Skip to content

Jak dodać i monitorować konto dziecka w systemie Windows 10?

27 de lipiec de 2021
img 55c3dd5a79974

Twoje dzieci są dla Ciebie najważniejszymi ludźmi na świecie, a Internet to przerażające miejsce, które wymaga ciągłej czujności. Na szczęście możesz założyć konto dziecka w systemie Windows 10, aby znacznie ułatwić sobie pracę jako rodzica.

Rozmawialiśmy wcześniej o kontach dziecka w systemie Windows. Microsoft wprowadził tę koncepcję w Windows 8, która przyjmuje standardowe konto użytkownika, chroni je za pomocą Microsoft Family Safety i integruje je z systemem operacyjnym. Konfiguracja konta jest dość łatwa i możesz szybko utworzyć konta dla swoich dzieci, a następnie chronić i monitorować ich aktywność w ciągu zaledwie kilku minut.

Dzisiaj chcemy pokazać, jak skonfigurować konta dziecka w systemie Windows 10 i ponownie wprowadzić Cię na krótko do Microsoft Family Safety.

Zakładanie konta dziecka

Konfigurowanie kont użytkowników w systemie Windows 10 nie różni się drastycznie, ale jak wyjaśniliśmy niedawno, różni się od tego, jak to się robi w systemie Windows 8.1.

W systemie Windows 10 będziesz chciał otworzyć Ustawienia, a następnie Konta i kliknąć „Rodzina i inni użytkownicy”, a następnie kliknąć „Dodaj członka rodziny”.

Jak dodac i monitorowac konto dziecka w systemie Windows 10


Na następnym ekranie kliknij „Dodaj dziecko”. Dobrym pomysłem jest, aby każdy członek Twojej rodziny, w tym dzieci, miał swoje własne konto.

1627385340 539 Jak dodac i monitorowac konto dziecka w systemie Windows 10

Następnie podasz wszystkie istotne informacje potrzebne do założenia konta dziecka. Jeśli nie mają konta e-mail, możesz założyć dla nich konto outlook.com.

1627385340 538 Jak dodac i monitorowac konto dziecka w systemie Windows 10

Aby lepiej chronić bezpieczeństwo konta dziecka, musisz podać numer telefonu. W ten sposób, jeśli kiedykolwiek nie będziesz w stanie uzyskać dostępu do konta, na przykład w przypadku włamania lub zapomnienia hasła, możesz wysłać na telefon kod, który pozwoli Ci je zresetować.

1627385340 673 Jak dodac i monitorowac konto dziecka w systemie Windows 10

Na następnym ekranie odznaczamy te pola. To zależy wyłącznie od Ciebie, ale biorąc pod uwagę, że jest to konto dziecka, uważamy, że żadna z tych opcji nie jest szczególnie istotna.

1627385340 968 Jak dodac i monitorowac konto dziecka w systemie Windows 10

To wszystko, Twoje dziecko może teraz zalogować się na swoje konto po raz pierwszy, a Ty możesz skonfigurować i skonfigurować ustawienia konta za pomocą narzędzi Microsoft Family Safety online.

1627385340 137 Jak dodac i monitorowac konto dziecka w systemie Windows 10

Alternatywnie, jeśli utworzyłeś już konto dla swojego dziecka i po prostu dodajesz je do instalacji systemu Windows 10, musisz potwierdzić jego konto, zanim jakiekolwiek istniejące ustawienia rodzinne będą mogły zostać zastosowane na jego koncie.

1627385340 767 Jak dodac i monitorowac konto dziecka w systemie Windows 10


Dopóki tego nie zrobisz, zobaczysz, że ich konto jest nadal w toku. Będą mogli się zalogować i korzystać z komputera, ale nie będą mieć ustanowionych przez Ciebie zabezpieczeń, więc upewnij się, że potwierdzasz ich konto przy użyciu adresu e-mail, z którego zostały zarejestrowane.

1627385340 997 Jak dodac i monitorowac konto dziecka w systemie Windows 10

Po dodaniu konta dziecka możesz przejść do witryny poświęconej bezpieczeństwu rodzinnemu. Kliknij „Zarządzaj ustawieniami rodziny online”, aby otworzyć przeglądarkę i udać się tam teraz.

Przegląd bezpieczeństwa rodzinnego

Po dodaniu konta dziecka możesz zarządzać tymi ustawieniami bezpieczeństwa rodzinnego w witrynie poświęconej bezpieczeństwu rodzinnemu. Ostatnie ustawienia aktywności gromadzą raporty o aktywności Twojego dziecka i wiadomości e-mail, które możesz wyłączyć.

1627385341 717 Jak dodac i monitorowac konto dziecka w systemie Windows 10

Pierwszym elementem, który będziesz chciał wziąć pod uwagę, jest kategoria „przeglądanie stron internetowych”. Możesz „zablokować nieodpowiednie witryny” i jest pole wyboru, aby ograniczyć przeglądanie Internetu przez Twoje dziecko tylko do witryn z listy dozwolonych.

1627385341 493 Jak dodac i monitorowac konto dziecka w systemie Windows 10

Tutaj możesz wyraźnie zezwalać i blokować strony internetowe. Jeśli wybrałeś opcję „Wyświetlaj tylko witryny z listy dozwolonych”, w tym miejscu dodasz witryny do listy „Zawsze zezwalaj na to”.

1627385341 847 Jak dodac i monitorowac konto dziecka w systemie Windows 10

Kolejną kategorią jest ograniczenie aplikacji i gier od trzech do dwudziestu lat lub wcale. Pamiętaj, że wraz ze zmianą wieku zmienią się również oceny.

1627385341 159 Jak dodac i monitorowac konto dziecka w systemie Windows 10


Możesz także jawnie zezwalać lub blokować aplikacje i gry, tak jak w przypadku witryn internetowych.

1627385341 10 Jak dodac i monitorowac konto dziecka w systemie Windows 10

Wreszcie możesz wybrać, kiedy Twoje dziecko korzysta z komputera. Możesz zdecydować, jak wcześnie i późno mogą z niego korzystać, a także ile godzin dziennie. Oznacza to, że nawet jeśli Twoje dziecko może korzystać z komputera przez cały dzień, nadal możesz ograniczyć liczbę godzin, które może z niego korzystać.

1627385342 686 Jak dodac i monitorowac konto dziecka w systemie Windows 10

Microsoft znacznie uprościł sposób, w jaki rodzice mogą stosować kontrolki do kont swoich dzieci, więc jeśli jesteś nowy w tym wszystkim, powinieneś łatwo to rozgryźć. Posiadanie takich elementów sterujących powinno zapewnić spokój ducha, aby umożliwić dzieciom korzystanie z komputera bez zbytniego nadzoru osoby dorosłej.

Pamiętaj, że jeśli dodasz istniejące konto do instalacji systemu Windows, nie będziesz w stanie go monitorować, dopóki nie zweryfikujesz go za pośrednictwem poczty e-mail. Dopóki tego nie zrobisz, Twoje dziecko może zalogować się do komputera i nie będzie ono monitorowane przez Family Safety.

Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze, które chciałbyś dodać, zostaw swoją opinię na naszym forum dyskusyjnym.

Czy ten post był pomocny?