Skip to content

Jak dodać funkcję „Quick Look” systemu OS X do systemu Windows?

27 de lipiec de 2021
img 570854a8f09dd

Użytkownicy systemu Windows mogą nie chcieć wiele, ale jeśli chodzi o OS X, wciąż istnieją pewne elementy, które można umieścić na liście życzeń. Wśród nich jest możliwość „szybkiego spojrzenia” na obrazy, pliki PDF i inne dokumenty, naciskając spację.

Funkcja Quick Look w OS X działa płynnie i bezproblemowo. Wystarczy, że klikniesz na coś, na przykład obraz, i naciśniesz spację, a otrzymasz proste okno pokazujące pełnowymiarowy podgląd bez konieczności otwierania aplikacji, aby go wyświetlić. Jest to jedna z tych niezapowiedzianych funkcji, które są często przyjmowane za pewnik, dopóki nie zaczniesz korzystać z systemu Windows, który go nie ma.

1627399565 466 Jak dodac funkcje „Quick Look systemu OS X do systemu

Możesz jednak dodać szybkie, podobne do wyglądu możliwości do swojej instalacji systemu Windows, używając małej, bezpłatnej aplikacji o nazwie Seer. Widzący jest dostępny dla pobierz z Sourceforge i twierdzi, że jest „mocniejszy i szybszy”.

Musisz mieć przynajmniej system Windows Vista, więc jeśli nadal trzymasz się XP, nie masz szczęścia.

Jak dodac funkcje „Quick Look systemu OS X do systemu

Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu Seer będzie on znajdować się w zasobniku systemowym jako mała niebieska ikona.

1627399566 386 Jak dodac funkcje „Quick Look systemu OS X do systemu


Seer działa podobnie jak jego odpowiednik w OS X. Ilekroć chcesz szybko przejrzeć obraz, plik tekstowy, plik PDF, plik multimedialny lub jakikolwiek inny obsługiwany typ pliku, po prostu wybierz obraz i naciśnij spację. W poniższym przykładzie oglądamy obraz, który w innym przypadku musielibyśmy otworzyć w naszej domyślnej przeglądarce. Aby zamknąć Seera, naciśnij ponownie spację lub zamknij go za pomocą „X”.

1627399566 496 Jak dodac funkcje „Quick Look systemu OS X do systemu

Seer dodaje kilka funkcji, których nie ma wersja OS X. Oprócz możliwości otwarcia pliku w domyślnej aplikacji, możesz również kliknąć przycisk Pokaż w Eksploratorze, aby otworzyć lokalizację, w której znajduje się plik.

1627399566 453 Jak dodac funkcje „Quick Look systemu OS X do systemu

Dodatkowo dostępne są elementy sterujące, które pozwalają powiększać i pomniejszać, a także obracać przedmiot w lewo lub w prawo.

1627399566 259 Jak dodac funkcje „Quick Look systemu OS X do systemu

Kliknij „i” w prawym górnym rogu, aby szybko sprawdzić informacje o pliku, takie jak jego nazwa, rozmiar, data utworzenia i inne.

1627399566 300 Jak dodac funkcje „Quick Look systemu OS X do systemu

Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę zasobnika, aby otworzyć Ustawienia.

1627399567 354 Jak dodac funkcje „Quick Look systemu OS X do systemu

Ustawienia są dość obszerne jak na tak prostą aplikację. Jedną z opcji, którą warto rozważyć, a która domyślnie nie jest włączona, jest uruchomienie programu Seeer podczas uruchamiania systemu Windows. Ponieważ jest to rodzaj funkcji, która ma być dostępna przez cały czas, dobrze jest po prostu sprawdzić tę.

1627399567 530 Jak dodac funkcje „Quick Look systemu OS X do systemu

Kolejną częścią ustawień, które warto dokładnie rozważyć, są skróty klawiaturowe. Możesz je dostosować do swoich potrzeb. Oprócz wyzwalaczy istnieje wiele innych skrótów, których możesz użyć, w tym kontrolki folderów, obrazów i multimediów.

1627399567 63 Jak dodac funkcje „Quick Look systemu OS X do systemu


Seer umożliwia również instalowanie wtyczek. Jest to szczególnie przydatne, jeśli chcesz przeglądać pliki, których program Seer domyślnie nie obsługuje, w szczególności pliki pakietu Microsoft Office, takie jak dokumenty programu Word, arkusze kalkulacyjne programu Excel i prezentacje programu PowerPoint.

1627399567 367 Jak dodac funkcje „Quick Look systemu OS X do systemu

Aby zorientować się, jakie typy plików obsługuje Seeer, kliknij ustawienia „Typ”. Uwaga, jeśli istnieją jakieś typy plików tekstowych, które chcesz dodać lub usunąć, możesz to zrobić. Nie można skonfigurować innych typów plików, takich jak obrazy, multimedia i pliki skompresowane, ale jeśli nie widzisz czegoś obsługiwanego, zawsze możesz sprawdzić wtyczkę.

1627399568 156 Jak dodac funkcje „Quick Look systemu OS X do systemu

Chociaż można argumentować, że Seer jest w rzeczywistości szybszy niż funkcja Quick Look systemu OS X, nie ma wątpliwości, że jest o wiele potężniejsza. Sama liczba opcji przyćmiewa wersję na Maca i prawdopodobnie szybko stanie się niezbędnym dodatkiem, którego używasz przez cały czas, lub do czasu, gdy Microsoft w końcu stanie się mądry i doda go do nadchodzącej wersji systemu Windows 10.

Więc jeśli zawsze chciałeś mieć możliwość szybkiego podglądu na swoim komputerze lub dopiero teraz odkrywasz potencjał, zdecydowanie sprawdź Seeer.

Czy ten post był pomocny?