Skip to content

Jak dołączyć plik lub obraz do wiadomości e-mail w aplikacji pocztowej iOS 9?

31 de lipiec de 2021
00 lead image attachment added

Praca z załącznikami w wiadomościach e-mail w systemie iOS nie zawsze była łatwa. Możesz dołączyć zdjęcia i filmy lub, w przypadku innych typów plików, mieć nadzieję, że aplikacja, w której plik został utworzony, umożliwiła udostępnienie pliku przez e-mail.

Teraz w iOS 9 łatwiej jest dołączyć dowolny typ pliku do wiadomości e-mail w aplikacji Mail bez polegania na funkcjach w innych aplikacjach.

W aplikacji Mail dotknij kwadratowej ikony ołówkiem, aby utworzyć nową wiadomość e-mail.

1627740195 260 Jak dolaczyc plik lub obraz do wiadomosci e mail w aplikacji

Zacznij wpisywać adres, na który chcesz wysłać plik. Adresy e-mail pasujące do wpisanego tekstu wyświetlają się w wyskakującym okienku. Stuknij w żądany adres.

1627740196 733 Jak dolaczyc plik lub obraz do wiadomosci e mail w aplikacji

Wpisz swój temat i treść wiadomości. Aby wstawić załącznik, dotknij i przytrzymaj palec w treści wiadomości. Wyskakujące okienko z różnymi opcjami. Dotknij „Dodaj załącznik”.

1627740196 545 Jak dolaczyc plik lub obraz do wiadomosci e mail w aplikacji


Wyświetlone zostanie okno dialogowe umożliwiające wybór pliku. Domyślnie otwiera się na iCloud Drive. Możesz jednak wybrać pliki od innych dostawców pamięci zarejestrowanych na Twoim urządzeniu. Aby dołączyć plik z lokalizacji innej niż iCloud Drive, dotknij „Lokalizacje” w lewym górnym rogu okna dialogowego.

1627740196 130 Jak dolaczyc plik lub obraz do wiadomosci e mail w aplikacji

Lista dostawców pamięci masowej zarejestrowanych na Twoim urządzeniu wyświetla się w wyskakującym okienku. Mogą to być aplikacje, które mają własną pamięć lokalną lub aplikacje do przechowywania w chmurze, takie jak Dropbox, Dysk Google, OneDrive i Box. Stuknij dostawcę pamięci, w którym znajduje się plik, który chcesz dołączyć.

Możesz kontrolować, którzy dostawcy magazynu wyświetlają się na tej liście. Aby to zrobić, kliknij opcję „Więcej” u dołu listy.

1627740196 377 Jak dolaczyc plik lub obraz do wiadomosci e mail w aplikacji

W oknie dialogowym „Zarządzaj lokalizacjami” możesz wyłączyć dowolnych dostawców pamięci masowej, których nie chcesz wyświetlać na liście „Lokalizacje”. Wystarczy dotknąć zielonego przycisku suwaka dla każdego dostawcy, którego chcesz ukryć. Po zakończeniu dotknij „Gotowe”.

1627740196 594 Jak dolaczyc plik lub obraz do wiadomosci e mail w aplikacji

W naszym przykładzie dołączymy plik z naszego iCloud Drive. Przejdź do miejsca, w którym znajduje się plik.

1627740196 275 Jak dolaczyc plik lub obraz do wiadomosci e mail w aplikacji

Stuknij ikonę pliku, który chcesz dołączyć. Ikona załączonego pliku jest wyświetlana w treści wiadomości e-mail, jak pokazano na obrazku na początku tego artykułu.

1627740197 547 Jak dolaczyc plik lub obraz do wiadomosci e mail w aplikacji


Istnieje również skrót do dodawania załączników do wiadomości e-mail w aplikacji Mail, jeśli masz włączoną funkcję przewidywania tekstu. Po prawej stronie przewidywanego paska tekstu znajduje się ikona spinacza, którą można dotknąć, aby uzyskać dostęp do okna dialogowego dodawania załączników.

1627740197 235 Jak dolaczyc plik lub obraz do wiadomosci e mail w aplikacji

UWAGA: Skrót na przewidywanym pasku tekstowym do dodawania skrótów jest dostępny tylko na iPadach, a nie na iPhone’ach.

Czy ten post był pomocny?