Skip to content

Jak automatycznie zmienić tapetę na Chromebooku?

9 de kwiecień de 2022
Chromebook wallpaper

Zmiana tapety na pulpicie to prosty sposób na spersonalizowanie Chromebooka. To, co widzisz za każdym razem, gdy nie używasz aplikacji. Pokażemy Ci, jak codziennie automatycznie wyświetlać nowe tło pulpitu.

Google wyposażył Chromebooki w jedne z najlepszych tapet, jakie można znaleźć na dowolnym komputerze. Może być trudno wybrać tylko jedną osobę, której będziesz się trzymać w pełnym wymiarze godzin. Wbudowany selektor tapet w systemie operacyjnym Chrome ma przyjemną funkcję, która może automatycznie zmieniać tapetę każdego dnia. Nie musisz trzymać się tylko jednego.

Aby rozpocząć, przejdź do pulpitu i kliknij prawym przyciskiem myszy lub naciśnij i przytrzymaj, aby wyświetlić menu. Wybierz „Ustaw tapetę”.

Wybierz „Ustaw tapetę”.

Następnie wybierz jedną z kategorii tapet. Wszystkie kategorie mogą być automatycznie przełączane, z wyjątkiem „Moje obrazy”.

Wybierz kategorię tapet.

Teraz po prostu wybierz przycisk „Zmień codziennie”.

Wybierz „Zmień codziennie”.

Po ustawieniu możesz go wyłączyć, usuwając zaznaczenie „Zmień codziennie” lub użyć przycisku „Odśwież”, aby ręcznie zamienić inną tapetę z kategorii.

Wyłącz go lub odśwież tapetę.

To wszystko! System operacyjny Chrome będzie teraz automatycznie wybierać codziennie inną tapetę z kategorii. Może się to nie zmienić natychmiast, gdy jutro odblokujesz Chromebooka, ale tak się stanie. To fajna mała sztuczka, aby w pełni wykorzystać możliwości swojego Chromebooka.

Czy ten post był pomocny?