Skip to content

Jak dodać skrót do czyjejś lokalizacji w Mapach Google

31 de sierpień de 2022
Google Maps person icon 1024x575 1

Mapy Google umożliwiają udostępnianie swojej lokalizacji znajomym i rodzinie oraz sprawdzanie ich lokalizacji, jeśli udzielą Ci pozwolenia. Dla osób, które regularnie sprawdzasz, możesz utworzyć przydatny skrót na ekranie głównym na urządzeniach z Androidem.

Funkcje udostępniania lokalizacji w Mapach Google są podobne do funkcji „Znajdź mój” firmy Apple. Możesz udostępniać swoją lokalizację przez określony czas lub na czas nieokreślony. Gdy inni udostępniają Ci swoją lokalizację, pojawiają się bezpośrednio na mapie. Możemy stworzyć skrót, który zabierze Cię bezpośrednio do ich lokalizacji.

Najpierw otwórz Mapy Google na urządzeniu z Androidem i dotknij ikony profilu na pasku wyszukiwania.

Wybierz „Udostępnianie lokalizacji” z menu.

Wybierz „Udostępnianie lokalizacji”.

U dołu ekranu pojawi się lista osób, które udostępniają Ci swoją lokalizację. Wybierz osobę, dla której chcesz utworzyć skrót.

Wybierz osobę.

Teraz dotknij ikony menu z trzema kropkami na ich karcie informacyjnej i wybierz „Dodaj do ekranu głównego”.

Wybierz „Dodaj do ekranu głównego”.

Pojawi się wyskakujące okienko ze skrótem. Możesz dotknąć i przytrzymać ikonę skrótu, aby samodzielnie przeciągnąć ją na ekran główny, lub wybrać „Dodaj automatycznie”, aby skrót został umieszczony na ekranie głównym.

Umieść skrót.

Za pomocą skrótu na ekranie głównym możesz go dotknąć, aby otworzyć Mapy Google w ich bieżącej lokalizacji.

Uruchom skrót.

Jest to miła oszczędność czasu dla tych osób w twoim życiu, które być może będziesz musiał często sprawdzać. Mapy Google mają kilka przydatnych funkcji, dzięki którym ludzie wiedzą, gdzie jesteś.

Czy ten post był pomocny?