Skip to content

Jak działa obsługa dwóch kart SIM w nowej serii iPhone X

2 de sierpień de 2021
chrome 2018 09 12 13 17 37

Chociaż technologia dual SIM istnieje już od kilku lat, nowa seria iPhone X (XS, XS Max i XR) po raz pierwszy jest dostępna w iPhonie. Ale co to znaczy?

Co oznacza „Dual SIM”?

Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone’a przez całe życie, może to być pierwszy raz, kiedy spotkałeś się z terminem „dual SIM”, więc trochę wyjaśnienia jest w porządku. Na początek brzmi to dokładnie tak: masz w telefonie dwa gniazda SIM zamiast jednego. W ten sposób możesz mieć dwa numery telefonów — nawet od dwóch różnych operatorów — wszystko na jednym telefonie. Telefon płynnie przełącza się między dwiema kartami SIM do połączeń, SMS-ów i danych.

Historycznie oznaczało to, że telefony z dwiema kartami SIM potrzebowały dwóch fizycznych gniazd kart SIM. Jednak w przypadku nowej serii iPhone X wykorzystuje pojedynczą kartę nanoSIM – ten sam typ gniazda, z którego korzystają iPhone’y od czasu iPhone’a 4 – wraz z nowym gniazdem eSIM.

1627892546 900 Jak dziala obsluga dwoch kart SIM w nowej serii iPhone

eSIM lub „wbudowana karta SIM” to nowy rodzaj niewymiennej karty SIM, którą operatorzy mogą programować. Oznacza to, że zmiana operatorów nie wymaga zamiany karty SIM; nie będziesz musiał nawet wchodzić do sklepu stacjonarnego, ponieważ operatorzy mogą zdalnie programować eSIM. Możesz nawet sam go zaprogramować za pomocą aplikacji.

Funkcja Dual SIM jest idealna dla każdego, kto ma dwa numery telefonów — na przykład numer osobisty i numer służbowy. Świetnie nadaje się również do podróży międzynarodowych, ponieważ możesz przechowywać domową kartę SIM w jednym gnieździe, a następnie dodać międzynarodową kartę SIM do drugiego.


Uwaga: chińskie telefony z serii iPhone X będą miały dwa gniazda SIM zamiast korzystania z eSIM.

Fajnie, więc kto obsługuje eSIM?

Jak dziala obsluga dwoch kart SIM w nowej serii iPhone

W obecnym stanie eSIM jest wciąż stosunkowo nową technologią — zwłaszcza w telefonach. Apple Watch od jakiegoś czasu korzysta z eSIM, a niektóre technologie smarthome również go obsługują. Jednak w przypadku telefonów nie jest to jeszcze tak powszechne.

W chwili pisania tego tekstu AT&T, Verizon i T-Mobile obsługują eSIM, dzięki czemu będziesz mógł szybko i łatwo przełączać się między nimi. Następnie możesz wrzucić służbową lub międzynarodową kartę SIM do dostępnego gniazda w swoim iPhonie.

Jeśli jesteś na innym przewoźniku, cóż, na razie nie masz szczęścia. Tonieoznacza to, że nie będziesz mógł oczywiście korzystać z nowego iPhone’a u swojego operatora – oznacza to po prostu, że eSIM nie będzie aktywny i będziesz ograniczony do jednego gniazda SIM.

Innymi słowy, nic się dla Ciebie nie zmieni. Bułka z masłem.

Czy ten post był pomocny?