Skip to content

Jak dodać telewizję na żywo do NVIDIA SHIELD za pomocą anteny HD?

27 de lipiec de 2021
IMG 3087

Nie jest tajemnicą, że możesz uzyskać darmową telewizję, używając anteny do pobierania pobliskich sygnałów. Ale jeśli masz urządzenie NVIDIA SHIELD, możesz wzbogacić to doświadczenie, dodając telewizję na żywo do samego urządzenia SHIELD — a za niewielką miesięczną opłatą możesz nawet dodać pełny przewodnik i funkcje DVR.

Co będziesz potrzebował

Aby to zrobić, będziesz jednak potrzebował jednego dodatkowego sprzętu (oprócz SHIELD i anteny HD, to znaczy): Tuner tablo. Kosztuje 70 USD, co może nie być opłacalne dla niektórych użytkowników. Ale jeśli chcesz dodać funkcje DVR i przewodnika do swojej bezpłatnej telewizji, to naprawdę najlepszy sposób.

Tak więc, zanim zaczniesz, oto lista wszystkiego, czego potrzebujesz:

  • NVIDIA SHIELD (oczywiście — wystarczy model 16 GB lub 500 GB, ale jeśli masz wersję 16 GB, będziesz potrzebować również zewnętrznego dysku twardego o pojemności co najmniej 50 GB)
  • Antena HD (tutaj jak znaleźć odpowiednią dla siebie)
  • ten Tuner tablo i Silnik Tabloaplikacja
  • Subskrypcja Tablo (3,99 USD miesięcznie lub 39,99 USD rocznie). Jest to opcjonalne, ale będzie potrzebne, jeśli chcesz korzystać z przewodnika i funkcji DVR.

Dzięki temu jesteś gotowy.

Konfigurowanie Tablo Tuner i Tablo Engine

Zanim zrobisz cokolwiek innego, musisz zainstalować Silnik Tablona urządzeniu SHIELD. To jest główny interfejs, który sprawia, że ​​to wszystko działa — będzie to Twój przewodnik, DVR i cała ta jazz.

Jak dodac telewizje na zywo do NVIDIA SHIELD za pomoca

Po zainstalowaniu uruchom go. Tuner podłączysz w ramach procesu konfiguracji, ale jego umiejscowienie omówimy bardziej szczegółowo poniżej.

Jeśli używasz urządzenia SHIELD o pojemności 16 GB, najpierw musisz dodać trochę dodatkowej przestrzeni dyskowej, zanim będziesz mógł korzystać z funkcji DVR w Tablo — nawet jeśli nigdy nie planujesz korzystać z tej funkcji, proces konfiguracji Tablo wymaga dodatkowy dysk twardy lub karta SD o pojemności co najmniej 50 GB. Dysk SHIELD o pojemności 500 GB ma mnóstwo miejsca zaraz po wyjęciu z pudełka, więc możesz z tym skorzystać.


Jeśli ty używając 16GB SHIELD, idź dalej i wybierz opcję „Konfiguruj tuner USB”. Podłącz swoją antenę do Tablo Tuner, a następnie podłącz ją do SHIELD. Po podłączeniu przejdziesz do konfiguracji dysku zewnętrznego. Jeśli korzystasz z urządzenia SHIELD o pojemności 500 GB, śmiało podłącz antenę — ta część konfiguracji nie jest wymagana w Twoim urządzeniu.

1627373458 140 Jak dodac telewizje na zywo do NVIDIA SHIELD za pomoca

Powinno pojawić się okno dialogowe z pytaniem, czy chcesz używać silnika tabel, gdy to urządzenie jest podłączone – zaznacz pole „Użyj domyślnie”, a następnie kliknij OK.

