Skip to content

Jak dodać bezprzewodowe ładowanie do prawie każdego telefonu?

8 de lipiec de 2021
img 597d586f321ef

Nie martw się, miłośnicy bezprzewodowego ładowania. Mimo że mniej telefonów obsługuje to po wyjęciu z pudełka, masz opcje dodawania bezprzewodowego ładowania do telefonu z wyższej półki – choć, co prawda, może nie tak wiele opcji, jak chcesz.

Przez kilka lat każdy smartfon z wyższej półki (z jednym godnym uwagi wyjątkiem w kształcie iPhone’a) był wyposażony w ładowanie bezprzewodowe. Wydaje się, że to się zmieniło. Flagowe telefony Google, HTC, Motorola, Lenovo, Sony, a nawet ulubiony przez fanów OnePlus, nie mają zarówno ładowania Qi, jak i PMA. Wygląda na to, że Samsung jest jedynym dużym graczem, który wciąż jest zainteresowany tą funkcją.

Bezprzewodowe etui do ładowania telefonów

Kiedy ładowanie bezprzewodowe po raz pierwszy zaczęło pojawiać się na telefonach z Androidem i innymi systemami operacyjnymi, fani iPhone’a byli zrozumiale poirytowani, że ich najlepsze gadżety nie mają takiej opcji. Strony trzecie rzuciły się, aby wypełnić pustkę konsumencką, a odpowiedzią, którą wymyślili, była obudowa na telefon, która łączyła podstawową ochronę z bezprzewodową cewką indukcyjną do ładowania i zintegrowanym portem ładowania. Voila — bezprzewodowe ładowanie iPhone’ów.

Jak dodac bezprzewodowe ladowanie do prawie kazdego telefonu

Mophie jest prawdopodobnie najbardziej znanym z tych gadżetów, oferującym swoje Przypadki siły ładowania (60 USD za iPhone 7 i 7 Plus) i) Opakowanie na sok Air ze zintegrowaną baterią zewnętrzną (100 USD, iPhone 7 i 7 Plus). To nie obejmuje podkładki ładującej, ale technologia firmy obsługuje zarówno standardy Qi, jak i PMA. Sprzedaje również etui bezprzewodowe do serii Samsung Galaxy, ale ponieważ te telefony obsługują już ładowanie bezprzewodowe, są dostarczane tylko z opcją baterii zewnętrznej. Mophie nie obsługuje telefonów innych marek.

Mophie to właściwie jedyna gra w mieście, jeśli chodzi o głównych sprzedawców. Dużymi wadami tego podejścia są wysoka cena i nieporęczna konstrukcja. I możesz znaleźć znacznie tańsze etui do ładowania bezprzewodowego – dla znacznie szerszej gamy smartfonów – przez wyszukiwanie u ulubionego sprzedawcy online.

Samoprzylepne adaptery do bezprzewodowego ładowania

Adaptery naklejane oferują bardziej uniwersalne rozwiązanie. Jeśli Twój telefon nie ma okrągłej cewki indukcyjnej RF, która jest rdzeniem dowolnego bezprzewodowego urządzenia ładującego, po prostu dodaj jedną. Zmęczeni próbami dopasowania do stale rosnącej różnorodności modeli telefonów z dopasowanymi obudowami, dostawcy akcesoriów przycięli tłuszcz i po prostu owinęli cewkę indukcyjną w plastikowe etui ochronne, przykleili do kleju i dodali port ładowania USB. To elastyczne rozwiązanie, które wymaga tylko kilku podstawowych modeli, aby pokryć niemal każdy telefon.

1625767577 44 Jak dodac bezprzewodowe ladowanie do prawie kazdego telefonu


Zaletą adapterów naklejanych jest dostępność. Dopasuj jeden z tych zewnętrznych padów do portu ładowania telefonu (USB-C, Jabłkowa Błyskawica, lub Micro USB), przyklej go z tyłu i gotowe. Są również znacznie tańsze niż etui do ładowania bezprzewodowego i generalnie są wystarczająco smukłe, aby zmieścić się pod plastikiem standardowego, nieładującego się etui na telefon. Jedynym minusem jest dość nieestetyczny płaski kabel, który należy odłączyć, jeśli chcesz użyć konwencjonalnego kabla do ładowania.

Oferując niski koszt i kompatybilność z praktycznie wszystkimi kombinacjami telefonów i obudów, te adaptery są prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem dla większości użytkowników.

Rzuć własne bezprzewodowe ładowanie za pomocą telefonu mod Phone

Jeśli jesteś na tyle odważny, aby otworzyć obudowę telefonu (lub jeśli nie jest on objęty gwarancją) i wiesz, jak obchodzić się z płytką drukowaną i lutownicą, możesz zainstalować kabel indukcyjny do ładowania bezprzewodowego bezpośrednio w obudowie telefonu. Ta modyfikacja została z powodzeniem dodana do wielu starszych urządzeń, opisana w bardziej nerdowych zakątkach YouTube i Programiści XDA. Oto dobry przykład:

Będziesz musiał kanibalizować cewkę odbiornika przewodzenia bezprzewodowego z innego telefonu, etui lub adaptera — ładowarka nie wystarczy. Następnie musisz zdjąć tylną obudowę telefonu i włożyć cewkę oraz ochronną warstwę plastiku. Następnie podłączysz go bezpośrednio do akumulatora lub przylutujesz do odpowiedniego pinu w porcie ładowania. Zamknij telefon, a jeśli zrobiłeś wszystko dobrze, powinien ładować się z kompatybilnego pada.

Nie trzeba dodawać, że bardzo łatwo zepsuć telefon, robiąc to. Nawet jeśli jesteś technicznie sprawny, nowsze urządzenia mogą nie mieć dostępnej przestrzeni w ciele telefonu, aby pomieścić kabel ładujący, zwłaszcza, że ​​podczas użytkowania nagrzewają się. W rzeczywistości bliskość innych części wewnętrznych telefonu może być niebezpieczna. Radzimy każdemu, kto nie jest pewny swoich umiejętności modyfikacji — i nie chce stracić swojego wymyślnego smartfona, jeśli coś zepsuje — aby zamiast tego korzystał ze standardowego zewnętrznego adaptera.

Źródło obrazu: Amazonka

Czy ten post był pomocny?