Skip to content

Jak dodawać wydarzenia do kalendarza Apple za pomocą zwykłego języka?

3 de sierpień de 2021
img 55411f038ddba

Jedną z irytujących rzeczy w oprogramowaniu kalendarza jest to, że dodawanie wydarzeń zwykle wymaga tabulacji lub stukania z pola tekstowego do pola tekstowego. Kalendarz Apple pozwala jednak pisać proste zdania w prostym języku, a aplikacja sama wymyśli odpowiednie pola.

Korzystaj z możliwości kalendarza na pulpicie programu Microsoft Outlook. Gdy chcemy dodać termin lub spotkanie, mamy do czynienia z następującym typem interfejsu. Niekoniecznie jest to wrogie dla użytkownika, ale nie jest to również coś, na co czekamy z niecierpliwością. Dodawanie wydarzeń bywa czasochłonne i kłopotliwe.

1627977126 709 Jak dodawac wydarzenia do kalendarza Apple za pomoca zwyklego jezyka

W rzeczywistości większość ludzi jest prawdopodobnie bardziej przyzwyczajona do zapamiętywania wydarzeń jako zdań, na przykład „Spotkanie biznesowe z inwestorami w środę od 12:00 do 13:00 w kawiarni”. Rzeczywiście, łatwiej jest dodać zdarzenia, wpisując proste zdanie, a następnie poprawiając je w razie potrzeby.

Wypróbujmy ten sam przykład w Kalendarzu Apple, aby pokazać, jakie to proste. Najpierw klikamy znak „+” w lewym górnym rogu aplikacji.

1627977127 991 Jak dodawac wydarzenia do kalendarza Apple za pomoca zwyklego jezyka

Wpisujemy „Bom opiekuńczy w sobotę”, a Kalendarz automatycznie sugeruje tytuł wydarzenia jako „Bom opiekuńczy” na najbliższą sobotę.

1627977127 604 Jak dodawac wydarzenia do kalendarza Apple za pomoca zwyklego jezyka


Musimy być trochę bardziej konkretni, ponieważ bal maturalny jest właściwie za tydzień od najbliższej soboty (9 maja) i nie jest to sprawa całodzienna. Wystarczy, że dodamy odpowiednie informacje, a Kalendarz zaktualizuje swoją sugestię.

1627977127 290 Jak dodawac wydarzenia do kalendarza Apple za pomoca zwyklego jezyka

To lepiej, nie potrzebujemy wielu informacji, aby zdefiniować to wydarzenie, więc klikamy „Powrót”, aby je dodać.

1627977127 789 Jak dodawac wydarzenia do kalendarza Apple za pomoca zwyklego jezyka

Pamiętaj też, że jeśli chcesz dodać wydarzenie do innego kalendarza, kliknij mały kolorowy kwadrat w prawym górnym rogu okna dialogowego wydarzenia.

1627977127 171 Jak dodawac wydarzenia do kalendarza Apple za pomoca zwyklego jezyka

To całkiem proste w przypadku prostych wydarzeń. Jednak w przypadku bardziej złożonego wydarzenia wystarczy wprowadzić tylko najmniejsze zmiany.

Tak więc, jeśli chcemy zorganizować spotkanie cykliczne od 12 do 1 w każde poniedziałkowe popołudnie z przypomnieniem na godzinę przed, wystarczy kliknąć każdy odpowiedni element i nieco uzupełnić wydarzenie.

1627977128 52 Jak dodawac wydarzenia do kalendarza Apple za pomoca zwyklego jezyka

Popełniłeś błąd pisowni? Wpisałeś złą godzinę? Po prostu zaznacz informację, którą chcesz zmienić i wpisz poprawkę.

1627977128 677 Jak dodawac wydarzenia do kalendarza Apple za pomoca zwyklego jezyka

Teraz, jeśli sprawdzimy naszego iPada, nasze nowe wydarzenia już tam pojawiają się dzięki magii chmury.

1627977128 187 Jak dodawac wydarzenia do kalendarza Apple za pomoca zwyklego jezyka

Oznacza to, że możesz użyć „Command + N” i szybko wpisać zdarzenie po zdarzeniu w polu „Utwórz szybkie zdarzenie”. Po dodaniu wszystkiego możesz łatwo wrócić do każdego wydarzenia (w razie potrzeby) i wprowadzić zmiany – dodać przypomnienia, uczestników, powtórzenia itp.

Następnym razem, gdy użyjesz iPhone’a lub iPada, wszystkie nowe wydarzenia powinny pojawić się w Twoim kalendarzu, co oznacza, że ​​jesteś trochę lepiej zorganizowany i masz wszystko na bieżąco.

Więc to naprawdę wszystko. Oczywiście podane przez nas przykłady są bardzo proste, ale powinieneś mieć pomysł. Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny, a jeśli chcesz dodać komentarz, zachęcamy do pozostawienia nam swojej opinii na naszym forum dyskusyjnym.

Czy ten post był pomocny?