Skip to content

Jak dodawać karty do prawie każdej aplikacji w systemie MacOS Sierra?

22 de lipiec de 2021
dictionary tabs 1024x431 1

Czy chciałeś kiedyś używać kart w swoich ulubionych aplikacjach? Dzięki macOS Sierra możesz.Jeśli możesz otworzyć wiele okien za pomocą aplikacji, istnieje duża szansa, że ​​możesz połączyć je w jedno, tak jak robisz to w przeglądarce.

Finder dodał karty kilka wydań temu i to było miłe, ale Sierra idzie dalej, obsługując karty w znacznie większej liczbie aplikacji, w tym wielu innych firm. Daje to użytkownikom nowy sposób sortowania przepływów pracy, a programiści nie muszą nawet dodawać tej funkcji, aby działała.

Przedstawiliśmy najlepsze funkcje systemu macOS Sierra, ale tak jak w przypadku każdej większej aktualizacji systemu operacyjnego, kilka świetnych funkcji ginie w tasowaniu. Szkoda, ponieważ karty mogą być najlepszą nieznaną funkcją w tym wydaniu. Oto jak działają.

Jak korzystać z zakładek w macOS Sierra

Ogólnie rzecz biorąc, zakładki są obsługiwane w każdej aplikacji, w której można otworzyć więcej niż jedno okno. Aby skorzystać z tej funkcji, musisz najpierw otworzyć wiele okien.

1626938221 248 Jak dodawac karty do prawie kazdej aplikacji w systemie MacOS

Następnie kliknij „Okno” na pasku menu, a następnie „Połącz wszystkie okna”.

1626938222 122 Jak dodawac karty do prawie kazdej aplikacji w systemie MacOS


Tak po prostu, wszystkie twoje okna zostaną zebrane w jednym miejscu.

1626938222 809 Jak dodawac karty do prawie kazdej aplikacji w systemie MacOS

Jeśli używasz Safari jako przeglądarki, te karty będą wyglądać znajomo. W zależności od używanej aplikacji możesz zauważyć przycisk „+” na końcu rzędu kart, tak jak w Safari. Ten przycisk tworzy nowy dokument w nowej karcie, subtelny, ale doceniany dotyk.

Niestety, naciśnięcie „Plik”, a następnie „Nowy dokument” otworzy nowe okno, podobnie jak Command + N. Jeśli jednak używasz trybu pełnoekranowego w Mission Control, nowe dokumenty będą otwierane w nowej karcie. Ponownie, to miły akcent, ponieważ nowe okna nie są tak naprawdę możliwe w trybie pełnoekranowym.

Co działa, a co nie działa

Które aplikacje działają z tymi kartami? Jedynym prawdziwym sposobem, aby się tego dowiedzieć, jest testowanie. Otwórz aplikację, naciśnij „Okno” na pasku menu i sprawdź, czy oferowane jest „Scal wszystkie okna”. Jeśli tak, to gratulacje: aplikacje obsługują zakładki.

Nie zdziwisz się, gdy usłyszysz, że pakiet iWork firmy Apple działa, umożliwiając pracę nad kilkoma dokumentami Pages lub Numbers w jednym oknie. Większość domyślnych aplikacji dla komputerów Mac, w tym Mapy, Słownik i TextEdit, również działa doskonale.

Jak dodawac karty do prawie kazdej aplikacji w systemie MacOS

Preview nie oferuje jednak zakładek, co wydaje się nam naprawdę dziwne. Jestem pewien, że możesz znaleźć inne dziwne wyjątki.


Ogólnie rzecz biorąc, żadna aplikacja, która oferuje własne funkcje zarządzania oknami, nie będzie działać z kartami Sierra. Na przykład pakiet Microsoft Office oferuje własne funkcje „Podziel” i „Rozmieść wszystko” do zarządzania oknami. Chrome i Firefox oferują już karty, więc nie ma sensu, aby te aplikacje działały z funkcjami wbudowaną w macOS. Żadna z tych aplikacji nie obsługuje natywnych kart w Sierra.

Ale programiści nie muszą nic robić, aby ta funkcjonalność działała. Oznacza to, że nawet aplikacje, które nie były aktualizowane od lat, teoretycznie mogą działać dobrze. Na przykład, oto prosty komiks, ostatnio zaktualizowany w 2009 roku, który działa świetnie:

1626938222 304 Jak dodawac karty do prawie kazdej aplikacji w systemie MacOS

Oczywiście oznacza to, że zakładki są oferowane również w bezsensownych miejscach. Na przykład Adium oferuje już karty, ale to nie powstrzymuje macOS przed oferowaniem tej funkcji w tej aplikacji.

1626938222 694 Jak dodawac karty do prawie kazdej aplikacji w systemie MacOS

To zabawne na wyjeździe i świadczy o tym, jak dobre jest wsteczne wsparcie dla tej funkcji.

Przeskakuj między kartami za pomocą skrótów klawiaturowych

Jeśli wydaje Ci się, że to wszystko jest dużo klikania, nie martw się: obsługiwane są skróty klawiaturowe. Domyślnie możesz przełączać się między kartami za pomocą tych skrótów:

  • Przejdź do następnej karty: Control+Tab lub Shift+Polecenie+]
  • Przejdź do poprzedniej karty: Control+Shift+Tab lub Shift+Polecenie+[[

Są to domyślne skróty klawiaturowe używane przez Safari, więc użytkownicy tej przeglądarki powinni czuć się komfortowo. Jeśli jednak jesteś użytkownikiem przeglądarki Chrome lub Firefox, możesz być przyzwyczajony do używania zamiast tego polecenia + opcja + strzałka. Jeśli wolisz ten skrót, możesz go dodać. Pokazaliśmy, jak dostosować skróty klawiaturowe macOS, ale nie jest to skomplikowane. Otwórz Preferencje systemowe, a następnie przejdź do Klawiatura> Skróty> Skróty aplikacji.

1626938222 335 Jak dodawac karty do prawie kazdej aplikacji w systemie MacOS


Tutaj możesz dodać kilka skrótów klawiaturowych, aby karty zachowywały się jak Chrome, Firefox i w zasadzie każda inna przeglądarka nieobsługująca Safari. Po prostu wpisz „Pokaż kartę podglądu” i „Pokaż następną kartę”, a następnie przypisz dowolny skrót klawiaturowy. Dzięki temu korzystanie z kart jest o wiele bardziej intuicyjne dla użytkowników innych przeglądarek.

Czy ten post był pomocny?