Skip to content

Jak efektywniej korzystać z wirtualnych pulpitów OS X za pomocą skrótów klawiaturowych?

3 de sierpień de 2021
img 54f0ce6537a1b

Lubimy mieć wiele wirtualnych pulpitów w OS X, zwłaszcza gdy możemy je wzmocnić, łącząc je z kilkoma prostymi skrótami klawiszowymi. Tak więc, w tej notatce, oto kilka praktycznych sposobów korzystania z wirtualnych pulpitów OS X, tak jak masz na myśli.

Wirtualne komputery stacjonarne nie są nową koncepcją. Istnieją już od dłuższego czasu, szczególnie w różnych dystrybucjach Linuksa, a teraz zostały dodane do systemu Windows 10.

1628001110 754 Jak efektywniej korzystac z wirtualnych pulpitow OS X za pomoca

Własne podejście Apple do wirtualnych pulpitów Przestrzenie, istnieje od wprowadzenia systemu Snow Leopard w 2009 roku, a w najnowszym wydaniu systemu OS X, Yosemite, jest on żywy i ma się dobrze.

Po wyjęciu z pudełka Spaces działa świetnie, ale może być o wiele lepszy dzięki kilku prostym skrótom klawiszowym. Aby uzyskać dostęp do Spaces, możesz użyć przycisku Mission Control (inaczej F3) na klawiaturze komputera Mac. Jeśli nie masz pojęcia, o czym mówimy, gdy mówimy „Mission Control”, zdecydowanie powinieneś przeczytać naszą Mission Control 101 artykuł.

Jak efektywniej korzystac z wirtualnych pulpitow OS X za pomoca

Możesz także przesunąć w górę po gładziku trzema palcami. Jeśli używasz starszego komputera Mac bez przycisku Mission Control lub po prostu nie lubisz go otwierać w ten sposób, przypisz mu inny.


Na zrzucie ekranu domyślnym skrótem jest „Opcja + 1”, co na klawiaturze systemu Windows oznacza „Alt + 1”, ale może to być prawie cokolwiek chcesz. Jeśli dopiero zaczynasz tworzyć lub ponownie przypisywać kombinacje klawiszy, zalecamy przeczytanie tego artykułu, aby przyspieszyć.

1628001110 501 Jak efektywniej korzystac z wirtualnych pulpitow OS X za pomoca

Niezależnie od tego, w jaki sposób otworzysz Mission Control, zobaczysz swoje wirtualne pulpity u góry, otwarte okna i aplikacje poniżej. Tutaj mamy do wyboru łącznie pięć komputerów stacjonarnych. OS X domyślnie to dwa, ale, jak zobaczysz, można to łatwo naprawić.

1628001110 793 Jak efektywniej korzystac z wirtualnych pulpitow OS X za pomoca

Po otwarciu Mission Control możesz zrobić kilka rzeczy.

Jeśli przytrzymasz klawisz „Opcja”, w lewym górnym rogu każdego pulpitu pojawi się X, co oczywiście pozwoli ci go zamknąć. Jeśli nie przytrzymasz klawisza „Opcja”, nadal możesz najechać kursorem na pulpit, a X pojawi się na nim po krótkim opóźnieniu.

1628001110 15 Jak efektywniej korzystac z wirtualnych pulpitow OS X za pomoca

Możesz przenosić aplikacje na inne komputery, przeciągając je tam, gdzie chcesz. Możesz tworzyć nowe pulpity, przeciągając aplikacje do prawego górnego rogu, gdzie pojawia się słaby znak plus; nie musisz przytrzymywać klawisza „Opcja”, aby to zrobić.

1628001110 80 Jak efektywniej korzystac z wirtualnych pulpitow OS X za pomoca

Jeśli przytrzymasz klawisz „Opcja”, możesz kliknąć znak plus i utworzyć nowy pusty pulpit.


Przytrzymaj „Opcja” i klikaj pulpity, aby szybko je przeglądać, lub przytrzymaj „Kontrola” i użyj strzałek w lewo lub w prawo .

Załóżmy, że szukasz konkretnego okna lub aplikacji w jednej ze swoich przestrzeni. Najedź kursorem na aplikację lub okno, aby wokół niego pojawił się niebieski kontur, a następnie przytrzymaj spację, aby wyświetlić większy podgląd. Gdy znajdziesz to, czego szukasz, kliknij na to.

