Skip to content

Jak dodać ukryte kanały prywatne do swojego Roku

6 de sierpień de 2021
img 55315b2aa0016

Nie każdy kanał Roku pojawia się w sklepie kanału. Istnieje wiele ukrytych „prywatnych kanałów”, które musisz znaleźć.

Na Roku kanały to w zasadzie to samo, co „aplikacje”. Oznacza to, że istnieje wiele dodatkowych aplikacji dla Twojego Roku, które możesz znaleźć za pomocą przeglądarki internetowej. Są łatwe w instalacji, jeśli wiesz, gdzie szukać.

Co to jest kanał prywatny i dlaczego jest prywatny?

Kanały prywatne to kanały, które są częścią oficjalnego sklepu z kanałami Roku, ale nie są wyświetlane publicznie. Oznacza to, że nie pojawiają się one przeciętnym użytkownikom Roku, gdy klikają na pilocie sklep z kanałami lub szukają kanałów w witrynie Roku.

Niektóre z tych kanałów są prywatne, ponieważ są w wersji beta i nie są gotowe do pełnej wersji. Niektóre wymagają członkostwa i są ukryte, więc przeciętni użytkownicy Roku nie natkną się na nie i nie zainstalują ich. Niektóre rodzaje treści oferowanych przez Roku nie chcą być publicznie widoczne w sklepie kanału. Inne mogą być nieoficjalnymi kanałami stron trzecich dla różnych witryn i innych usług, takich jak Twitter.

Jak dodac ukryte kanaly prywatne do swojego Roku

Znajdź kanał prywatny, który chcesz zainstalować

Najpierw musisz znaleźć prywatny kanał, który chcesz zainstalować. Wyszukiwanie „prywatnych kanałów Roku” lub „prywatnego kanału Roku [topic]” bardzo ci tutaj pomoże. Ale oto jak możesz zacząć.


Człowiek znikądstworzył wiele prywatnych kanałów, które można zainstalować, w tym klientów Twittera, Vine, CNN, USTREAM.tv, Songza i akademii Khana. Jest nawet „Nowhere Bullet”, wygaszacz ekranu PushBullet, który może wyświetlać powiadomienia z telefonu lub tabletu z Androidem na ekranie telewizora.

Oferuje także „Nowhere TV” — popularny kanał prywatny, który prezentuje bezpłatne treści wideo online z różnych stron internetowych w wygodnym interfejsie.

Katalogi prywatnych kanałów Roku znajdziesz również na innych stronach internetowych. Spojrzeć na katalog streamfree.tvlub ten w mkvXstream aby przeglądać to, co jest dostępne.

Poszukaj kodu kanału prywatnego lub linku, który możesz kliknąć. Link będzie miał postać „https://owner.roku.com/add/CODE” — to po prostu prosty sposób na wprowadzenie kodu na stronie Roku.

1628240289 380 Jak dodac ukryte kanaly prywatne do swojego Roku

Dodaj kanał prywatny

Teraz musisz dodać prywatny kanał do swojego Roku. Ten proces jest najczęściej wykonywany w przeglądarce internetowej, ponieważ nie ma możliwości wprowadzenia kodu kanału prywatnego na samym Roku.

Zaloguj się na swoje konto na stronie Roku i uzyskaj dostęp strona Moje konto. Kliknij link „Dodaj kanał”. Musisz użyć tego samego konta Roku, które zostało połączone z urządzeniem Roku.

1628240290 376 Jak dodac ukryte kanaly prywatne do swojego Roku


Wpisz kod kanału prywatnego — znany również jako „kod dostępu do kanału” lub „kod zaproszenia” — w polu na stronie internetowej Roku. Kliknij „Dodaj kanał”, a kanał zostanie dodany do Twojego konta Roku i umieszczony w kolejce do instalacji na Twoim Roku.

1628240290 778 Jak dodac ukryte kanaly prywatne do swojego Roku

Następnie przejdź do swojego Roku. Kanał pojawi się na Twoim Roku w ciągu 24 godzin, gdy automatycznie sprawdzi dostępność aktualizacji, ale nie musisz czekać.

Aby natychmiast sprawdzić i pobrać kanał prywatny, otwórz ekran Ustawienia, wybierz System, wybierz Aktualizacja systemu i wybierz „Sprawdź teraz”. Twój Roku automatycznie pobierze wszystkie dodane przez Ciebie nowe kanały prywatne.

1628240290 421 Jak dodac ukryte kanaly prywatne do swojego Roku

Zacznij oglądać kanał prywatny

Po zainstalowaniu kanału prywatnego pojawi się on obok wszystkich innych zainstalowanych kanałów na ekranie głównym Roku. Kanał prywatny pochodzi z tego samego kanału Roku, z którego pochodzą inne kanały, i zostanie automatycznie zaktualizowany, tak jak oni.

1628240290 386 Jak dodac ukryte kanaly prywatne do swojego Roku

Możesz usunąć kanał prywatny, tak jak usuwasz każdy inny kanał. Po prostu wybierz go na ekranie głównym Roku za pomocą pilota, naciśnij przycisk * i wybierz opcję usunięcia. Będziesz musiał ponownie wprowadzić swój kod na stronie Roku, jeśli kiedykolwiek będziesz chciał go dodać ponownie.

Czy ten post był pomocny?