Skip to content

Jak dostosować wyświetlacz krawędzi Galaxy S7 Edge

7 de lipiec de 2021
IMG 85901 650x300

Podczas gdy zakrzywione panele boczne Samsung Galaxy S7 Edge mogą wydawać się niektórym bezsensowną funkcją, w rzeczywistości jest to bardzo przydatne i wszechstronne narzędzie. Ma to więcej sensu w telefonach Edge niż standardowy „płaski” wyświetlacz, ponieważ w zasadzie nie przeszkadza, dopóki go nie potrzebujesz. Możliwość dostosowania tego obszaru to tylko wisienka na torcie, a Samsung wprowadził tutaj kilka naprawdę przydatnych poprawek.

Główne cechy ekranu krawędziowego

Edge służy jako obszar o trzech głównych zastosowaniach:

  • Płyta: Wsunięcie od zewnętrznej krawędzi telefonu zapewnia szybki dostęp do określonych przez użytkownika aplikacji, skrótów, kanałów i nie tylko.
  • Kanały:Umożliwia użytkownikom wyświetlanie powiadomień i innych ważnych danych bez włączania wyświetlacza, przesuwając palcem po Edge.
  • Oświetlenie: Zapala wyświetlacz krawędziowy, gdy nadejdzie nowe powiadomienie, a telefon leży twarzą do dołu.

Każdą z tych funkcji można indywidualnie przełączać, a każda z nich ma również własny zestaw opcji. Aby uzyskać dostęp do głównego menu ustawień zakrzywionego ekranu, przejdź do menu Ustawienia, przeciągając obszar powiadomień i dotykając ikony koła zębatego.

Jak dostosowac wyswietlacz krawedzi Galaxy S7 Edge

Stamtąd przewiń w dół, aż zobaczysz „Ekran krawędzi”. Wskocz tam.

1625646220 25 Jak dostosowac wyswietlacz krawedzi Galaxy S7 Edge

Tutaj możesz aktywować lub dezaktywować każdą funkcję – na przykład, jeśli lubisz funkcje Edge Panel, ale nie używasz oświetlenia, po prostu je wyłącz. Aby przełączyć funkcję, po prostu dotknij tej, którą chcesz włączyć /disable, a następnie przesuń suwak Włącz/Wyłącz.

1625646221 590 Jak dostosowac wyswietlacz krawedzi Galaxy S7 Edge1625646221 1 Jak dostosowac wyswietlacz krawedzi Galaxy S7 Edge


Tutaj znajdziesz również bardziej zaawansowane funkcje każdej funkcji Edge.

Jak dostosować panel krawędzi

Ze wszystkich funkcji Edge Display, panele są zdecydowanie najbardziej wytrzymałe. Ten pasek boczny szybkiego dostępu pozostaje schowany i prawie niezauważalny, gdy go nie używasz, ale jest pełen przydatnych skrótów i informacji za jednym szybkim przesunięciem od zewnętrznej krawędzi ekranu.

1625646221 670 Jak dostosowac wyswietlacz krawedzi Galaxy S7 Edge

Z menu, w którym byłeś powyżej (Ustawienia> Ekran krawędzi), dotknij linku „Panele krawędzi”.

1625646221 449 Jak dostosowac wyswietlacz krawedzi Galaxy S7 Edge

Spowoduje to przejście do menu Panele, w którym możesz dostosować wyświetlane panele, a także gdzie, jak duży jest uchwyt i jak jest przezroczysty.

Aby zmienić lokalizację lub przezroczystość uchwytu panelu, kliknij link „Ustawienia uchwytu panelu krawędzi” u dołu. To pozwoli Ci w pełni dostosować położenie i wygląd uchwytu – jeśli nie podoba Ci się to po prawej stronie, przesuń go w lewo. Jeśli wolisz, aby był prawie niewidoczny, ustaw przezroczystość tak wysoko, jak to możliwe. Miło jest mieć widoczny uchwyt, gdy się do niego aklimatyzujesz, ale kiedy dokładnie wiesz, gdzie się znajduje, możesz sprawić, że będzie całkowicie niewidoczny. To całkiem niesamowite. Po ustawieniu tego, jak chcesz, po prostu wyjdź z menu.

