Skip to content

Jak dostosować ustawienia prywatności PlayStation 4

27 de lipiec de 2021
img 56ebbe99bddb1

Sony PlayStation 4 ma pulpit nawigacyjny w stylu mediów społecznościowych. Twoi znajomi mogą wyświetlać Twoją aktywność na PlayStation wraz z Twoim prawdziwym imieniem, a Twoje konto może być widoczne dla znajomych z Facebooka, jeśli połączyłeś PlayStation 4 z Facebookiem.

Możesz zarządzać tymi ustawieniami prywatności na ekranie Ustawienia PlayStation 4, dostosowując je w dowolny sposób.

Aby uzyskać dostęp do tych ustawień, przejdź do ekranu głównego PlayStation 4, naciśnij „W górę”, przewiń w prawo i wybierz ikonę „Ustawienia”.

1627396509 631 Jak dostosowac ustawienia prywatnosci PlayStation 4

Wybierz „PlayStation Network/Zarządzanie kontami” na ekranie Ustawienia, aby uzyskać dostęp do opcji konta.

1627396509 942 Jak dostosowac ustawienia prywatnosci PlayStation 4

Zarządzaj kontami na Facebooku i innych portalach społecznościowych

Wybierz „Połącz z innymi usługami”, aby kontrolować, czy Twoje PlayStation 4 jest połączone z serwisami społecznościowymi, takimi jak Facebook, Twitter, YouTube i Dailymotion.

1627396509 91 Jak dostosowac ustawienia prywatnosci PlayStation 4

Tutaj możesz wybrać usługi powiązane z Twoim kontem. Usługi te umożliwiają przede wszystkim publikowanie zrzutów ekranu i klipów wideo na stronach mediów społecznościowych, a PlayStation 4 nie udostępnia niczego bez Twojej zgody. Zaloguj się jednak na Facebooku, a Twoi znajomi z Facebooka będą mogli znaleźć Twoje konto PlayStation 4.

Możesz dokładnie dostosować sposób działania integracji z Facebookiem w ustawieniach prywatności, ale możesz także odłączyć swoje konto na Facebooku, jeśli Ci to przeszkadza. Lub, jeśli nie masz jeszcze skonfigurowanej integracji z Facebookiem i chcesz, możesz wybrać „Facebook” tutaj, aby zalogować się na Facebooku.

Tylko posiadacze kont głównych mogą łączyć konta w mediach społecznościowych, a nie użytkownicy subkont.

1627396509 857 Jak dostosowac ustawienia prywatnosci PlayStation 4

Zarządzaj ustawieniami prywatności

Wybierz „Ustawienia prywatności” na ekranie PlayStation Network/Zarządzanie kontami, aby uzyskać dostęp do ustawień prywatności PlayStation.

1627396509 490 Jak dostosowac ustawienia prywatnosci PlayStation 4

Aby kontynuować, musisz podać hasło do swojego konta PlayStation Network.

Po zalogowaniu zobaczysz cztery kategorie: Dzielenie się swoimi doświadczeniami, Łączenie się ze znajomymi, Zarządzanie listą znajomych i wiadomościami oraz Ochrona informacji.

1627396509 55 Jak dostosowac ustawienia prywatnosci PlayStation 4

Dzielenie się swoim doświadczeniem

Ekran Udostępnianie doświadczeń określa, kto może zobaczyć Twoje działania związane z PlayStation 4. Są tu dwie opcje: Aktywności i Trofea.

Aktywności pokazują, co robisz na PlayStation 4. Obejmuje to między innymi gry, w które grasz, oglądane filmy i trofea, które zdobywasz w grach wideo. Domyślnie „znajomi znajomych” mogą wyświetlać te informacje. Oznacza to osoby, z którymi się przyjaźnisz, i osoby, z którymi się przyjaźnisz. Możesz jednak ograniczyć go tylko do znajomych lub nikogo – lub nawet pozwolić każdemu przeglądać te informacje.


Na PlayStation „trofea” są odpowiednikiem osiągnięć na platformach takich jak Xbox Microsoftu i Steam Valve. Zdobywasz je za postępy w grach, ukończenie gier i inne osiągnięcia. Domyślnie każdy może zobaczyć zdobyte trofea. Możesz jednak ograniczyć te informacje do znajomych znajomych, tylko znajomych lub nikogo. Możesz także wykluczyć trofea z określonych gier, jeśli nie chcesz, aby Twoi znajomi wiedzieli, że grałeś w konkretną grę.