1627373458 846 Jak dodac telewizje na zywo do NVIDIA SHIELD za pomoca

W następnym kroku podasz Tablo kod pocztowy miejsca, w którym będziesz korzystać z urządzenia. Jeśli konfigurujesz go w domu, po prostu kliknij przycisk „Użyj bieżącej lokalizacji”. Poprosi o pozwolenie na lokalizację. Gdy już go przyznasz, potwierdzenie zajmie tylko kilka sekund. Po zakończeniu kliknij „Kontynuuj”.

1627373458 340 Jak dodac telewizje na zywo do NVIDIA SHIELD za pomoca

Poprosi cię o upewnienie się, że twoja antena jest teraz podłączona, co powinieneś już zrobić. Ponownie kliknij „Kontynuuj”.

1627373458 816 Jak dodac telewizje na zywo do NVIDIA SHIELD za pomoca

Rozpocznie skanowanie w poszukiwaniu kanałów, co zajmie kilka minut. Po prostu wyluzuj i pozwól mu robić swoje — kanały będą pojawiać się tak, jak zostaną znalezione. Idź na kawę, jeśli chcesz. Poproszę śmietankę i dwa cukry.

1627373458 391 Jak dodac telewizje na zywo do NVIDIA SHIELD za pomoca


W zależności od tego, gdzie mieszkasz (i jak blisko dużego miasta jesteś), liczba kanałów, które możesz uzyskać, będzie się różnić. Im bardziej wiejski obszar, tym mniej kanałów zazwyczaj otrzymujesz. Im bliżej dużego miasta, tym więcej.

Po zakończeniu skanowania pojawi się opcja kontynuowania bieżącego wyboru kanału lub ponownego skanowania. Jeśli uważasz, że jest więcej dla Ciebie lub jeśli uważasz, że Twoja antena wymaga korekty, zrób to, a następnie ponownie zeskanuj.

1627373458 256 Jak dodac telewizje na zywo do NVIDIA SHIELD za pomoca

Zanim jednak klikniesz przycisk Kontynuuj, najpierw upewnij się, że wybrałeś wszystkie kanały, które chcesz pokazać w przewodniku. Wszystkie kanały HD powinny być domyślnie wybrane, ale jeśli czujesz nostalgię za jakimś dobrocią SD, wybierz również te kanały – po prostu zaznacz je i kliknij.

1627373459 306 Jak dodac telewizje na zywo do NVIDIA SHIELD za pomoca

Gdy dasz temu przyciskowi Kontynuuj trochę clicky-poo, pobierze przewodnik. Tu zaczyna się zabawa. Po zakończeniu pobierania przewodnika naciśnij przycisk „Rozpocznij”.

1627373459 37 Jak dodac telewizje na zywo do NVIDIA SHIELD za pomoca

Przeskoczy bezpośrednio do przewodnika i możesz zacząć oglądać telewizję!

Korzystanie z Tablo Engine

Silnik Tablo jest dość prosty, a jeśli korzystałeś wcześniej z przewodnika telewizyjnego, to już prawie wiesz, co robić.


Gdy znajdziesz coś do obejrzenia, kliknij na to. Otworzy się nowe menu z dwiema opcjami: Obejrzyj lub Nagraj odcinek. Możesz nawet ustawić cykliczny harmonogram nagrywania dla tego konkretnego programu, jeśli chcesz. Jeśli nie chcesz z tym wszystkim zadzierać, po prostu kliknij „Obejrzyj”, aby odtworzyć program. To łatwe.

1627373459 844 Jak dodac telewizje na zywo do NVIDIA SHIELD za pomoca

Podobnie jak w zasadzie wszystkie inne aplikacje Android TV, menu jest wyłączone po lewej stronie. Dostępne są podstawowe funkcje: Telewizja na żywo, Nagrywanie, Przewodnik i Zaplanowane. To wszystko jest dość oczywiste, ale warto wspomnieć, że opcja telewizji na żywo jest tym, o czym zwykle myślisz, gdy słyszysz „przewodnik” – układ w stylu siatki. Z drugiej strony opcja przewodnika zapewnia podział na poszczególne programy. To trochę głupie.

