Skip to content

Jak całkowicie zablokować rozpraszanie w systemie macOS za pomocą samokontroli?

11 de sierpień de 2021
self control featured 1

Przystosowujesz się do pracy, ale najpierw sprawdzasz pocztę przez sekundę. Dobra, teraz pracuj. Poczekaj: sprawdźmy Facebooka. Pracuj teraz? Za chwilę: najpierw Twitter, potem e-mail, a potem jeszcze raz Facebook, na wypadek gdyby ktoś odpowiedział.

Wszyscy od czasu do czasu wpadamy w ten cykl. Kiedy nie masz wystarczającej dyscypliny, aby uniknąć spirali smutku, Samokontrola to darmowa aplikacja na komputery Mac, która może pomóc. Dzięki temu możesz skonfigurować listę witryn, które chcesz zablokować, i ustawić czas ich blokowania. Twój Mac nie będzie mógł otwierać witryn, dopóki odliczanie się nie zakończy i nic, co możesz zrobić, tego nie zmieni. Przełączanie przeglądarki nie pomoże, zamknięcie programu nie pomoże, odinstalowanie programu nie pomoże. Musisz tylko iść do pracy.

Jest idealny, aby zachować produktywność podczas pracy w domu lub w dowolnym momencie, gdy potrzebujesz zapiąć pasy i faktycznie się skupić. Aby rozpocząć, przejdź do Strona główna samokontroli, a następnie pobierz aplikację, klikając duży niebieski przycisk.

1628680419 491 Jak calkowicie zablokowac rozpraszanie w systemie macOS za pomoca samokontroli

Pobieranie jest dostarczane w pliku ZIP, który można otworzyć na komputerze Mac, klikając dwukrotnie.

1628680420 631 Jak calkowicie zablokowac rozpraszanie w systemie macOS za pomoca samokontroli

Przeciągnij aplikację do folderu Aplikacje, aby została zainstalowana. Główny interfejs programu oferuje przycisk „Start” nad suwakiem, którego można użyć do ustawienia czasu, w którym chcesz uniknąć rozpraszania uwagi.

1628680420 371 Jak calkowicie zablokowac rozpraszanie w systemie macOS za pomoca samokontroli


Zanim klikniesz „Start”, będziesz chciał założyć czarną listę. Kliknij przycisk „Edytuj czarną listę”, a pojawi się okno.

1628680420 940 Jak calkowicie zablokowac rozpraszanie w systemie macOS za pomoca samokontroli

Kliknij przycisk „+” w prawym dolnym rogu, aby dodać witryny. Możesz opcjonalnie utworzyć „białą listę” zamiast czarnej listy. Czarna lista blokuje określone witryny; biała lista blokuje cały internet z wyjątkiem co jest na liście. Używaj białej listy tylko wtedy, gdy przegrałeś sprawę.

Kiedy będziesz gotowy, wróć do głównego okna, a następnie naciśnij „Start”. Zostaniesz poproszony o podanie hasła.

1628680420 867 Jak calkowicie zablokowac rozpraszanie w systemie macOS za pomoca samokontroli

Otworzy się okno czasomierza, a Twój Mac nie będzie mógł załadować witryn, które najbardziej Cię rozpraszają, dopóki czas się nie skończy. Próba ich załadowania spowoduje błąd sieci.

1628680421 756 Jak calkowicie zablokowac rozpraszanie w systemie macOS za pomoca samokontroli

Usunięcie programu nie zmieni tego i może naprawdę zepsuć rzeczy. Nie usuwaj programu. Ponowne uruchomienie komputera również nie ulegnie zmianie: strony będą nadal blokowane po ponownym zalogowaniu. Jedyne, co możesz zrobić, to poczekać na ustawiony dla siebie czas.

Self Control to najlepsza darmowa aplikacja, jaką znaleźliśmy dla użytkowników macOS, ale istnieją płatne alternatywy. Skupiać, na przykład blokuje rozpraszanie, oferuje zamiast nich motywujące cytaty, a nawet oferuje Pomodoro Timer, a wszystko to za 20 USD. To fajnie, ale Self Control to najlepsza darmowa aplikacja na Maca do tego zadania. Oba są dość skuteczne w dawaniu ci odrobiny nacisku, dokładnie wtedy, gdy tego potrzebujesz. Teraz przestań czytać ten artykuł i zabierz się do pracy!

Czy ten post był pomocny?