Skip to content

Jak dodać więcej palców Touch ID do komputera Mac?

13 de sierpień de 2021
touch id featured

Touch ID w nowym MacBooku Pro znacznie ułatwia logowanie: wystarczy położyć palec na przycisku zasilania i gotowe. To drobiazg, ale umożliwia niemal natychmiastowe wybudzenie komputera i zalogowanie się.

Domyślnie działa to z dowolnym palcem wybranym podczas pierwszej konfiguracji komputera Mac, ale czasami możesz chcieć użyć innego palca. Może nosisz MacBooka prawą ręką i chcesz się zalogować lewym palcem wskazującym, a nawet prawym kciukiem. A może po prostu chcesz, aby Twoja rodzina mogła logować się za pomocą palców.

Jak dodac wiecej palcow Touch ID do komputera Mac

Bez względu na powód, dodanie większej liczby palców jest łatwe, podobnie jak dodanie dodatkowych odcisków palców Touch ID na iPhonie lub iPadzie. Przejdź do Preferencji systemowych, a następnie przejdź do sekcji Touch ID.

1628840561 878 Jak dodac wiecej palcow Touch ID do komputera Mac

Dotknij przycisku „+”, aby dodać nowy odcisk palca. Możesz dodać maksymalnie trzy odciski palców, po których przycisk „+” nie będzie się już pojawiał, więc jeśli nie widzisz przycisku „+”, prawdopodobnie dlatego. Kiedy klikniesz „+”, zostaniesz poproszony o podanie hasła. (Wygląda na to, że nie możesz użyć Touch ID, aby dodać więcej palców do Touch ID. Idź, wyobraź sobie.)

1628840561 565 Jak dodac wiecej palcow Touch ID do komputera Mac

Następnie będziesz musiał wielokrotnie stukać palcem w przycisk zasilania, tak jak podczas konfigurowania Touch ID pierwszym palcem.

1628840562 464 Jak dodac wiecej palcow Touch ID do komputera Mac

Kiedy skończysz, Twój palec zostanie dodany!


Jeśli chcesz usunąć palec, po prostu najedź na niego myszą, a następnie kliknij ikonę „X”, która się pojawi.

1628840562 124 Jak dodac wiecej palcow Touch ID do komputera Mac

Jeśli chcesz śledzić, który palec jest którym, możesz dodać etykietę. Wystarczy dotknąć tekstu pod ikoną odcisku palca i wpisać własną nazwę.

1628840562 391 Jak dodac wiecej palcow Touch ID do komputera Mac

Nazywanie dodatkowych palców jest przydatne, jeśli dany palec nie działa spójnie: możesz zapoznać się z naszymi wskazówkami, jak ulepszyć rozpoznawanie odcisków palców Touch ID , a następnie usunąć i ponownie dodać palec, korzystając z poznanych technik.

Czy ten post był pomocny?