1627373459 136 Jak dodac telewizje na zywo do NVIDIA SHIELD za pomoca

Najbardziej mylącą częścią Tablo Tunera jest jednak znalezienie menu Ustawienia. Nie ma go w ogóle pod ustawieniem o nazwie „Ustawienia” — w rzeczywistości jest to opcja „Tablo” na samym szczycie. To jest menu ustawień i jest to jedna z najbardziej sprzecznych z intuicją rzeczy, jakie kiedykolwiek widziałem w projektowaniu UX. Na szczęście, gdy już wiesz, gdzie to jest, nie jest to wielka sprawa.

1627373459 317 Jak dodac telewizje na zywo do NVIDIA SHIELD za pomoca

Tutaj znajdziesz wszystkie opcje i poprawki Tablo. Oto szybki podział:

  • Subskrypcja: Za 3,99 USD miesięcznie Tablo może ściągnąć okładkę i streszczenie wszystkiego, co jest w telewizji. Cena ta obejmuje również funkcjonalność DVR. Bez tej funkcji nie będziesz w stanie uzyskać szczegółowych informacji o tym, co się dzieje, i nie będziesz mógł niczego nagrywać. Nadal jednak będziesz mógł oglądać telewizję na żywo za darmo.
  • Magazynowanie: Zarządzaj nagraniami.
  • Planowanie:Ustaw ustawienia nagrywania duplikatów i wydarzeń na żywo, które wykraczają poza zaplanowany czas.
  • Przewodnik:Zaktualizuj swoją lokalizację i wybór kanałów, a także przewodnik po tych kanałach.
  • Odtwarzanie nagranego dźwięku: Przełącz przekazywanie dźwięku przestrzennego, jeśli masz sprawny odbiornik.
  • O: Szczegóły dotyczące Twojego tunera.

I to właściwie wszystko. To proste.

Oglądanie telewizji i inne uwagi

Oglądanie telewizji za pomocą Tablo Tuner i SHIELD jest prawie jak oglądanie telewizji gdziekolwiek indziej — po prostu usiądź na kanapie (lub cokolwiek) i zrelaksuj się.


Oczywiście, jak dobre są wrażenia, zależy głównie od twojej anteny i miejsca jej umieszczenia. Istnieje prawdziwa nauka (i wiele debat) na ten temat, więc zamiast zagłębiać się w te szczegóły, skieruję Cię w stronę naszego przewodnika po antenach HD, który pomoże Ci wybrać rodzaj anteny do kup (wewnątrz lub na zewnątrz), wraz z miejscem, w którym go umieścić.

Twój sygnał telewizyjny będzie tak silny, jak antena, której używasz (i jej umiejscowienie), ale istnieją inne czynniki, któremóc wpływają na to – jak na pogodę. Podczas gdy kilka chmur burzowych lub ulewny deszcz nie powinien mieć dużego negatywnego wpływu na oglądanie telewizji, ale ulewny deszcz może. Albo szalone rzeczy, takie jak tornada.

Poza tym możesz po prostu poeksperymentować z pozycją anteny. Umieszczenie go na czymś takim jak okno prawie zawsze przyniesie lepsze wyniki niż umieszczenie go na ścianie – podobnie, anteny zewnętrzne zawsze będą otrzymywać silniejszy sygnał niż anteny wewnętrzne, zwłaszcza jeśli jesteś dalej od dużego miasta.

Ogólnie rzecz biorąc, byłem pod dużym wrażeniem Tablo Tuner i Engine na urządzeniu SHIELD. W rzeczywistości moja żona i ja używaliśmy go do oglądania Super Bowl i był w zasadzie bezbłędny. Po prostu przytknąłem antenę do okna w naszym salonie i nigdy nie straciła rytmu. Bardzo fajny.

Czy ten post był pomocny?