Skip to content

Jak dołączyć przypomnienia karteczek samoprzylepnych do systemu Windows i aplikacji

22 de lipiec de 2021
1626969977 image24 1024x548 1

Niektóre aplikacje zawierają mnóstwo skrótów klawiaturowych; mogą one sprawić, że będziesz bardzo szybki, ale mogą być trudne do zapamiętania, zwłaszcza jeśli dostosowałeś niektóre z nich. Co by było, gdybyś mógł mieć własną małą ściągawkę, która pojawiałaby się obok aplikacji za każdym razem, gdy ją uruchomisz? Czytaj dalej, aby zobaczyć, jak możesz to zrobić.

Będziemy używać doskonałej (i darmowej) aplikacji o nazwie Stickies. Jeśli jeszcze go nie masz, przejdź do Strona główna Stickies, pobierz i zainstaluj.

Tworzenie pierwszej ściągawki

Pierwszą rzeczą, którą zrobimy, jest utworzenie karteczki samoprzylepnej zawierającej wszelkie informacje, które chcesz mieć pod ręką. Po uruchomieniu Stickies naciśnij Win + S. Powinieneś zobaczyć pustą karteczkę, podobnie jak ta poniżej.

Jak dolaczyc przypomnienia karteczek samoprzylepnych do systemu Windows i aplikacji

Twój może nie mieć aktualnej daty i godziny w podpisie — to ustawienie, które możesz przełączać, ale na razie nie jest to potrzebne.

Następnie ustaw tytuł dla swojej lepkiej, klikając go i naciskając Ctrl + Shift + T. Możesz także kliknąć prawym przyciskiem myszy podpis i wybrać Ustaw tytuł z menu kontekstowego.

1626969976 647 Jak dolaczyc przypomnienia karteczek samoprzylepnych do systemu Windows i aplikacji


Teraz, gdy już ustawiłeś tytuł (powiedzmy Total Commander Tips), wypełnij tekst tym, co chcesz zapamiętać. Użyj Ctrl + i Ctrl –, aby zwiększyć lub zmniejszyć rozmiar czcionki, Ctrl+B dla pogrubienia, Ctrl+I dla kursywy. Możesz także zaznaczyć tylko część tekstu, aby go powiększyć (pomyśl o podtytułach).

Po przygotowaniu karteczki samoprzylepnej nadszedł czas, aby przymocować ją do okna. Upewnij się, że „aplikacja docelowa” jest uruchomiona, abyśmy mieli okno, do którego można dołączyć notatkę. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy podpis notatki i wybierz Dołącz.

1626969977 521 Jak dolaczyc przypomnienia karteczek samoprzylepnych do systemu Windows i aplikacji

W oknie Dołącz przyklejony znajdź aplikację na liście i kliknij ją. Możesz także przełączyć pole „Tylko jeśli widoczne”, aby notatka była widoczna tylko wtedy, gdy okno aplikacji nie jest zminimalizowane.

1626969977 854 Jak dolaczyc przypomnienia karteczek samoprzylepnych do systemu Windows i aplikacji

Utworzona notatka samoprzylepna będzie teraz wyświetlana po uruchomieniu aplikacji i zniknie po zamknięciu aplikacji. Jeśli chcesz, aby notatka była zawsze na wierzchu, kliknij ją i naciśnij Ctrl+T. W ten sposób żadne inne okna go nie zakryją. To wszystko — masz teraz przydatną ściągawkę dotyczącą konkretnej aplikacji.

Czy ten post był pomocny?