Skip to content

Jak dostosować wiersz rekomendacji w Android TV

25 de lipiec de 2021
SHIELD Screenshot 2017 11 03 08 59 24

Kiedy uruchamiasz Android TV, pierwszą rzeczą, którą widzisz, jest lista filmów i programów, które według systemu Ci się spodobają. Często zawiera najnowsze filmy lub najgorętsze wiadomości, ale czasami mogą to być tylko rzeczy związane z Twoimi zainteresowaniami i zainstalowanymi aplikacjami. Chodzi o to, że możesz zoptymalizować ten wiersz, aby wyświetlać sugestietylko z wybranych aplikacji.

Cały punkt wiersza rekomendacji polega oczywiście na tym, aby zachęcić Cię do zaangażowania się w aplikacje, które są obecnie zainstalowane w Twoim systemie, z których niektórych nigdy nie otworzysz w inny sposób. Domyślnie wszystkie aplikacje współpracujące z wierszem rekomendacji — głównie aplikacje telewizyjne, filmowe lub muzyczne — zostaną włączone zaraz po ich zainstalowaniu.

Ale co, jeśli nie chcesz, aby Crackle pojawiał się z każdym nowym filmem, który już obejrzałeś? A może nigdy nie korzystasz z Filmów Play i nie obchodzi Cię, co jest teraz na topie w usłudze? Cholera, może po prostu nie przejmujesz się sugestiami YouTube (które przez większość czasu uważam za śmieci). Fajne — możesz je wyłączyć.

Po uruchomieniu telewizora z Androidem i na ekranie głównym przewiń w dół do samego dolnego rzędu i kliknij ikonę koła zębatego. Spowoduje to przejście do menu Ustawienia.

1627233969 52 Jak dostosowac wiersz rekomendacji w Android TV

Stamtąd przewiń w dół do wpisu „Ekran główny” i kliknij go.

1627233969 653 Jak dostosowac wiersz rekomendacji w Android TV


Pierwsza opcja to „Wiersz rekomendacji”, który jest dokładnie tym, czego szukasz. Jeśli masz już ukrytą zawartość, wyświetli ją również tutaj.

1627233969 669 Jak dostosowac wiersz rekomendacji w Android TV

W tym momencie po prostu przewiń listę i wyłącz dowolną aplikację, której nie chcesz wyświetlać na liście. Ciesz się nowym, bardziej przejrzystym ekranem głównym.

1627233969 552 Jak dostosowac wiersz rekomendacji w Android TV

Jeśli kiedykolwiek zdecydujesz, że chcesz zaprosić którąś z tych natrętnych aplikacji z powrotem do wiersza rekomendacji, po prostu wróć do tego menu i włącz je ponownie.

1627233969 48 Jak dostosowac wiersz rekomendacji w Android TV

Czy ten post był pomocny?