Skip to content

Jak dodać własną muzykę do Apple Music?

31 de lipiec de 2021
DIvLU491 650x289

Apple Music jest dostępna publicznie już od około miesiąca i jak dotąd wygląda na to, że usługa będzie nadal nabierać tempa, gdy więcej właścicieli iPhone’ów nie przesyła strumieniowo.Ale co zrobić, jeśli chcesz połączyć swoje aktualna kolekcja niezależnych hitów, samodzielnie nagranych utworów i podziemnych piosenek do rosnącego archiwum strumieniowego Apple?

Na szczęście proces importowania własnej muzyki do biblioteki Apple Music jest łatwy i działa zarówno z klienta stacjonarnego iTunes, jak i dowolnej muzyki zapisanej lub nagranej na urządzeniu mobilnym z systemem iOS.

Początkowe ustawienia

Początkowo, gdy dołączysz do Apple Music, usługa automatycznie przeskanuje wszystkie lokalne biblioteki, aby sprawdzić, czy masz muzykę, która jest już dostępna w archiwum strumieniowym.

1627742328 139 Jak dodac wlasna muzyke do Apple Music

Jeśli nie zarejestruje żadnych trafień w muzyce, którą chcesz dodać, możesz rozpocząć proces importowania własnej muzyki do ekosystemu przechowywania i odtwarzania iTunes/iCloud.

Dodawanie utworów

Najpierw przejdź do menu iTunes za pomocą klienta stacjonarnego. Kliknij ikonę w prawym górnym rogu i wybierz opcję „Dodaj plik do biblioteki” z menu rozwijanego.

Jak dodac wlasna muzyke do Apple Music


Znajdź utwór, który chcesz dodać z komputera i otwórz go w iTunes.

1627742328 741 Jak dodac wlasna muzyke do Apple Music

Po zsynchronizowaniu pliku możesz utworzyć z nim listę odtwarzania, w tym dowolną muzykę kupioną na koncie iTunes, lub włączyć go do biblioteki z ulubionymi i zapisanymi utworami Apple Music.

1627742328 916 Jak dodac wlasna muzyke do Apple Music

Ograniczenia i zasady dotyczące formatu

Przed przesłaniem wszystkie utwory zakodowane w formatach WAV, ALAC lub AIFF zostaną lokalnie transkodowane do oddzielnego tymczasowego pliku AAC 256 Kb/s, jednak oryginalne pliki pozostaną nienaruszone. Musisz również upewnić się, że podczas przesyłania Twoja biblioteka muzyczna iTunes iCloud jest włączona, dzięki czemu nie stracisz żadnych utworów między komputerem stacjonarnym, laptopem i urządzeniami mobilnymi.

1627742329 386 Jak dodac wlasna muzyke do Apple Music

W tym samym zestawie ograniczeń nawet określone pliki MP3 (a także AAC) będą musiały spełnić określone kryteria, zanim zostaną zatwierdzone do synchronizacji Apple Music.

1627742329 269 Jak dodac wlasna muzyke do Apple Music

Gdy muzyka zostanie zeskanowana i zatwierdzona przez serwis, będziesz mógł bezproblemowo tworzyć playlisty.

Po dodaniu utworów do biblioteki muzycznej iTunes iCloud będziesz mieć do nich dostęp z dowolnego urządzenia z systemem iOS, o ile sam utwór nie jest zaszyfrowany DRM przez osobę trzecią.

Kredyty obrazkowe: Apple iTunes, Wikimedia 1

Czy ten post był pomocny?