Skip to content

Jak dodać pseudonim do kontaktu, aby łatwiej dzwonić i wysyłać SMS-y na iPhonie i iPadzie

20 de lipiec de 2021
imageedit 1 4523436538 1024x469 1

Ludzie mogą rzadziej do siebie dzwonić, ale nadal używamy naszych telefonów do komunikacji za pośrednictwem usług takich jak iMessage. Dlaczego nie dać swoim kontaktom pseudonimów, aby łatwiej dzwonić i wysyłać SMS-y? Dzięki temu można je szybciej znaleźć i wygląda schludniej.

Możliwość wysłania wiadomości do „mamy” zamiast szukania imienia matki nie brzmi aż tak wspaniale, ale zdziwiłbyś się, jak łatwo jest ominąć kogoś, kto normalnie do niego nie dzwoni. nazwę, pod jaką są zapisane.

Działa to ze wszystkimi, nie tylko z członkami rodziny. Jeśli masz hydraulika, którego regularnie używasz, możesz nadać mu przydomek „Hydraulik”, aby nie próbować pamiętać, kim jest „Bob Tapp”, gdy następnym razem zostaniesz zalany. Możliwość nadawania kontaktom pseudonimów to niewielka funkcja, która nie wydaje się wielką sprawą, dopóki jej nie użyjesz. Przechodzi nawet na Siri.

Jak włączyć pseudonimy

Po pierwsze, powinniśmy upewnić się, że Twój iPhone lub iPad jest ustawiony na preferowanie pseudonimów tam, gdzie są one dostępne. Otwórz Ustawienia i dotknij „Kontakty”, aby potoczyć piłkę.

Otwórz ustawienia.  Kliknij Kontakty

Następnie dotknij „Krótka nazwa”.

Stuknij Krótka nazwa

Wynikowy ekran pokazuje listę opcji. Upewnij się, że opcja „Preferuj pseudonimy” jest włączona.

Włącz preferuj pseudonimy

Jak dodać pseudonim do kontaktu

Teraz, gdy pseudonimy są włączone, następnym krokiem jest przypisanie pseudonimu do kontaktu. Otwórz aplikację „Kontakty” i wybierz nazwę, dla której chcesz dodać pseudonim.

Otwórz Kontakty.  Stuknij nazwę, którą chcesz edytować

Następnie dotknij „Edytuj”.

Stuknij Edytuj

Przewiń w dół i kliknij „Dodaj pole”.

Stuknij Dodaj pole

Kliknij „Pseudonim”.

Dotknij pseudonimu


Na koniec wprowadź pseudonim, którego chcesz użyć. Po zakończeniu dotknij „Gotowe”.

Wpisz pseudonim.  Stuknij Gotowe

Czy ten post był pomocny?