Skip to content

Jak dodać kontrolki Pie do telefonu z Androidem, bez konieczności rootowania

21 de lipiec de 2021
pie controls header

Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z piecontrol na urządzeniu z Androidem, tracisz. Elementy sterujące kołem to wyjątkowy sposób szybkiego dostępu do klawiszy nawigacyjnych i innych skrótów, które nie zajmują miejsca na ekranie — wystarczy przesunąć palcem z boku, aby je wyświetlić.

Te kontrolki od dawna są podstawą niektórych niestandardowych modułów ROM i Xposed od lat, ale nie musisz przechodzić przez kłopoty z rootowaniem, aby je uzyskać – możesz po prostu pobrać aplikację ze Sklepu Play. Jest to szczególnie przydatne, jeśli fizyczne klawisze nawigacyjne są uszkodzone lub po prostu chcesz uzyskać szybki dostęp do aplikacji z dowolnego ekranu.

Jak zainstalować i skonfigurować sterowanie

Pierwszy, pobierz i zainstaluj Pie Control ze Sklepu Google Play. Otworzy się z monitem informującym, jak go włączyć, ale możesz zaznaczyć pole „Nie pokazuj” i nacisnąć OK.

Jak dodac kontrolki Pie do telefonu z Androidem bez koniecznosci

Stąd włącz piecontrols za pomocą przełącznika w prawym górnym rogu. Możesz wybrać miejsce, w którym chcesz przesuwać palcem – z lewej, prawej, z dołu lub z dowolnego rogu. Jeśli masz klawisze nawigacyjne oprogramowania, przesuwanie od dołu może być trochę trudne, więc polecam jedną z innych opcji.

1626887219 906 Jak dodac kontrolki Pie do telefonu z Androidem bez koniecznosci

Przyciski małych ustawień obok każdego przełącznika umożliwiają dostosowanie położenia i rozmiaru każdej z sekcji. Aby faktycznie dostosować to, co pojawia się w kontrolkach kołowych, przesuń palcem do karty Krawędź lub Narożnik.

1626887219 183 Jak dodac kontrolki Pie do telefonu z Androidem bez koniecznosci


W bezpłatnej wersji będziesz mieć dostęp tylko do poziomów 1 i 2 dla Edge piecontrol – dodanie trzeciej warstwy przycisków wymaga zakupu w aplikacji w wysokości 2,90 USD, aby uzyskać wersję premium (która również usuwa reklamy i otwiera poziomy 2 i 3 dla kontrolki Corner pie). To prawda, posiadanie trzech rzędów aplikacji i skrótów jest prawdopodobnie przesadą dla większości ludzi.

1626887219 215 Jak dodac kontrolki Pie do telefonu z Androidem bez koniecznosci

Tutaj możesz również dostosować inne opcje, takie jak usuwanie uporczywego powiadomienia lub dostosowywanie niektórych elementów wizualnych. Możesz nawet użyć niestandardowych pakietów ikon, aby elementy sterujące pie pasowały do ​​​​konfiguracji programu uruchamiającego.

1626887219 386 Jak dodac kontrolki Pie do telefonu z Androidem bez koniecznosci

Jeśli żadna ze zmian nie zaczyna działać, pamiętaj, aby dotknąć małej ikony znacznika wyboru w prawym dolnym rogu, aby je aktywować. Każde gniazdo w piecontrol może mieć dwie aplikacje lub skróty: jedną do normalnego dotknięcia, a drugą do długiego naciśnięcia.

1626887219 853 Jak dodac kontrolki Pie do telefonu z Androidem bez koniecznosci

Karta folderów jest dość ograniczona w bezpłatnej wersji, ponieważ pozwala tylko na posiadanie jednego folderu, który domyślnie jest wypełniony aplikacjami Google. Na szczęście możesz zmienić nazwę tego folderu i dodać dowolne aplikacje, narzędzia lub skróty.

