Skip to content

Jak automatycznie wstrzymać muzykę, gdy zaczną się odtwarzać inne dźwięki?

24 de lipiec de 2021
speakers fun

Słuchasz muzyki, ale potem klikasz wideo. Teraz obie rzeczy grają jednocześnie i musisz ręcznie wstrzymywać muzykę, jakby to były ciemne wieki. Musi być lepszy sposób.

I jest. Wycisz.fm dla Windows i Muzyka w tle dla systemu macOS to dwa programy, które mogą wstrzymywać muzykę za każdym razem, gdy inna aplikacja zaczyna wydawać dźwięki. Otwórz wideo, a Twoja muzyka zostanie automatycznie wstrzymana; zamknij film, a muzyka powróci. Jasne, to drobiazg, ale to jedna rzecz mniej, o której musisz myśleć. Oto jak działa każda aplikacja.

Mute.fm wstrzymuje muzykę w systemie Windows

Udaj się do Strona główna mute.fm i pobierz najnowszą wersję, która jest dostępna jako instalator EXE. Po skonfigurowaniu programu zobaczysz główne okno.

Jak automatycznie wstrzymac muzyke gdy zaczna sie odtwarzac inne dzwieki

Ustaw program, którego chcesz używać jako odtwarzacza muzyki, a następnie otwórz film w innym miejscu. Pasek stanu u dołu okna poinformuje Cię, co się dzieje.

1627122134 905 Jak automatycznie wstrzymac muzyke gdy zaczna sie odtwarzac inne dzwieki

Jeśli nie chcesz, aby dana aplikacja wstrzymywała odtwarzanie muzyki, po prostu odznacz ją.


Jak to dokładnie działa, może być trochę trudne do przekazania na zrzucie ekranu, więc oto wideo programu w akcji, wraz z uwerturą 1812.

To jeden z tych programów, które raz założysz, a potem zapomnisz. Zminimalizuj program, a będzie on żył w zasobniku, gdzie tak naprawdę nie będziesz musiał o tym myśleć. To po prostu działa.

Mac w tle wstrzymuje muzykę w systemie macOS

Nie ma wersji mute.fm dla systemu macOS, ale Muzyka w tle to kolejna najlepsza rzecz. Według dewelopera ta aplikacja jest w wersji alfa, ale w naszych testach sprawdziła się dobrze. Powiedziawszy to, będziesz musiał obejść Gatekeeper, aby go uruchomić – miejmy nadzieję, że później się to zmieni.

Muzyka w tle znajduje się na pasku menu i pozwala ustawić głośność dla każdej aplikacji dla każdej uruchomionej aplikacji.

1627122134 482 Jak automatycznie wstrzymac muzyke gdy zaczna sie odtwarzac inne dzwieki

Podobnie jak w przypadku mute.fm, będziesz musiał ustawić aplikację, której używasz do muzyki — znajdź to w Preferencjach.

1627122135 613 Jak automatycznie wstrzymac muzyke gdy zaczna sie odtwarzac inne dzwieki

Poza tym jest to w zasadzie aplikacja, którą możesz skonfigurować, a następnie zapomnieć. Ciesz się nie uderzaniem w pauzę i graj już więcej!

Kredyt zdjęciowy:Jeff Sheldon

Czy ten post był pomocny?