1628001111 570 Jak efektywniej korzystac z wirtualnych pulpitow OS X za pomoca

Podsumowując, korzystanie ze Spaces nie jest trudne, gdy już to opanujesz. Jest to bardzo przydatne, zwłaszcza, że ​​możesz przypisać grupy aplikacji do innych komputerów stacjonarnych, organizując w ten sposób przepływ pracy. Następnie możesz użyć trzech palców, aby przesunąć poziomo po gładziku lub „Control + 1”, „Control + 2”, aby szybko przeglądać pulpity.

To z pewnością ułatwia życie, ale co, jeśli chcesz mieć więcej pulpitów z przypisanymi skrótami? A co, jeśli chcesz przenieść okna na inne komputery bez otwierania Mission Control?

Więcej skrótów klawiaturowych? Więcej skrótów klawiaturowych!

Aby uzupełnić Twoje umiejętności związane ze Spaces, pokażemy Ci, jak dodać więcej skrótów klawiszowych reprezentujących inne komputery.

Na wszystkich naszych zrzutach ekranu mamy pięć pulpitów, które musieliśmy stworzyć, zanim będziemy mogli przypisać do nich skróty. Aby to zrobić, możesz przeciągnąć aplikację na znak plus, tak jak pokazaliśmy wcześniej, lub przytrzymać klawisz „Opcja” i kliknąć „+”.

1628001110 80 Jak efektywniej korzystac z wirtualnych pulpitow OS X za pomoca

Po utworzeniu pulpitu otwórz preferencje klawiatury i sekcję „Kontrola misji”.

Tutaj dodaliśmy już skróty do każdego dodatkowego pulpitu poza 1 i 2. Możemy więc przełączać się między 3, 4 i 5 za pomocą „Control +3” i tak dalej. Oczywiście możesz użyć dowolnej kombinacji. Możesz nawet zmienić pierwsze dwa komputery stacjonarne, jeśli coś innego działa lepiej.

1628001111 671 Jak efektywniej korzystac z wirtualnych pulpitow OS X za pomoca

Możesz mieć do szesnastu komputerów stacjonarnych, ale z naszego doświadczenia wiemy, że rzadko potrzebujemy więcej niż cztery.

Po dodaniu większej liczby komputerów stacjonarnych potrzebujesz szybszego sposobu przenoszenia aplikacji i okien, gdy Pulpit 1 staje się zbyt zagracony. Otwieranie Kontroli Misji i przenoszenie rzeczy to jeden ze sposobów na zrobienie tego, ale z pewnością nie jest to najszybszy.

Najszybszym sposobem przenoszenia aplikacji między innymi komputerami jest kliknięcie i chwycenie paska tytułu (podświetlonego na żółto) i użycie odpowiedniego skrótu klawiaturowego.

1628001111 413 Jak efektywniej korzystac z wirtualnych pulpitow OS X za pomoca

Więc jeśli nasze okno Skitcha znajduje się na Pulpicie 1 i chcemy szybko przenieść je do 3, klikniemy i przytrzymamy pasek tytułu, użyjemy „Control + 3”, a Skitch zostanie natychmiast przeniesiony. Po prostu upewnij się, że puściłeś pasek tytułu, zanim wrócisz do oryginalnego pulpitu, lub po prostu przeniesiesz okna z powrotem.


Nie martw się, nie musisz ciągle przełączać pulpitów, aby uzyskać dostęp do swoich aplikacji, po prostu użyj Docka lub „Command + Tab”, a pulpity przełączą się automatycznie.

1628001111 346 Jak efektywniej korzystac z wirtualnych pulpitow OS X za pomoca

Korzystanie z tych kombinacji klawiszy oznacza, że ​​po skonfigurowaniu komputerów stacjonarnych będziesz musiał ponownie uzyskać dostęp do Mission Control. Przy odrobinie uwagi i powtórzeń poprawi się pamięć mięśniowa i będziesz mógł szybko przełączać i przenosić aplikacje, podczas gdy ręce rzadko opuszczają klawisze.

Wypróbuj przez kilka dni i powiedz nam, co myślisz. Czy ułatwia to zarządzanie aplikacjami i oknami w systemie OS X? Czy masz jakieś wskazówki, które chciałbyś przekazać? Chętnie usłyszymy od Ciebie i czekamy na Twoje komentarze i pytania. Wrzuć teraz swoje dwa centy na naszym forum dyskusyjnym!

Czy ten post był pomocny?