Korzystanie z kontroli ciasta

Teraz, gdy wszystko jest już skonfigurowane, nadszedł czas, aby wprowadzić elementy sterujące do działania. Z dowolnej aplikacji lub ekranu powinieneś być w stanie przesunąć palcem z wybranej sekcji i puścić dowolną opcję. Aby długo nacisnąć, po prostu przytrzymaj palec na opcji, aż się aktywuje.

1626887219 527 Jak dodac kontrolki Pie do telefonu z Androidem bez koniecznosci

Domyślnie boczne elementy sterujące kołem mają dwa poziomy, które służą do przełączania ustawień i przełączania aplikacji, podczas gdy elementy sterujące kołem narożnym służą do klawiszy nawigacyjnych: Strona główna, Wstecz i Ostatnie. Można to oczywiście dostosować do własnych upodobań.

1626887219 183 Jak dodac kontrolki Pie do telefonu z Androidem bez koniecznosci


Dzięki wartości procentowej baterii, dacie i godzinie oraz łatwo dostępnym elementom sterującym prawie wcale nie potrzebujesz paska stanu lub paska nawigacyjnego. Może sprawić, że korzystanie z Androida będzie znacznie szybsze i bardziej płynne, gdy się do nich przyzwyczaisz.

Prostsza alternatywa

Aplikacja Pie Control jest bardzo konfigurowalna, ale może wydawać się onieśmielająca dla kogoś, kto chce tylko łatwej wymiany paska nawigacyjnego. Aby uzyskać coś prostszego, ale mniej funkcjonalnego, spróbuj pobrać Proste ciasto ze sklepu Google Play.

Simple Pie porzuca skróty aplikacji na rzecz łatwiejszego interfejsu z tylko trzema zakładkami u góry.

1626887220 651 Jak dodac kontrolki Pie do telefonu z Androidem bez koniecznosci

Małe elementy sterujące w stylu paska nawigacyjnego, które się pojawiają, są nadal w pełni konfigurowalne – możesz nawet uczynić je komicznie dużymi i wybierać spośród wbudowanych niestandardowych ikon.

1626887220 232 Jak dodac kontrolki Pie do telefonu z Androidem bez koniecznosci

Która aplikacja będzie Ci potrzebna, będzie zależeć od Twoich potrzeb. Aby uzyskać bardziej w pełni funkcjonalną opcję, weź Sterowanie Pie, a dla prostej opcji weź Proste Pie.

Uwaga na temat uprawnień

Ponieważ te aplikacje działają w tle i nakładają się na wszystkie inne aplikacje, wymagają specjalnych uprawnień. Pie Controls oferuje jedną z dwóch opcji: możesz poradzić sobie z trwałym powiadomieniem na pasku powiadomień, dzięki czemu wiesz, że zawsze działa – i nie napotkasz żadnych problemów z uprawnieniami. Jeśli chcesz wyłączyć powiadomienie, pojawi się monit o włączenie uprawnień do nakładania ekranu w ustawieniach – pamiętaj, że czasami może to powodować problemy z innymi aplikacjami.


Simple Pie nie ma trwałej akcji powiadamiania, więc jedynym wyborem jest nadanie mu uprawnień do nakładania ekranu. Poprosi Cię o nadanie mu niezbędnych uprawnień natychmiast po otwarciu aplikacji. Ponownie, jeśli w przyszłości zobaczysz błąd „Wykryto nakładkę ekranu”, prawdopodobnie przyczyną tego jest Simple Pie – możesz przeczytać więcej o uprawnieniach do nakładania ekranu i błędach tutaj.

Obie te aplikacje są miłym wprowadzeniem do świata piecontrols. Możliwość przeciągnięcia palcem z dowolnego ekranu i natychmiastowego dostępu do rzeczy to wielka przyjemność; Kiedy już się do tego przyzwyczaisz, będziesz się zastanawiać, jak mogłeś obejść się bez niego.

Czy ten post był pomocny?