1627396510 168 Jak dostosowac ustawienia prywatnosci PlayStation 4

Łączenie się z przyjaciółmi

Ekran Łączenie ze znajomymi kontroluje, kto może wysyłać Ci zaproszenia do znajomych, kto może zobaczyć Twoje prawdziwe imię i nazwisko, czy ludzie mogą znaleźć Twoje konto PlayStation, wyszukując Twoje prawdziwe imię i nazwisko oraz z kim Twoja PlayStation poleca Ci się połączyć.

Domyślnie każdy może wysłać Ci zaproszenie do znajomych. Tylko bliscy znajomi Twoich bliskich znajomych — czyli znajomi, którzy zaakceptowali zadanie znajomego i otrzymali pozwolenie na zobaczenie Twojego prawdziwego imienia i nazwiska — będą mogli zobaczyć Twoje prawdziwe imię i zdjęcie profilowe. Nikt nie może Cię znaleźć, szukając Twojego prawdziwego imienia. Twoja PlayStation 4 poleci ci tylko kontakt z bliskimi przyjaciółmi twoich bliskich przyjaciół.

Te ustawienia są domyślnie dość prywatne, ale możesz je zmniejszyć. Możesz pozwolić innym znaleźć Cię, wyszukując Twoje prawdziwe imię, jeśli chcesz być bardziej widoczny dla osób, które Cię znają, i udostępniać swoje prawdziwe imię większej liczbie graczy. Możesz też je zaostrzyć, uniemożliwiając innym wysyłanie Ci zaproszeń do znajomych i zapewniając, że Twoje prawdziwe imię nie pojawia się w ogóle na konsolach innych osób.

Jeśli połączyłeś PlayStation 4 ze swoim kontem na Facebooku, możesz również określić, czy Twoje konto PlayStation Network jest polecane Twoim znajomym z Facebooka, korzystając z funkcji „Gracze, których możesz znać”.

1627396510 598 Jak dostosowac ustawienia prywatnosci PlayStation 4

Zarządzanie listą znajomych i wiadomościami

Ekran Zarządzanie listą znajomych i wiadomościami określa, kto może wyświetlać listę znajomych, a kto może zobaczyć Twoje prawdziwe imię i zdjęcie profilowe w grach. Kontroluje również, kto może wysyłać Ci zaproszenia do znajomych, prośby o obejrzenie rozgrywki i wiadomości.


Domyślnie znajomi znajomych mogą wyświetlać Twoją listę znajomych, a tylko bliscy znajomi widzą Twoje prawdziwe imię w grach. Każdy może wysłać Ci zaproszenie do znajomych lub wiadomość, podczas gdy tylko znajomi mogą wysłać prośbę o obejrzenie Twojej rozgrywki.

Tutaj możesz dostosować te ustawienia – na przykład możesz ograniczyć znajomym przeglądanie listy znajomych i ustawić ją jako prywatną. Jeśli nie chcesz otrzymywać wiadomości od osób, które nie są Twoimi znajomymi, możesz ustawić PS4 na zezwalanie na wiadomości przychodzące tylko od znajomych.

Opcja „Żądania znajomych” jest tutaj taka sama, jak na powyższym ekranie Łączenie ze znajomymi. Jest po prostu powielony tutaj, aby ułatwić znalezienie, ponieważ ma to sens w obu sekcjach.

1627396510 847 Jak dostosowac ustawienia prywatnosci PlayStation 4

Ochrona Twoich informacji

Ekran Ochrona informacji to pojedynczy ekran, który ułatwia kontrolowanie, gdzie pojawia się Twoje prawdziwe imię i kto może Cię znaleźć dzięki rekomendacjom.

Jeśli przejrzałeś powyższe sekcje, zauważysz, że ten ekran zawiera tylko te same opcje, które są dostępne na powyższych ekranach. Te ustawienia związane z danymi osobowymi znajdują się w jednym miejscu, dzięki czemu można je łatwo znaleźć i zmienić jednocześnie.

1627396510 590 Jak dostosowac ustawienia prywatnosci PlayStation 4

Wiele z tych funkcji zależy od tego, z kim się przyjaźnisz. Aby uzyskać dostęp do listy znajomych, odwiedź ekran główny PS4, naciśnij przycisk „W górę”, aby uzyskać dostęp do rzędu ikon u góry ekranu, i wybierz „Znajomi”. Tutaj możesz przeglądać listę znajomych, usuwać znajomych, wyszukiwać znajomych i dodawać ich.

Czy ten post był pomocny?