Skip to content

Jak automatycznie schłodzić centrum rozrywki, gdy robi się zbyt gorąco?

6 de sierpień de 2021
sshot4e78a87fc6903

Przechowywanie domowego zestawu stereo w szafce pomaga tłumić hałas i chroni sprzęt przed zwierzętami domowymi i dziećmi. Konsole do gier, odbiorniki i dekodery STB nie działają dobrze w saunach; Oto jak automatycznie chłodzić centrum rozrywki.

Ciepło to jeden z najszybszych sposobów na zabicie elektroniki. Większość sprzętu kina domowego jest zaprojektowana do pasywnego chłodzenia, ale zamknięcie w szafce nie pozwala na odpowiedni przepływ powietrza. Niezależnie od tego, czy korzystasz z trzeciego RRoD Xbox 360 lub PS3 robi się zbyt głośno, chłodzenie sprzętu kina domowego zapewnia długą żywotność i cichą pracę.

Istnieje kilka komercyjnych produktów, które mogą pomóc w chłodzeniu, ale większość z nich jest albo zbyt droga, albo nie włącza się/wyłącza automatycznie.

ten Antec Veris ma schludny wygląd i działa dobrze na jednym urządzeniu, ale za 70-100 USD i konieczność ręcznego włączania / wyłączania nie czyni go idealnym dla leniwych kilku z nas, którzy chcą oglądać nasze filmy w ciszy.

Jak automatycznie schlodzic centrum rozrywki gdy robi sie zbyt goraco

Możesz dostać coś taniej z Thermaltake Mobilny Wentylator II który kosztuje tylko 12 USD – 20 USD i ma zmienne prędkości. Ale używa USB do zasilania i jeśli nie masz HTPC, możesz mieć krótkie porty USB w swojej szafce.

1628257299 381 Jak automatycznie schlodzic centrum rozrywki gdy robi sie zbyt goraco


Kilka firm produkuje zestawy do łatwego montażu wentylatorów w szafce, ale zwykle kosztują one ponad 100 USD i zazwyczaj nie mają łatwego sposobu włączania lub wyłączania systemu.

Postanowiliśmy więc wziąć sprawy w swoje ręce i pokazać najlepszy automatycznie chłodzony zestaw domowej rozrywki, jaki mogliśmy wymyślić. Zacznijmy od filmu pokazującego, jak będzie działał system.

Ekwipunek

Oto, czego będziesz potrzebować, aby stworzyć niesamowity automatyczny system chłodzenia. Wszystkie połączone części są tylko naszą rekomendacją, prawdopodobnie możesz znaleźć alternatywy w innych miejscach w sieci lub skorzystać z rzeczy, które już masz, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Zasilacz: Jest to prosty adapter 120 V na 12 V (molex), który zapewni zasilanie Twoim wentylatorom.

1628257299 785 Jak automatycznie schlodzic centrum rozrywki gdy robi sie zbyt goraco

Termiczny kontroler wentylatora: Ta część jest opcjonalna, ale sprawia, że ​​cały zestaw jest zautomatyzowany. Jeśli nie dostaniesz tej części, będziesz potrzebować złącza wentylatorów firmy Molex zamiast.

1628257299 860 Jak automatycznie schlodzic centrum rozrywki gdy robi sie zbyt goraco

Fani: Zalecamy wentylatory co najmniej 120 mm, ponieważ nie będziesz ograniczany przez ograniczenia rozmiaru w szafie, a 120 mm zapewnia maksymalny przepływ powietrza przy jednoczesnym zachowaniu cichego systemu.

1628257299 440 Jak automatycznie schlodzic centrum rozrywki gdy robi sie zbyt goraco


Osłony wentylatorów: W zależności od tego, jak montujesz wentylatory, możesz chcieć osłony chroniące przewody i palce przed dotknięciem wentylatorów.

1628257300 732 Jak automatycznie schlodzic centrum rozrywki gdy robi sie zbyt goraco

3-stykowe złącze Y: Jeśli zamierzasz używać 4 wentylatorów, będziesz potrzebować złącza, aby móc je wszystkie zasilić.

1628257300 461 Jak automatycznie schlodzic centrum rozrywki gdy robi sie zbyt goraco

Cały zestaw kosztuje około 65 dolarów po wysyłce, ale powinno wystarczyć na schłodzenie dwóch małych szafek lub jednej dużej.

1628257300 807 Jak automatycznie schlodzic centrum rozrywki gdy robi sie zbyt goraco

Jeśli chcesz zamontować wentylatory na szafce, możesz znaleźć całkiem ładne gotowe płyty za 20-40 USD więcej.

1628257300 718 Jak automatycznie schlodzic centrum rozrywki gdy robi sie zbyt goraco

Będziesz także potrzebować niektórych z poniższych, w zależności od tego, jak zainstalujesz wentylatory.

