Skip to content

Jak długo kopia pliku pozostanie w historii plików po usunięciu z systemu Windows 10?

24 de lipiec de 2021
how long will a files copy remain in backup after it is deleted from windows 00

Jeśli zdecydowałeś się skorzystać z funkcji historii plików systemu Windows 10, jak długo zapisana kopia pliku pozostanie w folderze kopii zapasowej, jeśli zdecydujesz się usunąć oryginał? Dzisiejszy post z pytaniami i odpowiedziami dla SuperUser zawiera odpowiedź na ciekawe pytanie czytelnika.

Dzisiejsza sesja pytań i odpowiedzi przychodzi do nas dzięki uprzejmości SuperUser — pododdziału Stack Exchange, społecznościowej grupy witryn z pytaniami i odpowiedziami.

Pytanie

Czytnik SuperUser Lumo5 chce wiedzieć, jak długo zapisana kopia pliku pozostanie w historii plików po usunięciu oryginalnej z systemu Windows 10:

Podczas korzystania z Historii plików w systemie Windows 10 i usuwania pliku z komputera, jak długo zapisana kopia pozostanie w folderze kopii zapasowej?

Jak długo zapisana kopia pliku pozostanie w historii plików po usunięciu oryginalnej kopii z systemu Windows 10?

Odpowiedź

Współtwórca SuperUser Fleet Command ma dla nas odpowiedź:

Pozostaje tak długo, jak określisz. Począwszy od systemu Windows 10 (wersja wydana 1607), istnieją dwa miejsca, w których można to określić.

Pierwsza lokalizacja: Panel sterowania -> System i zabezpieczenia -> Historia plików -> Ustawienia zaawansowane (lewy panel)

1627138488 738 Jak dlugo kopia pliku pozostanie w historii plikow po usunieciu

Druga lokalizacja: Aplikacja Ustawienia -> Kafelek Aktualizacja i zabezpieczenia (prawy dolny róg) -> Kopia zapasowa (lewe okienko) -> Więcej opcji (hiperłącze)

1627138489 492 Jak dlugo kopia pliku pozostanie w historii plikow po usunieciu

Twoje wybory to:

  • 1 miesiąc
  • 3 miesiące
  • 6 miesięcy
  • 9 miesięcy
  • 1 rok
  • 2 lata
  • Dopóki nie będzie potrzebna przestrzeń
  • Na zawsze

Możesz także wyczyścić stare wersje, aby zwolnić miejsce za pomocą Panelu sterowania.

Masz coś do dodania do wyjaśnienia? Dźwięk w komentarzach. Chcesz przeczytać więcej odpowiedzi od innych doświadczonych technologicznie użytkowników Stack Exchange? Sprawdź pełny wątek dyskusji tutaj.

Źródło obrazu: Dowództwo floty (SuperUser)

Czy ten post był pomocny?