Skip to content

Jak bardzo antywirus spowalnia czas uruchamiania komputera?

30 de lipiec de 2021
img 5239b67f8c626

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile czasu Twoje rozwiązanie antywirusowe dodaje do procesu rozruchu? Ten przydatny wykres pokazuje odpowiedź z kilkoma zaskakującymi wynikami.

Według Soluto, które było rozwiązaniem opartym na chmurze, które pozwala zarządzać wieloma komputerami, serwerami, a nawet urządzeniami mobilnymi przez Internet, średni czas rozruchu komputera to 3 minuty. Możesz użyć Podglądu zdarzeń, aby dowiedzieć się, ile czasu zajmuje komputer podczas procesu uruchamiania. Jeśli chcesz przejść na oldschoolową i low-tech, zawsze możesz po prostu użyć zegarka.

Dane na wykresie są generowane z milionów komputerów z oprogramowaniem Soluto, które oczywiście obejmuje również starsze komputery, więc wykres opiera się na średniej dla wszystkich komputerów. To pokazuje, że niektóre produkty antywirusowe spowalniają Twój komputer bardziej niż inne, co jest użyteczną i interesującą informacją.

Czy zauważyłeś różnicę w czasie uruchamiania swojego produktu antywirusowego? Zmierz to sam i daj nam znać w komentarzach.

Czy ten post był pomocny?