Skip to content

Jak geotagować zdjęcia w aplikacji Zdjęcia Apple?

8 de lipiec de 2021
img 5717afb6f3a90

Liczba osób, które korzystać z aparatu cyfrowego do ich migawek stale spada, ale to nie znaczy, że wciąż nie ma rynku. Jeśli masz aparat, który nie oznacza automatycznie geotagami zdjęć, możesz to zrobić ręcznie za pomocą aplikacji Zdjęcia Apple.

Zwykle, gdy robisz zdjęcie smartfonem, czy to iPhonem, czy urządzeniem z Androidem, zwykle oznacza to Twoje zdjęcie Twoją lokalizacją. W rzeczywistości jest to również bardzo precyzyjne, dlatego wiele osób decyduje się na wyłączenie geotagowania i usunięcie wszelkich danych osobowych przed przesłaniem zdjęć do Internetu.

Na poniższym zdjęciu pyszne smoothie-to-be jest oznaczone jego lokalizacją. Aby zobaczyć te informacje w aplikacji Zdjęcia Apple na komputerze Mac, najpierw wybierz zdjęcie, a następnie użyj Command + I, aby pobrać metadane, które obejmują nazwę obrazu, datę, rozmiar (wymiary i plik) i wiele innych. Możesz też dodać opis, twarze i nie tylko.

Na dole znajdują się dane lokalizacji.

1625716168 118 Jak geotagowac zdjecia w aplikacji Zdjecia Apple

Oto kolejne zdjęcie używane z „głupim” aparatem cyfrowym. Ponieważ ten aparat nie ma funkcji GPS, nie oznaczył zdjęcia żadnymi danymi lokalizacji. Możemy jednak przypisać lokalizację, jeśli chcemy, klikając „Przypisz lokalizację” na dole.

1625716168 990 Jak geotagowac zdjecia w aplikacji Zdjecia Apple

Nie trzeba wpisywać całej nazwy. Możesz po prostu wpisać kilka liter lub pierwsze słowo, co pozwoli Ci wybrać z listy rozwijanej.

Jak geotagowac zdjecia w aplikacji Zdjecia Apple


Po ustaleniu miejsca (nie będzie ono dokładne, chyba że znasz dokładny adres), możesz nacisnąć „Enter”, a zostanie ono automatycznie zapisane na Twoim zdjęciu.

1625716168 971 Jak geotagowac zdjecia w aplikacji Zdjecia Apple

To świetnie, ale co zrobić, jeśli chcesz oznaczyć wiele zdjęć? W końcu wątpliwe jest, że pojechałeś na wakacje i zrobiłeś tylko kilka zdjęć. Prawdopodobnie złamałeś setki.

To tak proste, jak sobie wyobrażasz. Najpierw wybierz grupę zdjęć. Możesz kliknąć i przeciągnąć, aby „lasso” grupę, użyć klawisza Command, aby wybrać wiele zdjęć lub użyć klawisza Shift, aby wybrać zakres.

1625716168 34 Jak geotagowac zdjecia w aplikacji Zdjecia Apple

Jak widać w naszym panelu informacyjnym, wybraliśmy trzy zdjęcia. Możemy teraz dodać istotne informacje, takie jak tytuł (urlop, podróż służbowa lub coś bardziej opisowego), słowa kluczowe i oczywiście lokalizacja.

1625716169 507 Jak geotagowac zdjecia w aplikacji Zdjecia Apple

Ponownie, w sekcji „Przypisz lokalizację” wystarczy wpisać kilka liter nazwy lokalizacji, a opcje pojawią się na liście rozwijanej. Ponieważ wybraliśmy wiele zdjęć, dodamy informacje o lokalizacji do wszystkich z nich, zamiast robić każde z nich na raz.

1625716169 746 Jak geotagowac zdjecia w aplikacji Zdjecia Apple

W tej chwili możesz dodawać tylko informacje geotagów do Zdjęć w systemie OS X, więc jeśli spróbujesz to zrobić w Zdjęciach na iOS, nie będziesz w stanie edytować metadanych, nie mówiąc już o informacjach o lokalizacji.


Aplikacja o nazwie GeoTagr załatwi sprawę na iOS, ale ponieważ Twój iPhone lub iPad już domyślnie geotaguje zdjęcia, możesz nie być zbytnio zaniepokojony tagowaniem wszystkich głupich zdjęć z aparatu, ponieważ jest to o wiele łatwiejsze na komputerze Mac.

Czy ten post był pomocny?