonarne radio z dostępem do Internetu przeznaczone do użytku zarówno jako samodzielne urządzenie, jak i do podłączenia do większego systemu stereo, który ma Sugerowana cena producenta w wysokości 199 USD, ale zazwyczaj sprzedaje za 170 USD. Encore jest w stanie połączyć się z praktycznie dowolnym źródłem strumieniowym lub lokalnym formatem plików, który możesz na niego rzucić (obsługuje protokoły strumieniowe HTTP/S, RTSP, WSMP i Shoutcast, a także pliki przechowywane lokalnie i w sieci w AIFF, AIFC, WAV , CAF, NeXT, ADTS, MP3, AAC i WMA), co po przetłumaczeniu z akronimu-żargonu oznacza, że ​​trudno będzie znaleźć na komputerze stację radiową/źródło dźwięku online lub plik, którego nie można odtworzyć przez radio. Dodatkowo radio posiada indeks 50 000 stacji radiowych (z możliwością dodawania własnych), Pandora, iHeartRadio, Live365 oraz SiriusXM Radio (wymagany abonament na usługę radia satelitarnego). Odtwarzanie lokalne jest dostępne przez port USB znajdujący się z tyłu lub przez podłączenie do serwera UPnP znajdującego się w sieci domowej.

Fizyczne radio jest dość wytrzymałe, ma wymiary nieco ponad 12 cali szerokości, 9 cali głębokości, 4 cale wysokości i waży 8,5 funta. Chociaż nie zabraliśmy śrubokrętu do urządzenia, aby sprawdzić jego wnętrzności, jesteśmy przekonani, że większość tej wagi jest zasługą dużego 12-watowego wzmacniacza klasy D i towarzyszących mu głośników wysokotonowych stereo widocznych z przodu urządzenia i dużego głośnika niskotonowego schowany pod jednostką. W czasach, w których urządzenia stają się coraz mniejsze i lżejsze, miło jest poczuć wagę Encore: jest to przyjemny ciężar i na pewno nie musisz się martwić, że ślizga się po dowolnej powierzchni, na której go umieścisz.

1626606820 294 HTG recenzuje bis osiem funtow dobroci radia internetowego i gwiezdnego

Urządzenie jest wyposażone w 3,5-calowy ekran, który, choć trudny do sfotografowania, był dość wyraźny i wyraźny, gdy był oglądany przez oko; nie jest to wyświetlacz siatkówki, ale nie musi być przeznaczony do zadania, które wykonuje. Po lewej stronie ekranu znajduje się standardowe gniazdo słuchawkowe 32 omów (co oznacza, że ​​możesz podłączyć dowolne stare słuchawki bez obaw o użycie wzmacniacza słuchawkowego). Po prawej stronie ekranu znajduje się mały port dla odbiornika podczerwieni, z którego korzysta fizyczny pilot. Na górze urządzenia znajduje się interfejs przycisku i pokrętła, który okazał się zaskakująco przyjemny w użyciu.

1626606820 581 HTG recenzuje bis osiem funtow dobroci radia internetowego i gwiezdnego

Pokrętła służą zarówno do prostych regulacji (jak zmiana głośności mniejszym pokrętłem i stacji z większym pokrętłem), jak i do bardziej precyzyjnej interakcji z urządzeniem za pomocą klawiatury ekranowej. Przyciski są przyjemnie wyczuwalne w dotyku: każdy z nich ma pewną odległość przesuwu z ostrym kliknięciem wskazującym, że przycisk jest włączony. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, jak bardzo brakowało nam urządzeń z przyciskami dotykowymi (zamiast gładkich przycisków membranowych), dopóki nie zaczęliśmy bawić się tym urządzeniem. Oprócz podstawowych przycisków, takich jak przycisk zasilania, przyciski home/back i oczekiwane przyciski pomijania, pauzy, odtwarzania, jest też drzemka (choć trochę za duża jak na małą szafkę nocną, Encore ma wbudowany alarm funkcji), zestaw przycisków zaprogramowanych (których można używać do stacji radiowych, Pandora i tym podobnych oraz podcastów) oraz dodatkowy zestaw niebieskich ikon nad istniejącymi klawiszami. Te niebieskie ikony wskazują funkcję przycisków tylko Pandora, która jest włączona, gdy Encore jest dostrojony do stacji radiowej Pandora. (Przyciski odtwarzania/pauzy i pomijania zachowują swoje funkcje, przyciski stop i wstecz stają się przyciskami kciuka w górę/w dół, dzięki czemu można oceniać utwory jednym naciśnięciem przycisku).


