Skip to content

Jak dodać Google AdSense do swojego bloga Tumblr

28 de lipiec de 2021
sshot20100720120611

Czy chciałbyś trochę zarobić na swoim blogu? Oto, w jaki sposób możesz sprawić, by Twoje treści działały dla Ciebie, dodając Google AdSense do swojego bloga Tumblr.

Blogowanie może być poważną pracą, a dzięki łatwemu w użyciu blogowi Tumblr możesz publikować więcej niż kiedykolwiek. Możesz pisać o swoich pięknych wakacjach, udostępniać najnowszą tapetę zaprojektowaną w Photoshopie lub wyjaśniać, jak sprawić, by pies przestał szczekać na żaby.

Tak czy inaczej, Twój blog zajmuje czas rzeczywisty i fajnie byłoby zarobić na nim trochę pieniędzy. Google AdSense umożliwił blogerom z całego świata uzyskiwanie przychodów z reklam z ich treści. Warunki korzystania z usługi Tumblr wymagają, aby Twój blog był używany głównie do blogowania, ale umożliwiają korzystanie z AdSense lub innych systemów reklamowych, o ile nie jest to główny cel Twojej witryny. To dość proste, więc zobaczmy, jak dodać go do swojego bloga, bez względu na to, jakiego motywu używasz.

Uwaga: ten artykuł jest przeznaczony dla użytkowników, którzy nie wiedzą, jak edytować kod HTML, więc może wydawać się zbyt uproszczony, jeśli jesteś już ninja kodu. Ale to żaden problem; po prostu pomiń części, które już rozumiesz i użyj części, których potrzebujesz!

Rejestracja w AdSense

Zanim będziesz mógł dodać AdSense do swojej witryny, musisz zarejestrować konto AdSense w Google. Jeśli masz już konto, przejdź do następnej sekcji; w przeciwnym razie przejdź do witryny AdSense (link poniżej) i kliknij Zapisz się teraz przycisk.


Wypełnij formularz jak zwykle, podając informacje o swojej witrynie oraz osobiste dane kontaktowe. Pamiętaj, aby zaznaczyć pola u góry ze wskazówkami dotyczącymi reklam i upewnić się, że Twoja witryna je śledzi, w przeciwnym razie Twoje konto AdSense może zostać zawieszone.

1627479452 729 Jak dodac Google AdSense do swojego bloga Tumblr

Zaakceptuj dodatkowe zasady na dole formularza, a następnie kliknij Prześlij informacje.

1627479453 395 Jak dodac Google AdSense do swojego bloga Tumblr

Upewnij się, że podane informacje są prawidłowe, a następnie wybierz, czy masz konto Google, i wprowadź informacje o koncie lub utwórz nowe konto.

1627479453 621 Jak dodac Google AdSense do swojego bloga Tumblr

Po zakończeniu będziesz musiał poczekać od 1 do 3 dni na zatwierdzenie konta. Po otrzymaniu wiadomości e-mail z potwierdzeniem wróć do witryny AdSense, ale tym razem zaloguj się przy użyciu informacji o swoim koncie Google.

1627479453 875 Jak dodac Google AdSense do swojego bloga Tumblr

Jeśli masz problemy z AdSense lub potrzebujesz więcej informacji o swoim koncie, odwiedź witrynę pomocy Google AdSense (link poniżej).

Utwórz jednostkę AdSense dla swojego Tumblr

Po utworzeniu konta AdSense i zalogowaniu się kliknij przycisk Konfiguracja AdSense aby utworzyć nową reklamę w swojej witrynie.

1627479453 643 Jak dodac Google AdSense do swojego bloga Tumblr

Wybierz AdSense dla treści połączyć.

1627479453 622 Jak dodac Google AdSense do swojego bloga Tumblr


Wybierz, czy chcesz jednostkę reklamową z reklamami tekstowymi lub graficznymi, czy jednostkę linków zawierającą tylko linki do haseł sponsorowanych w Google. Jednostki reklamowe są często dobrym wyborem na pasek boczny, ponieważ jednostki linków mogą wyglądać lepiej w nagłówku lub stopce motywu.

1627479453 466 Jak dodac Google AdSense do swojego bloga Tumblr

Wybierz żądany rozmiar z menu rozwijanego obok Format. Wybierz coś, co pasowałoby do Twojej witryny; jeśli nie masz pewności, kliknij Formaty reklam link, aby zobaczyć przykłady.

1627479453 362 Jak dodac Google AdSense do swojego bloga Tumblr

Od Zabarwienie wybierz kolory, które pasują do Twojej witryny, lub wybierz jedną ze wstępnie skonfigurowanych palet.

1627479453 227 Jak dodac Google AdSense do swojego bloga Tumblr

Na koniec wybierz rodzinę czcionek i rozmiar dla swoich reklam, a następnie zdecyduj, czy chcesz mieć kwadratowe czy zaokrąglone rogi.

