Skip to content

Jak dodać usługi przesyłania strumieniowego do odtwarzacza Sonos?

6 de sierpień de 2021
img 57066dc4df093

Po zakupie nowego odtwarzacza Sonos prawdopodobnie łatwo było go skonfigurować. Oferuje nawet automatyczne skanowanie folderu muzycznego. Być może nie zdajesz sobie sprawy, że możesz również dodać różne usługi strumieniowego przesyłania muzyki.

Nie możesz odtwarzać, co chcesz, za pomocą dowolnego odtwarzacza multimedialnego lub przeglądarki na odtwarzaczu Sonos. Musisz korzystać z aplikacji Sonos, więc możliwość dodawania usług takich jak Spotify i Pandora jest całkiem fajna i wygodna. W przeciwnym razie, gdybyś mógł odtwarzać muzykę tylko na dysku twardym, system Sonos miałby dość ograniczoną wartość.

Nie oznacza to, że nie masz wspaniałej kolekcji utworów na dysku twardym, ale istnieje cały świat muzyki, którego jeszcze nie słyszałeś, dlatego usługi przesyłania strumieniowego są tak atrakcyjne. Zanim jednak zaczniemy, powinniśmy zauważyć, że wiele z tych usług wymaga subskrypcji (czyli opłacenia) w celu korzystania z nich z Sonos.

Aby dodać usługi muzyczne do odtwarzacza Sonos, musisz najpierw zarejestrować swoje urządzenie. Zostaniesz poproszony o zrobienie tego pod koniec początkowej konfiguracji, ale jeśli zdecydujesz się zrobić to innym razem, będziesz mógł zrobić Scrobbling tylko za pomocą Last.fm. Jeśli narażasz się na brak rejestracji, kiedy miałeś okazję, nie obawiaj się, możesz to zrobić w dowolnym momencie, klikając menu „Zarządzaj” w aplikacji Sonos i wybierając „Sprawdź dostępność aktualizacji oprogramowania”.

1628247378 100 Jak dodac uslugi przesylania strumieniowego do odtwarzacza Sonos

W aplikacji mobilnej dotknij „Ustawienia”, a następnie „Aktualizacje online”.

1628247378 90 Jak dodac uslugi przesylania strumieniowego do odtwarzacza Sonos


Po zarejestrowaniu możesz zacząć dodawać usługi przesyłania strumieniowego do treści swojego serca. W aplikacji desktopowej możesz to zrobić na dwa sposoby. Headto Manage > Ustawienia usługi.

1628247378 39 Jak dodac uslugi przesylania strumieniowego do odtwarzacza Sonos

Następnie kliknij przycisk „+” na komputerze Mac lub przycisk „Dodaj” w systemie Windows, aby dodać usługę muzyczną.

1628247378 212 Jak dodac uslugi przesylania strumieniowego do odtwarzacza Sonos

Teraz po prostu wybierz usługę, którą chcesz dodać, i podaj swoje dane logowania.

1628247379 602 Jak dodac uslugi przesylania strumieniowego do odtwarzacza Sonos

Możesz też kliknąć przycisk „Dodaj usługi muzyczne” w obszarze Wybierz źródło muzyki, aby osiągnąć ten sam efekt.

1628247379 52 Jak dodac uslugi przesylania strumieniowego do odtwarzacza Sonos

Na urządzeniu mobilnym, takim jak iPhone lub Android, proces jest podobny. Najbardziej oczywistym sposobem na to jest dotknięcie przycisku w menu z napisem „Dodaj usługi muzyczne”.

1628247379 19 Jak dodac uslugi przesylania strumieniowego do odtwarzacza Sonos

Możesz też dotknąć przycisku „Ustawienia”, a następnie „Moje usługi”.

1628247379 910 Jak dodac uslugi przesylania strumieniowego do odtwarzacza Sonos


Niezależnie od tego, każda metoda przeniesie Cię do ekranu Moje usługi, gdzie możesz „Dodaj kolejne konto”.

1628247379 66 Jak dodac uslugi przesylania strumieniowego do odtwarzacza Sonos

Ponownie, po wybraniu usługi, którą chcesz dodać, będziesz musiał podać swoje dane logowania, jeśli jesteś już subskrybentem. Jeśli nie, zostaniesz poproszony o założenie nowego konta w nowym oknie przeglądarki.

1628247379 666 Jak dodac uslugi przesylania strumieniowego do odtwarzacza Sonos

Jeśli nie widzisz wszystkich wymienionych usług, dotknij menu rozwijanego w lewym górnym rogu i wybierz „Wszystkie usługi”.

1628247380 966 Jak dodac uslugi przesylania strumieniowego do odtwarzacza Sonos

Jedynym ograniczeniem usług są te, które subskrybujesz, choć znowu niektóre usługi, takie jak Spotify, nie pozwolą Ci korzystać z nich z Sonos, chyba że jesteś subskrybentem premium. Jeśli jednak jesteś subskrybentem, to wspaniale, że możesz w pełni wykorzystać swoje nowe odtwarzacze Sonos, słuchając ulubionych usług muzycznych.

Czy ten post był pomocny?