Ta sama struktura przycisków jest mniej więcej replikowana na dołączonym pilocie (bez pokręteł, a Pandora ma własny rząd niestandardowych przycisków). Oprócz fizycznego pilota, urządzeniem można również sterować za pomocą smartfona za pomocą bezpłatnych aplikacji zdalnych na Androida/iOS (które omówimy w dalszej części recenzji).

1626606820 354 HTG recenzuje bis osiem funtow dobroci radia internetowego i gwiezdnego

Z tyłu urządzenia znajduje się fizyczny wyłącznik zasilania, port zasilania dla transformatora 12V, port USB, który można wykorzystać zarówno do podłączenia pamięci flash, jak i odtwarzacza MP3, aby umożliwić lokalne odtwarzanie muzyki (port USB obsługuje również Adapter Grace Digital USB-to-Ethernet, jeśli chcesz podłączyć radio do sieci domowej zamiast korzystać z Wi-Fi) oraz zestaw stereofonicznych gniazd RCA. Lewy zestaw służy do wejścia pomocniczego (do przesyłania muzyki do urządzenia), a prawy do wyjścia liniowego (do przesyłania muzyki do większego układu stereo/głośników).

Jak to skonfigurować?

Równie zadowoleni, jak byliśmy z fizyczności radia, częścią przeglądu dowolnej technologii bez klawiatury, którą recenzujemy, a której najmniej oczekujemy, jest konfiguracja. Chociaż byliśmy przygotowani na bardzo nienajlepszą konfigurację Encore (i trudno nam winić nas, że założenie, że konfiguracja urządzenia z przyciskami pauzy/odtwarzania i pokrętłami byłaby ogromnym bólem), byliśmy mile zaskoczeni cały proces. Po podłączeniu Encore do Internetu niewiele jest rzeczy, których nie można regulować za pomocą pilota.

Zanim jednak zagłębimy się w faktyczne konfigurowanie urządzenia, czujemy się zmuszeni ukłonić się temu, kto był odpowiedzialny za napisanie instrukcji dołączonej do Encore. Większość instrukcji obsługi tostraszny ale instrukcja dołączona do Encore jest nie tylko wypełniona jasnymi instrukcjami krok po kroku, ale zawiera również informacje, które wyjaśniają, dlaczego możesz chcieć skonfigurować radio w taki czy inny sposób. Na przykład na stronie 48 podręcznika w części poświęconej wyjaśnieniu, jak korzystać z funkcji napędu USB/odtwarzania lokalnego, poświęcili oni czas na wyjaśnienie ograniczeń struktury plików FAT32 i procesora ARM, który steruje tym urządzeniem (i dlaczego jeśli masz tysiące utworów, które chcesz załadować, lepiej użyć UPnP, aby zmniejszyć obciążenie procesora radia). Cała instrukcja jest wypełniona tego rodzaju czytelną (i pouczającą) instrukcją. Jeśli jest coś, co chcesz zrobić z radiem, jeśli można to zrobić, jest to jasno wyjaśnione w instrukcji. Skonfigurujmy to, aby pokazać, jakie to proste.

