Skip to content

Jak dodać Bluetooth do swojego samochodu?

6 de lipiec de 2021
bluetooth car copy 650x300

Wiele nowszych samochodów ma wbudowany Bluetooth – lub przynajmniej jako opcję od producenta. Jeśli jednak masz starszy samochód i naprawdę chcesz mieć dostęp do Bluetooth dla swojego telefonu, oto kilka sposobów na dodanie go do swojego pojazdu.

Wszystkie te metody różnią się pod względem kosztów. Możesz albo zapłacić bardzo mało pieniędzy, aby dodać Bluetooth do swojego samochodu i mieć przyzwoitą konfigurację, albo wydać dużo pieniędzy i mieć bardzo ładną konfigurację. Oto twoje opcje.

Kup tani zestaw samochodowy Bluetooth

1625578407 854 Jak dodac Bluetooth do swojego samochodu

Jeśli chcesz tanio dodać funkcje Bluetooth do swojego samochodu, najlepszym rozwiązaniem jest zakup zestawu samochodowego Bluetooth. Jestem naprawdę wielkim fanem Zestaw samochodowy Bluetooth Kinivo (35 USD), który pobiera energię z zapalniczki samochodowej i łączy się z zestawem stereo przez gniazdo pomocnicze.

Kinivo ma możliwość sterowania muzyką odtwarzaną z telefonu, a odtwarzaniem można sterować za pomocą okrągłej jednostki sterującej zamiast telefonu. Urządzenie pełni również funkcję zestawu głośnomówiącego podczas połączeń, dzięki wbudowanemu mikrofonowi i wykorzystaniu głośników samochodu jako zestawu głośnomówiącego.

Jeśli radioodtwarzacz w Twoim samochodzie nie ma dodatkowego gniazda, nie masz pecha. Jeśli nie masz nic przeciwko zagłębieniu się w pulpit nawigacyjny, możliwe, że są puste wtyczki RCA z tyłu zestawu stereo do którego można podłączyć kabel pomocniczy. Możesz także użyć nadajnika FM, takiego jak ten od iClever(25 USD), do którego można podłączyć telefon przez Bluetooth, a następnie przesyłać muzykę do radia samochodowego przez FM. Jakość nie będzie najlepsza, ale to przyzwoita opcja, z której lubię korzystać.

Tack na zestaw głośnomówiący Bluetooth Bluetooth

1625578407 115 Jak dodac Bluetooth do swojego samochodu

Jeśli interesuje Cię głównie wykonywanie i odbieranie połączeń w drodze, możesz nie potrzebować czegoś tak wszechstronnego jak Kinivo, w którym zestaw głośnomówiący Bluetooth może być dobrym rozwiązaniem. Działają na zasilaniu bateryjnym i są wyposażone we własny wbudowany mikrofon i głośniki, dzięki czemu są całkowicie niezależne i nie muszą w ogóle polegać na systemie stereo.


Coś takiego Jabra Freeway (70 USD) byłby świetną opcją i można go łatwo zamontować na osłonie przeciwsłonecznej samochodu. Ponadto może działać do 40 dni w trybie czuwania i zapewnia 14 godzin rozmów, zanim będzie wymagało ponownego naładowania.

To mogą odtwarzaj muzykę z telefonu, ale wbudowane głośniki urządzenia prawdopodobnie nie są najlepsze, jeśli oczekujesz wyjątkowej jakości dźwięku.

Zainstaluj na rynku wtórnym jednostkę główną wyposażoną w Bluetooth

1625578407 107 Jak dodac Bluetooth do swojego samochodu

Najdroższą, ale najbardziej uproszczoną opcją jest zakup radioodtwarzacza na rynku wtórnym, aby zastąpić standardowy zestaw stereo w samochodzie. Jeśli mieszkasz w samochodzie i wiesz, że będziesz często korzystać z funkcji Bluetooth, zapłacenie nieco więcej, aby uzyskać dobrą jednostkę główną z Bluetooth na rynku wtórnym, może być opłacalną inwestycją.

Nie musisz jednak wydawać mnóstwa pieniędzy – od 75 do 100 dolarów otrzymasz dobrą jednostkę główną ze wszystkimi dzwonkami i gwizdkami, których chcesz. To Pionierska jednostka główna (89 USD) może dobrze wykonać tę pracę, a nawet jest wyposażony w mały przewodowy mikrofon, którego można używać do rozmów przez zestaw głośnomówiący. Poza tym fajne światła i ładne pokrętła są tego warte, prawda?


Oczywiście proces instalacji wymaga otwarcia deski rozdzielczej i wymiany podstawowego zestawu stereo (i prawdopodobnie będziesz potrzebować nowej wiązki przewodów), więc jeśli jest to coś, czego nie czujesz się komfortowo robiąc samemu, musisz znaleźć przyjaciela lub zabierz go do sklepu, aby go wymienić. (A to może zwiększyć koszty).

Opcja Jankier: użyj przenośnego głośnika Bluetooth

1625578407 891 Jak dodac Bluetooth do swojego samochodu

Jeśli masz już głośnik Bluetooth leżący w pobliżu, możesz zabrać go ze sobą do samochodu i umieścić w konsoli między siedzeniami lub wykazać się kreatywnością i przypiąć go do deski rozdzielczej.

Pamiętaj, aby zabrać ze sobą kabel ładujący USB, a także adapter do zapalniczki, aby był naładowany. Jakość dźwięku z pewnością nie będzie tak dobra, jak głośniki w Twoim samochodzie, ale jeśli nie masz jeszcze Bluetooth w samochodzie, jest to szybki i łatwy sposób, aby to osiągnąć.

To prawdopodobnie nie jest najlepsza opcja, ale przynajmniej tak jest na opcja. A jeśli masz już przenośny głośnik Bluetooth, nie kosztuje to żadnych dodatkowych pieniędzy, jak w przypadku poprzednich metod. Możesz przynajmniej spróbować i sprawdzić, czy dodanie Bluetooth do twojego samochodu jest naprawdę warte kosztu droższej konfiguracji.

W końcu istnieje kilka opcji do wyboru, ale tak naprawdę sprowadza się to do tego, ile pieniędzy chcesz wydać, aby uzyskać funkcje Bluetooth w samochodzie i ile wysiłku chcesz włożyć, aby to się stało .

Obraz tytułowy zlekki poeta/Bigstock

Czy ten post był pomocny?