1625646221 976 Jak dostosowac wyswietlacz krawedzi Galaxy S7 Edge1625646221 370 Jak dostosowac wyswietlacz krawedzi Galaxy S7 Edge

Po powrocie do głównego menu paneli możesz zacząć dostosowywać wszystko, co panele mają do zaoferowania. Dostępnych jest wiele opcji: Aplikacje, Zadania, Ludzie, Yahoo! Sport, pogoda, Moje miejsca, Yahoo! Finanse, Yahoo! Wiadomości, Internet, S Planner i Szybkie narzędzia. Każdy z nich można indywidualnie przełączać za pomocą pola wyboru u góry, a większość z nich można również dostosować, dotykając małej ikony ołówka u dołu panelu. Pobaw się tymi ustawieniami — jest tu kilka naprawdę fajnych rzeczy.

1625646222 563 Jak dostosowac wyswietlacz krawedzi Galaxy S7 Edge


Jeśli wymyślisz coś, co chciałbyś zobaczyć w panelu Edge, a nie jest to dostępne w ofercie giełdowej, istnieje duża szansa, że ​​jest dostępne do pobrania przez stronę trzecią. Aby uzyskać dostęp do pobierania paneli, po prostu naciśnij przycisk „Pobierz” u góry menu paneli. Spowoduje to przekierowanie do sekcji Edge Panels w sklepie Galaxy Apps, gdzie znajdują się tona dodatkowych opcji. Mając wystarczająco dużo czasu, możesz naprawdę dostosować panel krawędzi, aby robić dokładnie to, co chcesz.

1625646222 575 Jak dostosowac wyswietlacz krawedzi Galaxy S7 Edge

Jak dostosować kanały Edge

Podobnie jak panele, Edge Feeds można całkowicie dostosować. Domyślnie dostępnych jest kilka opcji: Briefing, Yahoo! Wiadomości, sport i finanse; i S Zdrowie. Ponownie można je przełączać lub dostosowywać indywidualnie za pomocą ikony pola wyboru lub ołówka. To dokładnie tak, jak dostosowywanie paneli krawędziowych.

1625646222 997 Jak dostosowac wyswietlacz krawedzi Galaxy S7 Edge1625646222 299 Jak dostosowac wyswietlacz krawedzi Galaxy S7 Edge

Istnieje również sekcja pobierania dla kanałów Edge, ale niestety jest dość pusta — w momencie pisania tego tekstu były tylko dwie opcje kanałów. Ma to jednak sens, ponieważ jest tu bardzo mało dodatkowej funkcjonalności, a Samsung wykonał już dobrą robotę, obejmując większość baz.

Jak dostosować oświetlenie krawędzi

Oświetlenie to najprostsza ze wszystkich funkcji Edge Screen, ponieważ to tylko światło. Aby skorzystać z tej funkcji, po prostu trzymaj telefon twarzą do dołu, gdy nie jest używany – gdy pojawią się powiadomienia, Edge zaświeci się. Nic specjalnego – możesz go włączyć lub wyłączyć na górze i to prawie wszystko.

1625646222 297 Jak dostosowac wyswietlacz krawedzi Galaxy S7 Edge1625646222 394 Jak dostosowac wyswietlacz krawedzi Galaxy S7 Edge

Dostępna jest również fajna funkcja „Szybka odpowiedź”. Jeśli odbierasz połączenie i nie możesz się do niego dostać, po prostu połóż palec na czujniku tętna z tyłu telefonu (obok aparatu), a telefon automatycznie odrzuci połączenie i wyśle ​​niestandardową wiadomość. Domyślna wiadomość to „Przepraszam, nie mogę teraz rozmawiać. Zadzwoń później. ale możesz go dostosować, aby mówił, co chcesz.

Widziałem argument przeciwko wyświetlaczowi Edge i chociaż widzę, gdzie niektóre z tych funkcji są zbędne, a Samsung próbuje rozwiązać problem, który nie istnieje, panel Edge jest fantastyczny oszczędność czasu, gdy się do tego przyzwyczaisz. To najlepsza cecha ekranu krawędziowego.

Czy ten post był pomocny?