Aby skonfigurować Encore, podłącz go, przełącz fizyczny przełącznik zasilania z tyłu i pozwól mu się rozgrzać przez około minutę. Automatycznie skanuje w poszukiwaniu węzłów Wi-Fi (jeśli nie, a znajdziesz się w menu głównym, przekręć duże pokrętło, aż wybierzesz „Ustawienia”, wciśnij pokrętło i wybierz „Sieć Wi-Fi i ustawienia ”, a następnie „Skanuj w poszukiwaniu sieci” Wybierz sieć, do której chcesz podłączyć radio.

To jest punkt w większości recenzji sprzętu, w którym jęczymy: punkt, w którym utknąłeś, wprowadzając długie hasło Wi-Fi do urządzenia bez klawiatury. Rozwiązanie interfejsu Encore jest zaskakująco gładkie, biorąc pod uwagę ograniczenia fizycznego interfejsu użytkownika. Kiedy nadejdzie czas, aby wprowadzić hasło, pojawi się klawiatura ekranowa i wybierz litery, obracając dużą tarczą na radiu i klikając ją, gdy wybierzesz odpowiedni znak. Ponieważ tarcza ma tak duży skok na obrót, jest naprawdę szybka i przyjemna w użyciu. Byliśmy zachwyceni, widząc, że nie będziemy musieli wielokrotnie klikać przycisków, aby przesuwać mały kursor. Wprowadź hasło. Usiądź wygodnie i pozwól urządzeniu pobrać aktualizacje i w razie potrzeby zaktualizować oprogramowanie układowe.

Jak z niego korzystać?

Po podłączeniu radia do Internetu możesz od razu zacząć z niego korzystać. Śmiało i użyj dużego pokrętła, aby wybrać stację radiową (powinna automatycznie wykryć twoją lokalizację na podstawie twojego adresu IP, możesz ustawić ją ręcznie w menu Ustawienia). Zanim jednak usiądziesz i zaczniesz bawić się urządzeniem, zalecamy połączenie go z cyfrowym portalem internetowym Grace i skonfigurowanie bezpłatnej aplikacji na smartfony, ponieważ te dwie rzeczy bardzo ułatwiają konfigurację i sterowanie urządzeniem.

HTG recenzuje bis osiem funtow dobroci radia internetowego i gwiezdnego


Kliknij przycisk strony głównej, a następnie wybierz Ustawienia -> Uzyskaj klucz rejestracyjny. Po wyświetleniu klucza rejestracyjnego odwiedźmyradio.gracedigital.com. Wprowadź swój kod rejestracyjny na stronie głównej, aby rozpocząć proces, a następnie wybierz nazwę użytkownika i hasło. Po zarejestrowaniu będziesz mieć dostęp do panelu sterowania (patrz powyżej), gdzie możesz wyszukiwać stacje radiowe (i dodawać je do hotlist w swoim radiu), zmienić nazwę radia (jeśli masz więcej niż jedną jednostkę), połączyć radio z Twoje konta Pandora, Rhapsody i SiriusXM oraz dodawaj strumienie i podcasty do swojego radia. Warto zauważyć, że ani radio, ani strona internetowa nie będą archiwizować rzeczywistych treści w Twoim imieniu, więc jeśli chcesz słuchać obui archiwizować ulubione podcasty, należy je subskrybować za pomocą innego narzędzia (takiego jak iTunes lub Downcast), aby je zarchiwizować.

1626606821 272 HTG recenzuje bis osiem funtow dobroci radia internetowego i gwiezdnego

Aby zainstalować pilota do smartfona (a jeśli masz smartfon, nalegamy, to zrobisz, to fantastyczne), wyszukaj „Grace Digital” w sklepie z aplikacjami; jest dostępny dla Android i iOS. Aplikacja zdalna na smartfona może obsługiwać każdą funkcję, jaką mogą mieć fizyczne przyciski i pilot (i wyświetla okładki albumów, tak jak ekran na urządzeniu). Jedyne, czego nie może zrobić pilot smartfona, to sterować podłączonymi urządzeniami multimedialnymi lub sprzętem stereo lub całkowicie wyłączyć urządzenie, tak jak ręczny przełącznik zasilania z tyłu. Może jednak robić prawie wszystko inne, takie jak wybudzanie urządzenia ze stanu czuwania, zdalne nawigowanie po menu urządzenia, ustawianie ustawień wstępnych itp. Jedyną funkcją, której brakowało, była możliwość przeglądania podłączonych dysków USB; jeśli masz listę odtwarzania utworów na dysku, możesz wybrać listę odtwarzania i uruchomić ją, ale nie możesz ręcznie przeglądać plików, aby wybrać utwór, którego nie ma na liście odtwarzania. Zakładamy, że to drobne niedopatrzenie zostanie poprawione w najbliższej przyszłości.