  1. Latarka
  2. Opaski na suwak
  3. Dostępne gniazdko zasilania
  4. 2 wieszaki + przecinaki do drutu (do wentylatorów wolnostojących)

Instalacja

Każda konfiguracja będzie inna, ale pamiętaj tylko o tych podstawach, aby uzyskać maksymalną wydajność chłodzenia.

  1. Ciepło wzrasta, więc umieść wentylatory wyciągowe tak wysoko, jak to możliwe w szafie, aby Twój system był wydajny.
  2. Trzymaj wentylator wlotowy niżej w szafce, aby zapewnić jak najchłodniejsze powietrze.
  3. Umieść czujnik ciepła w miejscu, w którym spodziewasz się największego ciepła, aby wentylatory mogły włączyć się w momencie wystąpienia problemów.
  4. Trzymaj luźne przewody z dala od wentylatorów lub używaj osłon.
  5. Zamontuj wentylatory bezpiecznie lub użyj stojaków, aby się nie przewróciły.


Dobrym pomysłem jest zaplanowanie instalacji przed wyrzuceniem całego sprzętu. Oto moje kino domowe z ogólnym układem miejsca, w którym pójdą fani.

1628257300 926 Jak automatycznie schlodzic centrum rozrywki gdy robi sie zbyt goraco

Nie wiercę dziur w moim nowym centrum rozrywki, więc jeśli chcesz, aby fani mogli tutaj swobodnie stać, jest tanim sposobem na dodanie trybun.

Aby zapewnić wentylatorom pewną stabilność, użyj wieszaka z drutu (najlepiej z gumową powłoką) i wytnij cztery proste 6″ z ramion i spodu.

1628257300 645 Jak automatycznie schlodzic centrum rozrywki gdy robi sie zbyt goraco

Użyj tych elementów i złóż je w małe trójkąty, aby wkleić je w otwory montażowe.

1628257300 876 Jak automatycznie schlodzic centrum rozrywki gdy robi sie zbyt goraco

Mamy nadzieję, że odkryłeś, gdzie zamontować/umieścić wentylatory, ale zanim wywiercisz jakiekolwiek otwory, upewnij się, że wszystkie kable dotrą do skrzynki sterowania termicznego i masz dostępne zasilanie.

Jeśli nie masz dostępnego gniazdka, możesz podłączyć zasilacz z tyłu odbiornika lub dekodera telewizji kablowej. Tylko upewnij się, że zmieniłeś ustawienie w pudełku, aby włączyć gniazdko.

1628257300 608 Jak automatycznie schlodzic centrum rozrywki gdy robi sie zbyt goraco


Podłącz kontroler termiczny i podłącz do niego zasilanie. Powinieneś otrzymać zielone światło na górze pudełka, gdy ma zasilanie. Mój chowa się za moim kanałem centralnym, ponieważ pozwala mu znajdować się pośrodku obudowy, dzięki czemu wszystkie wentylatory można łatwo podłączyć.

1628257301 212 Jak automatycznie schlodzic centrum rozrywki gdy robi sie zbyt goraco

Następnie umieść czujnik ciepła w najgorętszym miejscu swojego centrum rozrywki.

1628257301 665 Jak automatycznie schlodzic centrum rozrywki gdy robi sie zbyt goraco

Teraz zamontuj wentylatory lub umieść je tam, gdzie chcesz.

Front mojej szafki jest zamknięty, ale za i przed półkami jest szczelina. Oznacza to, że mój wlot ciągnie się od tyłu na dole i wypuszcza otwór z tyłu. Posiadanie obu wentylatorów wymuszających przepływ powietrza w tym samym kierunku znacznie ułatwi przepływ powietrza przez system.

1628257301 505 Jak automatycznie schlodzic centrum rozrywki gdy robi sie zbyt goraco

Druga strona jest mniej więcej taka sama, wentylator wlotowy jest na dole zasysając powietrze z tyłu i popychając go w kierunku szczeliny przed półką.

1628257301 100 Jak automatycznie schlodzic centrum rozrywki gdy robi sie zbyt goraco

Gdy wszystko jest na swoim miejscu, podłącz system i upewnij się, że nie ma żadnych zakłóceń, a powietrze płynie we właściwym kierunku.

1628257301 826 Jak automatycznie schlodzic centrum rozrywki gdy robi sie zbyt goraco


Możesz pomóc systemowi, usuwając powietrze bezpośrednio na zewnątrz szafki, ale to zmusi cię do wycięcia otworów. Przynajmniej przyzwoity ruch powietrza powinien pomóc w dłuższym i cichszym działaniu sprzętu.

Czy ten post był pomocny?