Skip to content

Jak drukować do formatu PDF w systemie Windows 10

30 de kwiecień de 2023
52798782138 c89858cd99 o

Osoba obsługująca drukarkę domową HP Envy 6055e

Aby wydrukować do formatu PDF w systemie Windows 10, kliknij przycisk drukowania, naciśnij klawisze Ctrl+P lub przejdź do Plik > Drukuj. Następnie po wyświetleniu monitu o wybranie drukarki wybierz „Microsoft Print to PDF”.

W systemie Windows 10 możesz wydrukować dokument do formatu PDF z dowolnej aplikacji dzięki wbudowanej funkcji Drukuj do PDF. Nie musisz już używać starej drukarki XPS ani instalować aplikacji innej firmy.

Jak korzystać z Microsoft Print to PDF

Aby rozpocząć, otwórz dokument, który chcesz wydrukować do pliku PDF. Znajdź i otwórz okno dialogowe Drukuj w aplikacji. Gdzie to się znajduje, zależy od programu, ale zwykle można przejść do Plik> Drukuj lub po prostu kliknąć ikonę drukarki.

Gdy otworzy się okno „Drukuj”, kliknij „Microsoft Print to PDF” w sekcji „Select Printer”. Następnie kliknij „Drukuj” u dołu okna.

1682878455 735 Jak drukowac do formatu PDF w systemie Windows 10

Gdy pojawi się okno „Zapisz wydruk jako”, wpisz nazwę pliku, a następnie wybierz lokalizację, w której chcesz zapisać plik (np. Dokumenty lub Pulpit). Kiedy skończysz, kliknij „Zapisz”.

Okno „Zapisz wydruk jako”.

Wydrukowany dokument zostanie zapisany jako plik PDF w wybranej lokalizacji. Jeśli klikniesz dwukrotnie plik, który właśnie utworzyłeś, powinieneś zobaczyć go tak, jak wyglądałby, gdybyś wydrukował kopię.

Dokument PDF wydrukowany do formatu PDF.

Stamtąd możesz skopiować plik, utworzyć kopię zapasową lub zapisać go do późniejszego wykorzystania.

Czy ten post był pomocny?