Skip to content

Jak dodać witrynę do półki na Chromebooka?

20 de lipiec de 2021
chromebook save site shelf hero 1024x471 1

Zakładki świetnie nadają się do przechowywania ulubionych witryn w pobliżu, ale nie są najszybszą opcją. A może zamiast tego możesz dodać skróty do ulubionych witryn bezpośrednio na półce Chromebooka?

Jeśli jest witryna, do której odwiedzasz wiele razy dziennie — zwłaszcza jeśli ma ona kluczowe znaczenie dla Twojej firmy — każdy dodany krok oznacza więcej czasu, który musisz poświęcić na dotarcie tam, gdzie chcesz. Posiadanie ulubionych witryn bezpośrednio na półce Chromebooka (na pasku zadań na dole, gdzie widoczne są ikony otwartych aplikacji) znacznie przyspiesza do nich dostęp.

Jak dodać swoją ulubioną witrynę do półki na Chromebooka?

Zacznij od odwiedzenia witryny, do której chcesz mieć skrót. Wybierz menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu.

1626806269 412 Jak dodac witryne do polki na Chromebooka

Najedź na menu „Więcej narzędzi”, a następnie wybierz „Utwórz skrót”.

1626806270 973 Jak dodac witryne do polki na Chromebooka

Zmień nazwę skrótu, jeśli chcesz, a następnie kliknij „Utwórz”.

1626806270 242 Jak dodac witryne do polki na Chromebooka


Otóż ​​to! Ikona witryny zawsze będzie na Twojej półce, gotowa, kiedy tylko będziesz. Domyślnie strona otworzy się w nowej karcie przeglądarki. Możesz jednak nadać witrynie własne okno, klikając prawym przyciskiem myszy lub długo naciskając ikonę, najeżdżając kursorem na strzałkę, a następnie wybierając „Nowe okno”.

1626806270 822 Jak dodac witryne do polki na Chromebooka

Dzięki temu aplikacja przypomina bardziej natywną aplikację niż tylko witrynę internetową i może być świetna w przypadku witryn takich jak Netflix, YouTube i innych witryn konsumenckich, w których nie chcesz rozpraszać uwagi wizualnej, która wynika z posiadania innych kart przeglądarki.

Te skróty są synchronizowane z Twoim kontem Google, więc nawet jeśli używasz innego Chromebooka, nadal będziesz mieć je na półce i w szufladzie aplikacji. Dzięki temu Twoja ulubiona strona będzie zawsze w zasięgu jednego kliknięcia!

Czy ten post był pomocny?