Skip to content

Jak blokować lub zarządzać powiadomieniami w Google Chrome

30 de lipiec de 2021
IMG 1055 650x300

Aplikacje internetowe przeszły długą drogę. Dzięki funkcjom takim jak powiadomienia mogą nawet zastąpić tradycyjne aplikacje komputerowe dla wielu osób. Ale jeśli wolisz nie być bombardowany powiadomieniami, oto jak zarządzać powiadomieniami Chrome (i blokować je w niektórych aplikacjach).

Zanim wskoczymy, wszystkie te ustawienia powinny być identyczne w Chrome na komputerach PC, jak i na Chromebookach. W tym samouczku używam Chromebooka Flip C302, ale nie powinieneś mieć żadnych problemów. Jedynym przypadkiem, w którym wszystko będzie wyglądać inaczej, jest włączenie strony Ustawienia projektowania materiałów w Chrome, chociaż większość opcji nadal powinna znajdować się w tym samym miejscu.

Masz dwie opcje: możesz zastosować ogólne podejście i kontrolować powiadomienia dla wszystkich witryn lub zarządzać nimi w poszczególnych witrynach.

Jak kontrolować powiadomienia dla wszystkich stron internetowych

Jeśli szukasz wyciszenia wszystkich powiadomień Chrome, tutaj to zrobisz. Dzięki temu ustawieniu możesz łatwo zablokować wszystkie powiadomienia, zezwolić na wszystkie powiadomienia lub poprosić o każde z nich.

Najpierw kliknij rozszerzone menu z trzema przyciskami w prawym górnym rogu okna Chrome.

Jak blokowac lub zarzadzac powiadomieniami w Google Chrome


Stamtąd przewiń w dół do „Ustawienia” i kliknij go.

1627661870 49 Jak blokowac lub zarzadzac powiadomieniami w Google Chrome

Na samym dole tej strony znajduje się link „Pokaż ustawienia zaawansowane”. Kliknij, aby wyświetlić zaawansowane ustawienia.

1627661871 900 Jak blokowac lub zarzadzac powiadomieniami w Google Chrome

Jedną z pierwszych sekcji w menu Ustawienia zaawansowane jest „Prywatność”. Pod tym podtytułem znajduje się kilka opcji, ale będziesz chciał kliknąć pole „Ustawienia treści”.

1627661871 468 Jak blokowac lub zarzadzac powiadomieniami w Google Chrome

Przewiń w dół w tej sekcji, aż zobaczysz podtytuł „Powiadomienia”. Są tu trzy opcje:

  • Wszystkie wszystkie witryny mają wyświetlać powiadomienia
  • Pytaj, gdy witryna chce pokazywać powiadomienia
  • Nie zezwalaj żadnej witrynie na pokazywanie powiadomień

Wybierz swoją truciznę. Twoja przeglądarka będzie musiała ponownie uruchomić się, aby zmiany zaczęły obowiązywać, ale po tym powinieneś doświadczyć błogości powiadomień.

1627661871 255 Jak blokowac lub zarzadzac powiadomieniami w Google Chrome

Jak zarządzać powiadomieniami dla określonych witryn?

Jeśli przypadkowo przyznałeś dostęp do powiadomień do witryny, z której nie chcesz otrzymywać powiadomień (lub odwrotnie), możesz również zarządzać każdą witryną indywidualnie.


Po otwarciu danej witryny kliknij małe kółko „i” po lewej stronie paska adresu. Na bezpiecznych stronach internetowych będzie to faktycznie czytać „Bezpieczne” zamiast pokazywać „i” – działa to jednak tak samo.

1627661871 630 Jak blokowac lub zarzadzac powiadomieniami w Google Chrome1627661871 567 Jak blokowac lub zarzadzac powiadomieniami w Google Chrome

Przewiń w dół do sekcji „Powiadomienia” i kliknij menu rozwijane. Ponownie pojawią się trzy opcje:

  • Użyj globalnego domyślnego
  • Zawsze zezwalaj na tej stronie
  • Zawsze blokuj w tej witrynie

1627661871 326 Jak blokowac lub zarzadzac powiadomieniami w Google Chrome

Bam — wybierz preferowaną akcję i nazwij to dniem.

Aby efekt zadziałał, musisz odświeżyć stronę, ale to wszystko. Twoja praca tutaj jest skończona.

Powiadomienia internetowe są zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem. Na przykład, gdy korzystam z Chromebooka, chcę, aby aplikacja internetowa Slack wysyłała powiadomienia, aby nie przegapić żadnych ważnych informacji związanych z pracą. Ale nigdy, pod żadnym pozorem, nie chcę, aby Facebook wysyłał mi powiadomienia. Dzięki tym prostym ustawieniom mogę łatwo dostosować te rzeczy do swoich upodobań.

Czy ten post był pomocny?