Skip to content

Jak błyskawicznie przełączać użytkowników za pomocą TouchID na macOS

11 de sierpień de 2021
touch id featured

Czy kiedykolwiek chciałeś móc natychmiast przełączać użytkowników, naciskając przycisk? Dzięki TouchID w MacBooku Pro wystarczy tylko prawidłowe odciski palców.

Może udostępniasz MacBooka. Może używasz dwóch kont, aby oddzielić pracę i zabawę. Bez względu na powód, przełączanie kont zwykle oznacza kliknięcie ikony szybkiego przełączania użytkowników, a następnie wybranie konta, na które chcesz się przełączyć, a następnie wpisanie hasła.

Jak blyskawicznie przelaczac uzytkownikow za pomoca TouchID na macOS

Nie jest to wyczerpujący proces, ale nie jest natychmiastowy. Teraz, dzięki TouchID, możesz po prostu nacisnąć przycisk TouchID, w ten sam sposób, w jaki włączasz MacBooka Pro. Sztuczka: zrób to palcem przypisanym do konta z TouchID. Nie musisz zamykać tego, co robisz: wystarczy nacisnąć przycisk.

Jest nawet animowany! Nie ma ekranu logowania ani prośby o hasło: załatwia to Twój odcisk palca. Równie szybko możesz przełączyć się z powrotem na inne konto. Jeśli masz ten sam palec przypisany do dwóch kont, nie ma problemu: Twój Mac przełączy się z bieżącego konta na drugie.

Warto zauważyć, że działa to natychmiast tylko wtedy, gdy konto, na które się przełączasz, jest już zalogowane. Będziesz musiał użyć swojego hasła przy pierwszym logowaniu do konta, tak jak musisz użyć hasła do zalogowania się po ponowne uruchomienie komputera Mac. Nawet wtedy naciśnięcie przycisku przypisanym palcem może szybko doprowadzić do monitu o hasło.

1628700147 512 Jak blyskawicznie przelaczac uzytkownikow za pomoca TouchID na macOS


Zrób to raz i nie będziesz musiał robić tego ponownie, dopóki nie wylogujesz się z konta lub ponownie uruchomisz Maca. Przełączanie użytkowników w ten sposób jest jak magia, więc ciesz się.

Czy ten post był pomocny?