1627479454 65 Jak dodac Google AdSense do swojego bloga Tumblr

Po zakończeniu kliknij Kontyntynuj na dnie.

1627479454 160 Jak dodac Google AdSense do swojego bloga Tumblr

Zobaczysz teraz pole tekstowe z kodem Twojej jednostki AdSense. Wybierz tekst i skopiuj go, ponieważ będziemy go potrzebować, aby dodać AdSense do naszego bloga.

1627479454 593 Jak dodac Google AdSense do swojego bloga Tumblr

Pamiętaj, że w przyszłości zawsze będziesz mieć dostęp do swoich jednostek reklamowych i edytować je za pomocą Zarządzaj reklamami link w AdSense.

1627479454 308 Jak dodac Google AdSense do swojego bloga Tumblr

Dodawanie AdSense do swojego motywu


Teraz, gdy masz już kod AdSense, nadszedł czas, aby dodać go do swojego motywu. Przejdź do strony Dostosuj na Tumblr, klikając Dostosuj na pulpicie nawigacyjnym Tumblr lub klikając poniższy link.

1627479454 973 Jak dodac Google AdSense do swojego bloga Tumblr

Wybierz Motyw zakładka na stronie Dostosuj,

1627479454 438 Jak dodac Google AdSense do swojego bloga Tumblr

Przewiń w dół, a następnie wybierz Użyj niestandardowego kodu HTML na dole zakładki.

1627479454 547 Jak dodac Google AdSense do swojego bloga Tumblr

Po załadowaniu kodu powinien pojawić się kod HTML i CSS, które tworzą motyw witryny. Istnieje nieskończony potencjał dostosowywania, ale jeśli nigdy nie projektowałeś strony internetowej od zera lub nawet edytowałeś HTML, może wyglądać onieśmielająco. Nie martw się; łatwo dodać kod!

Pamiętaj, że jeśli w przeszłości edytowałeś już kod swojego motywu, możesz to domyślnie zobaczyć bez konieczności naciskania niestandardowego przycisku HTML.

1627479454 369 Jak dodac Google AdSense do swojego bloga Tumblr

Musisz teraz dowiedzieć się, gdzie umieścić kod AdSense w swoim motywie. Jeśli jesteś projektantem stron internetowych, możesz rozejrzeć się po kodzie i umieścić go w dowolnym miejscu: wewnątrz , lub więcej. Jeśli jednak nigdy wcześniej nie używałeś kodu HTML, jest jeszcze jedna sztuczka, której możesz użyć. Znajdź tekst w pobliżu miejsca w motywie, w którym chcesz umieścić reklamy. Na przykład, jeśli chcesz umieścić go w pobliżu na pasku bocznym pod O tym blogu opis, spójrz na podgląd motywu, aby zobaczyć, jakich domyślnych sformułowań używa. Wybierz coś, co jest tytułem lub innym domyślnym tekstem, ponieważ sam opis strony nie będzie w kodzie.

1627479454 866 Jak dodac Google AdSense do swojego bloga Tumblr

Teraz naciśnij Ctrl+F w przeglądarce, aby otworzyć okno wyszukiwania, i wprowadź termin, który chcesz znaleźć. Pole wyszukiwania będzie wyglądać inaczej w zależności od przeglądarki, ale będzie działać tak samo.

1627479455 886 Jak dodac Google AdSense do swojego bloga Tumblr


Poszukaj podświetlonego tekstu w kodzie. Chcemy opublikować nasze treści zaraz po tej sekcji. Zauważ, że następna linia nadal opisuje profil, więc idzie w parze z O pudełko nadal. Zaraz po tym będziemy chcieli wkleić nasz kod reklamy.

1627479455 303 Jak dodac Google AdSense do swojego bloga Tumblr

W tym temacie szukaliśmy O, i wkleiłem kod tuż pod kodem dla pola about, tak jak pokazaliśmy powyżej.

1627479455 510 Jak dodac Google AdSense do swojego bloga Tumblr

Po wprowadzeniu kodu kliknij przycisk Zaktualizuj podgląd przycisk na dole zakładki.

1627479455 799 Jak dodac Google AdSense do swojego bloga Tumblr

Możesz teraz zobaczyć swoje zmiany w podglądzie przykładowego bloga.

1627479455 566 Jak dodac Google AdSense do swojego bloga Tumblr

Jeśli wygląda dobrze, kliknij Ratować w prawym górnym rogu, a następnie przejdź do swojej witryny w innej karcie lub oknie.

1627479455 593 Jak dodac Google AdSense do swojego bloga Tumblr

Oto nasz AdSense na moim pasku bocznym Tumblr. Kolory wtapiają się w mój motyw, a reklamy są przynajmniej w pewnym stopniu związane z tym, o czym piszę.

