Skip to content

Jak dodać gadżety z powrotem do systemu Windows 8 i 10 (i dlaczego prawdopodobnie nie powinieneś)

3 de sierpień de 2021
img 5807fe7cad35e

Gadżety pulpitu i pasek boczny systemu Windows były dużą cechą charakterystyczną systemów Windows Vista i Windows 7. Jednak firma Microsoft usunęła gadżety pulpitu i nie znajdziesz ich w systemach Windows 8 ani 10.

Gadżety pulpitu Windows zostały wycofane, ponieważ stanowią zagrożenie bezpieczeństwa

1627975932 56 Jak dodac gadzety z powrotem do systemu Windows 8 i

Jest powód, dla którego nie zostały one wycofane w systemach Windows 8 i 10: platforma gadżetów komputerowych firmy Microsoft ma wiele problemów związanych z bezpieczeństwem. To nie tylko nasza opinia – tak mówi Microsoft.

Urzędnik Microsoftu doradztwo w zakresie bezpieczeństwana ten temat wyjaśniam dwa duże problemy. Po pierwsze, Microsoft twierdzi, że wie o legalnych gadżetach na komputery stacjonarne, które zawierają luki w zabezpieczeniach, które mogą zostać wykorzystane przez atakujących. Atakujący mogą wykorzystać lukę w gadżecie, aby przejąć kontrolę nad całym komputerem, jeśli jesteś zalogowany jako konto użytkownika z uprawnieniami administratora.

Po drugie, Twój komputer może zostać naruszony, jeśli osoba atakująca utworzy złośliwy gadżet i zmusi Cię do jego zainstalowania. Zainstaluj gadżet i może uruchomić dowolny kod na twoim komputerze z pełnymi uprawnieniami systemowymi.

Innymi słowy, gadżety na komputery stacjonarne to nie tylko lekka platforma gadżetów. Gadżety to pełne programy Windows z pełnym dostępem do Twojego systemu, a także gadżety innych firm ze znanymi lukami w zabezpieczeniach, które nigdy nie zostaną naprawione. Jednak wielu użytkowników systemu Windows może nie zdawać sobie sprawy, że instalowanie gadżetu jest tak samo niebezpieczne, jak instalowanie programu.


Dlatego systemy Windows 8 i 10 nie zawierają gadżetów pulpitu.Nawet jeśli używasz systemu Windows 7, który obejmuje gadżety pulpitu i funkcję paska bocznego systemu Windows, firma Microsoft zaleca jego wyłączenie za pomocą programu do pobrania Narzędzie „Napraw to”.

Tak, Microsoft próbuje wypychać własne kafelki na żywo zamiast gadżetów pulpitu. Ale jeśli żywe kafelki nie są dla Ciebie wystarczająco dobre, istnieje lepsza platforma gadżetów na komputery stacjonarne.

Co należy zrobić: Pobierz Rainmeter do nowoczesnych gadżetów na komputery stacjonarne

1627975932 63 Jak dodac gadzety z powrotem do systemu Windows 8 i

Istnieje sposób na ponowne włączenie gadżetów pulpitu w systemach Windows 8 i 10, jeśli naprawdę chcesz. Jednak zdecydowanie odradzamy to. Nie tylko istnieją obawy dotyczące bezpieczeństwa, ale gadżety pulpitu Microsoftu są martwą platformą, więc trudno będzie znaleźć dla nich solidne gadżety.

Zamiast tego zalecamy pobranie Deszczomierz. Podczas gdy inne komputerowe platformy widżetowe, takie jak gadżety pulpitu Microsoft, gadżety Google Desktop i Yahoo! Widgety (wcześniej znane jako Konfabulator) zostały zlikwidowane przez ich firmy macierzyste, Rainmeter wciąż ma się dobrze. Rainmeter to bezpłatna platforma widżetów pulpitu typu open source z dużą społecznością osób tworzących gadżety na komputery, znane jako „skórki”. Szczerze mówiąc, wygląda lepiej i jest bardziej konfigurowalny niż inne opcje, jakie kiedykolwiek były. Znajdziesz mnóstwo dostępnych skórek, które można dostosować w każdym zakamarku.

Instalowanie i konfigurowanie Rainmeter jest nieco bardziej skomplikowane niż używanie gadżetów pulpitu Windows, ale warto, jeśli chcesz nowoczesnej platformy gadżetów komputerowych, która jest znacznie bardziej konfigurowalna niż cokolwiek, co kiedykolwiek oferował sam system Windows.

Jak ponownie włączyć gadżety pulpitu (jeśli absolutnie musisz)

1627975933 17 Jak dodac gadzety z powrotem do systemu Windows 8 i

Jeśli naprawdę chcesz przywrócić oryginalne gadżety pulpitu do systemu Windows 10 lub 8.1, możesz użyć jednego z dwóch programów innych firm: 8GadgetPacklub Odrodzenie gadżetów. Oba są bardzo podobne, ale 8GadgetPack wydaje się być szerzej polecany i zawiera więcej gadżetów.


Po zainstalowaniu 8GadgetPack lub Gadgets Revived możesz po prostu kliknąć prawym przyciskiem myszy pulpit systemu Windows i wybrać „Gadgets”. Zobaczysz te same gadżety, które zapamiętasz z systemu Windows 7. Przeciągnij i upuść gadżety na pasku bocznym lub na pulpicie, aby ich użyć. Możesz skonfigurować gadżety tak samo, jak w systemie Windows 7, kliknij prawym przyciskiem myszy gadżet i wybierz „Opcje”, aby uzyskać dostęp do dowolnych opcji konfiguracji gadżetu.

Jak dodac gadzety z powrotem do systemu Windows 8 i

Dobrze, że 8GadgetPack zawiera różne gadżety pulpitu, ponieważ w tej chwili trudno je znaleźć w Internecie. Firma Microsoft usunął własną witrynę z galerią gadżetów pulpitu wiele lat temu. Jeśli szukasz większej liczby gadżetów pulpitu, po prostu uważaj na gadżety pulpitu innych firm, które mogą być złośliwe.

Nie znajdziesz jednak tylu gadżetów innych firm na tę martwą platformę, jak na Rainmeter. Nawet gdy gadżety pulpitu Windows byli obsługiwane, Rainmeter był lepszą alternatywą – i teraz jest to prawdą bardziej niż kiedykolwiek. Spróbuj. Nie będziesz rozczarowany.

Czy ten post był pomocny?