Dobry, zły i werdykt

Po zabawie z menu i sporym odsłuchu, jesteśmy gotowi, aby opowiedzieć o Encore i czy jest to godny dodatek do twojej domowej konfiguracji.

Dobro:

  • Konfiguracja jest znacznie prostsza, niż można by przypuszczać, biorąc pod uwagę ograniczenia interfejsu sprzętowego przycisku/pokrętła na komputerze.
  • Pulpit zdalnego zarządzania bardzo ułatwia znajdowanie stacji radiowych i dodawanie ich do urządzenia, a także łączenie usług premium (takich jak Pandora).
  • Urządzenie brzmi świetnie. Wszelkie problemy z jakością dźwięku, które mieliśmy, były bezpośrednio związane z jakością materiału źródłowego, a nie z fizycznymi możliwościami radia. Brzmi świetnie sam w sobie i brzmi jeszcze lepiej, gdy jest podłączony do większego systemu stereo.
  • Konstrukcja wysokiej jakości. Obudowa jest solidna, komponenty są mocne, przyciski mają przyjemny dotyk, a pokrętła są płynne i responsywne. Najniższej jakości komponentem całej konstrukcji jest ekran i nawet wtedy, szczerze mówiąc, jest to najwyższej jakości ekran, jaki widzieliśmy w radiu internetowym (i jest to więcej niż łatwe do odczytania).
  • Wbudowany interfejs (przyciski/pokrętła), dołączony pilot i pilot do smartfona działają świetnie. Niezależnie od tego, czy siedzisz z nim przy biurku, czy po drugiej stronie domu lub biura, zawsze będziesz w stanie skutecznie nim sterować.

Źli:

  • Jesteśmy bardzo rozczarowani, że urządzenie nie obsługuje zwykłych starych udziałów (takich jak foldery współdzielone Windows SMB) i wymaga UPnP do udostępniania muzyki w sieci. UPnP to dość kiepski i niezabezpieczony protokół; biorąc pod uwagę, że urządzenie może przeglądać lokalne pliki USB, nie możemy sobie wyobrazić, że zaimplementowanie dostępu dla prostych udziałów sieciowych byłoby bardzo trudne.
  • Aplikacja na smartfona musi replikować każdą funkcję na urządzeniu (naprawdę chcemy mieć możliwość prawidłowego przeglądania lokalnych plików).

Werdykt:

Co mamy na ten temat do powiedzenia po zakończeniu Encore i czy jest wart twoich ciężko zarobionych pieniędzy? To wcale nie jest tak tanie, jak podłączenie telefonu do zestawu stereo lub słuchanie muzyki na komputerzeale biorąc pod uwagę jakość wykonania, łatwość konfiguracji i łatwość, z jaką można cieszyć się bardzo szeroką gamą muzyki, radia i podcastów (i sterować tym wszystkim bardzo łatwo za pomocą wbudowanego interfejsu, pilota zdalnego sterowania i pilota smartfona ) Encore oferuje bardzo dużo za około 170. Właściwie jedynym powodem, dla którego nie kupilibyśmy Encore w tym momencie, jest to, że chcielibyśmy obudowy do montażu w szafie dla systemu kina domowego (a nawet wtedy kupilibyśmy smukłe rodzeństwo Encore w podobnej cenie GDI-IRDT200).

Czy ten post był pomocny?