Skip to content

Jak automatycznie wyciszyć MacBooka, gdy idzie w stan uśpienia?

4 de sierpień de 2021
alternate cover

Otwierasz MacBooka, aby robić notatki w klasie lub podczas spotkania, a Twoja muzyka zaczyna grać. Głośno. Nie tylko przeszkadzałeś wszystkim, ale także ujawniłeś swoją pasję do boysbandów z lat 90-tych w pokoju pełnym ludzi, którzy kiedyś cię szanowali.

Już za późno na odzyskanie tego szacunku, ale możesz temu zapobiec. Po prostu zainstaluj Automatyczna głośność, mały program typu open source, który automatycznie ustawia głośność na dowolny poziom, gdy MacBook przechodzi w stan uśpienia. Niezależnie od tego, czy zostawisz muzykę, wideo, czy nawet uruchomioną grę, ten program sprawi, że nikt nie usłyszy tego później, gdy obudzisz Maca.

Instalacja jest prosta: pobierz najnowszą wersję, a następnie otwórz plik ZIP, aby go rozpakować. Następnie przeciągnij ikonę do folderu Aplikacje.

1628099826 757 Jak automatycznie wyciszyc MacBooka gdy idzie w stan uspienia

Otwórz oprogramowanie, a zobaczysz pojedyncze okno służące do edycji ustawień.

1628099826 603 Jak automatycznie wyciszyc MacBooka gdy idzie w stan uspienia


Główny przełącznik pozwala zdecydować, na jaką głośność należy ustawić, gdy MacBook przechodzi w stan uśpienia. Dwa pola wyboru umożliwiają uruchamianie oprogramowania przy każdym logowaniu do systemu macOS oraz włączanie i wyłączanie usługi. Pamiętaj, że zamknięcie okna nie spowoduje zamknięcia oprogramowania: nadal będzie działać w tle. Nie ma paska menu ani ikony dokowania, więc będziesz musiał ponownie otworzyć to okno, aby wyłączyć usługę lub uruchomić Monitor aktywności i stamtąd zakończyć proces.

Po skonfigurowaniu wszystkiego AutoVolume ustawi głośność na żądanym poziomie za każdym razem, gdy zamkniesz pokrywę lub w inny sposób uśpisz ją. Polecam po prostu wyciszenie rzeczy: wystarczy później włączyć głośność.

1628099827 19 Jak automatycznie wyciszyc MacBooka gdy idzie w stan uspienia

Mam nadzieję, że uchroni cię to przed ujawnieniem bardziej żenujących szczegółów dotyczących twoich muzycznych preferencji. Skoro mówimy o głośności, czy wiesz, że możesz regulować głośność swojego Maca w mniejszych krokach? To jedna z tych sztuczek na Maca, które każdy powinien znać, więc sprawdź to.

Źródło obrazu: bixentro

Czy ten post był pomocny?