Skip to content

HTG recenzuje D-Link DWA-192: Wrzeszczący szybki adapter Wi-Fi w kształcie gwiazdy śmierci, którego pragniesz

22 de lipiec de 2021
img 5605767453443

Najnowszy adapter Wi-Fi firmy D-Link oferuje zarówno przyciągający wzrok design, jak i przyciągające wzrok specyfikacje sprzętowe, ale czy moc zawarta w tym małym adapterze w kształcie Gwiazdy Śmierci zasługuje na wyższą cenę? Przeprowadzamy to przez kroki, abyś nie musiał.

Co to jest D-Link DWA-192?

DWA-192 to najnowsza oferta adapterów Wi-Fi firmy D-Link. Adapter pozwala uniknąć tradycyjnego klucza USB na rzecz stylizowanego kulistego kształtu. Chociaż w biurze toczyła się debata na temat tego, czy wygląda bardziej jak Gwiazda Śmierci czy aPoké Ball, wszyscy zgodziliśmy się, niezależnie od uniwersum Sci-Fi, z którego wywodził się jego projekt, że wygląda dobrze i stanowi miłe odejście od standardowego Wi- Projekty adapterów Fi.

Projekt nie jest jednak tylko powierzchowny, ponieważ mała kula zawiera wewnątrz antenę Wi-Fi 3×3, ustawioną dla maksymalnego zasięgu sygnału. Chociaż termin „3×3” jest często rzucany w terminologii i recenzjach dotyczących sieci Wi-Fi, należy tutaj zauważyć, że macierze antenowe 3×3 zwykle znajdują się wrouter (i ładniejsze routery), ale jest to pierwszy produkt, który widzieliśmy, który pakuje macierz 3×3 do Wi-Fiadapter. Efektem końcowym jest szybki mały adapter USB 3.0, który może pochwalić się oceną AC1900 z górnym limitem 1300 Mb / s w paśmie 5 GHz i 600 Mb / s w paśmie 2,4 GHz.

1626963312 622 HTG recenzuje D Link DWA 192 Wrzeszczacy szybki adapter Wi Fi w ksztalcie

Chociaż DWA-192 jest nieco większy niż wiele chudych adapterów Wi-Fi z wtyczką i anteną, nie jest szczególnie duży. Kula ma średnicę 3,15 cala (nieco większą niż piłka baseballowa) i, jak widać na powyższym zdjęciu obok najlepiej sprzedającej się myszy Microsoft Bluetooth Mouse 5000 (urządzenie samo w sobie kompaktowe), można poczuć jego skalę. Przeznaczony bardziej do użytku domowego niż do podróży, pakuje się zaskakująco dobrze, ponieważ nie ma wystających anten, a zatem nie ma obaw, że się zgną lub złamią.

DWA-192 ma sugerowaną cenę detaliczną 129,99 USD, ale jest but obecnie przeceniony na stronie internetowej D-Link do 99,99 USD i jest dostępne na Amazon za jeszcze niższe 80.

Konfigurowanie go

Podobnie jak większość nowoczesnych urządzeń USB, konfiguracja była tak bezproblemowa, jak to tylko możliwe. Zainstaluj sterowniki, podłącz i gotowe. Jeśli masz włączoną funkcję WPS na routerze, po prostu naciśnij przycisk WPS znajdujący się z tyłu urządzenia (mały przycisk widoczny poniżej po prawej stronie kabla USB), a następnie naciśnij przycisk WPS na routerze. Jeśli masz wyłączoną funkcję WPS lub wolisz wprowadzić swoje dane uwierzytelniające Wi-Fi ręcznie, po prostu otwórz menedżera Wi-Fi na swoim komputerze i wprowadź je tak, jak w przypadku dowolnego adaptera Wi-Fi.

1626963312 236 HTG recenzuje D Link DWA 192 Wrzeszczacy szybki adapter Wi Fi w ksztalcie


Pierścień wskaźnika wokół środka kuli daje natychmiastową informację zwrotną: ciemność oznacza brak zasilania, miganie oznacza brak połączenia, a stałe oznacza, że ​​wszystko jest w porządku, a urządzenie jest pomyślnie połączone z siecią Wi-Fi. Jeśli lampka kontrolna jest zbyt jasna lub denerwująca (myśleliśmy, że jest subtelna i przyjemna, ale możesz się nie zgodzić, jeśli oświetla Twoją sypialnię w nocy) możesz nacisnąć przycisk LED, znajdujący się po lewej stronie wtyczki USB na powyższym zdjęciu, aby go wyłączyć.

Testy wydajności

Jako pierwsi przyznamy, że testy wydajności są dla nas odrobinę nudne. Dużo czasu spędzamy wędrując po stronach testowych z laptopami i adapterami, testując limity routerów, mierząc prędkości transmisji i, szczerze mówiąc, w dzisiejszych czasach większość sprzętu jest wystarczająco szybka dla większości ludzi. Na przykład czytanie wiadomości e-mail, brak grania w gry wideo, brak oglądania Netflixa przez rodziców nie wymaga krzyczącego szybszego adaptera Wi-Fi premium. Może nawet nie potrzebujesz najszybszego adaptera USB Wi-Fi dostępnego obecnie na rynku.

Ale jeśli tyzrobić potrzebujesz niesamowicie szybszego adaptera Wi-Fi do komputera w sieci domowej, po przeprowadzeniu suchych testów porównawczych i przeanalizowaniu liczb możemy zapewnić, że DWA-192 jest najszybszym adapterem USB Wi-Fi, jaki do tej pory testowaliśmy ( i nie tylko wysadził z wody starsze adaptery Wi-Fi, ale także adaptery obecnej generacji). Podczas testu w całej witrynie adapter nigdy nie zawiódł w dostarczaniu danych z prędkością powyżej 270 Mb/s z prędkością 270 Mb/s na krawędzi nieruchomości, na której był testowany (około 25 metrów od routera) aż do 405 Mb/s podczas testowania w tym samym pomieszczeniu jako router.

Dobry, zły i werdykt

Jaki jest nasz werdykt po instalacji, testach porównawczych i użyciu adaptera do zaklęcia?

Dobry

  • Adapter był łatwy w instalacji, a sterowniki są często aktualizowane.
  • Lampka kontrolna jest przyjemna (ale można ją wyłączyć, jeśli uznasz ją za irytującą)
  • Urządzenie jest łatwe do przenoszenia/umieszczania, aby zapewnić najlepsze pokrycie i ładnie wygląda na otwartej przestrzeni.
  • Samodzielna konstrukcja sferyczna jest nie tylko stylowa, ale także dobrze się pakuje i chroni anteny przed uszkodzeniem.

Źli

  • Chociaż masz ogromny wzrost wydajności, 80 to więcej niż zapłacisz za inne adaptery Wi-Fi na rynku.

Werdykt

Naprawdę nasza lista dobrych/złych mówi wszystko. Jedynym minusem DWA-192 jest cena. Jeśli potrzebujesz niesamowicie szybkiego adaptera USB Wi-Fi, masz router klasy 802.11ac, z którym możesz go sparować, i czujesz się komfortowo z ceną, naprawdę nie ma powodu, aby go nie kupować. Wygląda dobrze, jest łatwy w konfiguracji i jest najszybszym adapterem USB Wi-Fi na rynku, a także pierwszym (i obecnie jedynym) adapterem Wi-Fi USB 3.0 1900ac z układem antenowym 3×3.

Czy ten post był pomocny?