Skip to content

iPhone może wreszcie uzyskać zawsze włączony wyświetlacz – Recenzja Geek

30 de lipiec de 2022
4317f4f7 1024x576 1

iPhone w Photoshopie z zawsze włączonym wyświetlaczem.

Plotki o stale włączonym wyświetlaczu iPhone’a sięgają kilku lat wstecz. Wygląda jednak na to, że Apple w końcu zadebiutuje tę funkcję w nadchodzącym iPhonie 14 Pro i Pro Max. Jak odkrył9to5Macnajnowsza wersja beta systemu iOS 16 zawiera kilka odniesień do zawsze aktywnego wyświetlacza, w tym niektóre tapety zoptymalizowane pod kątem trybu ciągłego wyświetlania.

Tapeta pokazana przez9to5Macjest całkiem interesujące. Wygląda na to, że iPhone 14 Pro będzie przyciemniał tapety w trybie ciągłego wyświetlania, aby oszczędzać baterię, podobnie jak ta funkcja działa w Apple Watch. Przypuszczalnie niestandardowe tapety będą wyglądać podobnie do tej oficjalnej tapety, gdy włączony jest zawsze włączony wyświetlacz.

Co frustrujące, ta funkcja może być dostępna wyłącznie dla iPhone’a 14 Pro i Pro Max. Ale wyłącznośćrodzaj ma sens. Istniejące panele wyświetlaczy iPhone’a nie mogą działać z częstotliwością 1 Hz, co oznacza, że ​​zawsze włączony wyświetlacz skróci czas pracy na baterii bez aktualizacji wyświetlacza. Ta aktualizacja ma sens w droższych modelach iPhone’a 14, w których wycięcie Face ID zostało zastąpione parą czujników dziurkacza.

A jeśli plotki są prawdziwe, podstawowy iPhone 14 firmy Apple będzie korzystał z zeszłorocznego procesora. Wygląda na to, że Apple celowo wstrzymuje standardowy iPhone 14 – coś, co może pomóc wyróżnić się modelom Pro oraz obniżyć koszty produkcji w warunkach globalnej niepewności gospodarczej.

Źródło: 9to5Mac

Czy ten post był pomocny?