Skip to content

Jak długo możesz pracować bez wymiany oleju? – LifeSavvy

25 de maj de 2023

Wnętrze silnika samochodu przedstawia bagnet i korek wlewu oleju silnikowego.

Większość ludzi zdaje sobie sprawę, że regularne wymiany oleju są ważne dla konserwacji i dobrego samopoczucia ich samochodów. Może kierujesz się małą naklejką na rogu przedniej szyby swojego samochodu. Może po prostu… zmieniasz olej co kilka miesięcy, nie myśląc o tym.

Ale jak długo naprawdę możesz jeździć bez wymiany oleju?

Według ekspertów z Jiffy Lube to, jak długo można wytrzymać bez wymiany oleju, zależy od kilku czynników.

Po pierwsze, zależy to od twojego pojazdu. Jakim typem samochodu jeździsz? Sprawdź instrukcję obsługi, aby najlepiej określić, jak często należy wymieniać olej. Niektóre modele mogą potrzebować ich częściej.

Jak dlugo mozesz pracowac bez wymiany oleju – LifeSavvy

Następnie zastanów się nad swoim stylem jazdy. Czy zazwyczaj podróżujesz długimi, cichymi wiejskimi drogami? A może jesteś sfrustrowany miejskim ruchem ulicznym? Jeśli musisz często się zatrzymywać lub jeździsz na krótsze trasy, konieczna może być częstsza wymiana oleju.

Wreszcie, im starszy samochód, tym częściej będziesz potrzebować wymiany oleju. Wiek zwykle oznacza większe zużycie i wymaga częstszej konserwacji.

Cokolwiek robisz, nie „zgaduj”, jeśli chodzi o wymianę oleju. Jeśli jeździsz zbyt długo samochodem, który wymaga regularnej konserwacji, możesz ryzykować przegrzanie, przyspieszone zużycie silnika, korozję i wycieki oleju. O wiele łatwiej jest zająć się konserwacją zapobiegawczą niż później rozwiązywać poważne problemy z samochodem.

Oszczędzaj czas, pieniądze i stres, wymieniając często olej.

Czy ten post był pomocny?