Skip to content

Ile energii elektrycznej zużywa Amazon Echo?

8 de lipiec de 2021
IMG 4150 copy

Alexa może być bardzo przydatna dzięki możliwościom ciągłego słuchania Echo, które sprawiają, że jest gotowy do działania w każdej chwili. Ale ile prądu kosztuje ta wygoda?

Mam pięć urządzeń Echo rozłożonych w moim domu w pokojach, w których są bardzo wygodne, i używam ich do wszelkiego rodzaju rzeczy: muzyki, timerów, alarmów, słuchania wiadomości i nie tylko. Jednak, podobnie jak w przypadku niektórych innych urządzeń i urządzeń w twoim domu, twoje Echos stale popijają prąd. To oczywiście kosztuje, ale ile pieniędzy wydajesz, aby Twoje Echo było zawsze włączone i słuchało twoich poleceń?

Używać Zabij watomierz, monitorowałem zużycie energii elektrycznej wszystkich urządzeń Echo w moim domu, które składają się z Echo kropka, Echo 1. generacji, a Echo drugiej generacji, i Echo Plus, i Punkt Echa. Oto, czego się dowiedziałem.

Zużycie energii w trybie czuwania

1625740131 277 Ile energii elektrycznej zuzywa Amazon Echo

Oto podział na to, ile prądu pobierają różne urządzenia Echo, gdy są w trybie gotowości (czyli gdy po prostu tam siedzą i nic nie robią):

  • Echo Dot: 1,75 watów
  • Echo pierwszej generacji: 2,95 watów
  • Echo drugiej generacji: 1,95 watów
  • Echo Plus: 2,4 watów
  • Echo Spot: 1,9-2,25 W (w zależności od jasności ekranu)

Oczywiście moc sama w sobie nic nie znaczy, ale warto wiedzieć, kiedy obliczasz, ile kosztuje cię ta moc na rachunku za energię elektryczną. Korzystanie z tego poręcznego narzędzie do konwersji, możesz szybko sprawdzić dokładny koszt dzienny, miesięczny, a nawet roczny.


Na przykład, Echo drugiej generacji pozostawione w trybie gotowości przez cały miesiąc kosztowałoby około 0,21 USD. Pamiętaj, że zależy to od tego, ile kosztuje energia elektryczna w Twojej okolicy, ale dla mnie jest to 0,15 USD za kWh.

Podczas odtwarzania muzyki, uzyskiwania informacji i nie tylko

1625740131 397 Ile energii elektrycznej zuzywa Amazon Echo

Oczywiście Echo zużywa nieco więcej energii elektrycznej, gdy jest aktywnie używane, niezależnie od tego, czy odtwarza muzykę, czy po prostu informuje o pogodzie. Oto, co moje urządzenia Echo ciągnęły podczas odtwarzania muzyki (wyświetlane jako zakres oparty na głośności muzyki):

  • Echo Dot: 2,1-2,4 wata (średnio 2,25 wata)
  • Echo pierwszej generacji: 3,1-3,4 watów (średnio 3,25 watów)
  • Echo drugiej generacji: 2,4-3,4 W (średnio 2,9 W)
  • Echo Plus: 3,0-4,3 W (średnio 3,65 W)
  • Echo Spot: 2,6-3,2 W (średnio 2,9 W przy najniższej jasności ekranu)

Zwiększa to nieco miesięczny koszt, ale niewiele. Jako przykład, powiedzmy, że odtwarzam muzykę i robię inne rzeczy na moim Echo drugiej generacji średnio przez 1,5 godziny dziennie. Po miesiącu kosztowałoby mnie to około 0,22 USD— niewiele więcej.

Oczywiście, jak widać po niższym zużyciu energii przez Echo Dot, zapłacisz mniej, jeśli masz jedno z tych mniejszych rodzeństwa. Ale nawet pełnowymiarowe echo nie wpłynie tak naprawdę na rachunki za prąd.

Czy ten post był pomocny?