Skip to content

Jak dostosować głośność i jasność jednym gestem na pasku dotykowym MacBooka Pro?

13 de sierpień de 2021
single gesture featured

Na początku myślałem, że nowy pasek dotykowy MacBooka Pro jest aktywnie gorszy niż tradycyjna klawiatura do regulacji głośności lub jasności. W końcu za pomocą klawiszy możesz zwiększyć lub zmniejszyć głośność za pomocą szybkiego dotknięcia. Z tego, co widziałem na pasku dotykowym, trzeba było stuknąć przycisk głośności, a następnie dostosować wyświetlany suwak. Stuknięcie, po którym następuje ruch stuknięcia i ruchu.

Myliłem się. Istnieje kilka gestów, które pozwalają dostosować głośność lub jasność jednym szybkim ruchem, ale trudno się na nie natknąć, jeśli o nich nie wiesz.

Pierwsza metoda: dotknij i przytrzymaj dowolną funkcję na pasku kontrolnym, a następnie przesuń rękę w lewo lub w prawo. Poziom dostosuje się bez podnoszenia palca.

Na początku jest to trochę dziwne, ponieważ palec nie znajduje się na regulowanej tarczy. Ale kiedy się do tego przyzwyczaisz, stanie się to drugą naturą.

Druga szybsza metoda, dostępna od macOS High Sierra, polega na szybkim przesunięciu samego przycisku.


Jest to idealne rozwiązanie, gdy chcesz szybko dostosować się o jeden poziom.

Czy te metody są szybsze niż regulacja głośności lub jasności za pomocą dedykowanych klawiszy jasności? Niektórzy mogą tak myśleć, inni mogą się z tym nie zgodzić. Za pomocą pierwszego gestu możesz szybko znaleźć dokładnie żądany poziom jednym ruchem, w przeciwieństwie do wielokrotnego naciskania przycisku. Ale wrażenia dotykowe związane z dostosowywaniem ustawień były również bardzo zbliżone do idealnego systemu. Jeśli nie sprzedajesz elastyczności paska dotykowego, ta funkcja Cię nie przekonwertuje; jeśli podoba Ci się pasek dotykowy, ten gest czyni go jeszcze lepszym.

Ta funkcja działa tylko dla głośności lub jasności, dwóch przycisków oznaczonych przez Apple „Suwakami” podczas dostosowywania przycisków na pasku dotykowym.

Jak dostosowac glosnosc i jasnosc jednym gestem na pasku dotykowym

Ma to sens, ponieważ większość innych przycisków oferuje przełączanie plików binarnych: rzeczy, które możesz włączać i wyłączać, rzeczy, które możesz otwierać lub zamykać. Jasność klawiatury, jedyna rzecz, która może działać jako pokrętło, nie jest oferowana jako przycisk paska kontrolnego; możesz to dostosować tylko w rozszerzonym pasku kontrolnym, który działa bardziej jak stare przyciski klawiatury.

Czy ten post był pomocny?