Pamiętaj: nie klikaj własnych reklam, w przeciwnym razie Twoje konto AdSense może zostać zawieszone!

1627479455 589 Jak dodac Google AdSense do swojego bloga Tumblr


Jeśli reklamy wyglądają zbyt blisko następnego elementu na pasku bocznym, tak jak w tym motywie, możesz łatwo dodać trochę miejsca, wpisując

zaraz po twoim .

1627479456 910 Jak dodac Google AdSense do swojego bloga Tumblr

Działa to świetnie w wielu motywach, w tym w domyślnym motywie Redux. Dodaliśmy ten sam panel reklamowy do paska bocznego w tym motywie i zadziałał świetnie. Dla tego motywu nie są wymagane dodatkowe odstępy.

1627479456 714 Jak dodac Google AdSense do swojego bloga Tumblr

Aby uzyskać reklamy tam, gdzie chcieliśmy tym razem, otworzyliśmy kod, szukaliśmy Obserwuj na Tumblri wkleiłem kod tuż nad nim, jak poniżej. Jest to jeden z najlepszych sposobów na umieszczenie reklamy dokładnie tam, gdzie chcesz, nawet jeśli nie jesteś projektantem stron internetowych; po prostu znajdź coś, w pobliżu którego chcesz umieścić swoje reklamy, wyszukaj to i wklej powyżej. Może to zająć trochę prób i błędów, ale możesz być zaskoczony, jak szybko to opanujesz!

1627479456 866 Jak dodac Google AdSense do swojego bloga Tumblr

Możesz nawet dodać reklamy do stopki swojego motywu. Wklej kod reklamy wewnątrz motywu, a jeśli go nie ma, możesz po prostu opublikować go tuż przed na końcu kodu motywu. Tutaj dodaliśmy

tematu Neue.

1627479456 553 Jak dodac Google AdSense do swojego bloga Tumblr

Pamiętaj, że AdSense umożliwia wyświetlanie do 3 jednostek AdSense i 3 jednostek linków na stronie, ale Tumblr nie chce, aby blogi były śmiesznie pokryte s. Być może zechcesz umieścić jedną na pasku bocznym, a drugą w stopce lub w innej konfiguracji, która Twoim zdaniem wygląda dobrze i nadal koncentruje się głównie na treści Twojego bloga. Czasami mniej znaczy więcej; ludzie nie polubią Twojej strony tak bardzo, jeśli będzie zaklejona reklamami od góry do dołu! Zapraszam do zabawy i sprawić, by reklamy wyglądały świetnie z Twoim motywem.

Cofanie błędów

Jeśli w jakiś sposób przypadkowo usuniesz coś lub zepsujesz swój motyw, możesz cofnąć zmiany, naciskając Wyłącz niestandardowy kod HTML na dole okna edytora.

1627479456 544 Jak dodac Google AdSense do swojego bloga Tumblr


Tumblr przypomni Ci, że spowoduje to usunięcie Twoich dostosowań motywu. Naciśnij Ok, a następnie Ratować w prawym górnym rogu.

1627479456 474 Jak dodac Google AdSense do swojego bloga Tumblr

Teraz Twój motyw powróci do ustawień domyślnych i możesz wrócić i spróbować ponownie edytować motyw, jeśli chcesz. Należy jednak zauważyć, że zmiana motywu może spowodować usunięcie niektórych dostosowań, takich jak komentarze Disqus. Kliknij Wygląd zewnętrzny i upewnij się, że wszystkie ustawienia są poprawne, lub dodaj je ponownie, jeśli zajdzie taka potrzeba po przywróceniu motywu.

1627479456 886 Jak dodac Google AdSense do swojego bloga Tumblr

Wniosek

Bez względu na to, jakiego motywu używasz, dość łatwo jest dodać AdSense do swojego bloga Tumblr. Wypróbuj różne miejsca, w których możesz umieścić bloga, znajdź coś, co dobrze pasuje do Twojego bloga i zobacz, jak to działa. Nie oczekuj, że zarobisz dużo w przychodach AdSense, zwłaszcza jeśli Twój blog nie generuje dużego ruchu, ale możesz przynajmniej zarobić wystarczająco dużo, aby uzasadnić motyw premium dla swojego bloga lub okazjonalnie nowy program dla swojego komputera. Przede wszystkim pisz i publikuj treści, które kochasz, i będziesz cieszyć się swoim blogiem!

Jeśli nie masz jeszcze konfiguracji bloga Tumblr, nie zapomnij zapoznać się z naszymi artykułami na temat zakładania bloga Tumblr, dodawania własnej domeny i dodawania tradycyjnych komentarzy za pomocą Disqus.

Spinki do mankietów

Zarejestruj się w Google AdSense

Witryna pomocy AdSense od Google

Dostosuj swój blog Tumblr

Czy ten post był pomocny?