Skip to content

Jak już teraz wypróbować macOS Mojave Beta

21 de lipiec de 2021
mojave wallpaper

Podekscytowany macOS Mojave, ale nie chcesz czekać do jesieni? Publiczna wersja beta jest już dostępna do wypróbowania; oto jak go zainstalować.

Pokazaliśmy ci nowe funkcje w Mojave, które pojawią się jesienią 2018 r. Najważniejsze to tryb ciemny, niestandardowe kolory akcentów i stosy pulpitu, ale jest też kilka mniejszych funkcji. Jeśli chcesz to wszystko wypróbować, publiczna beta może być dla Ciebie!

Jak zawsze, przed kontynuowaniem utwórz kopię zapasową komputera Mac! Istnieje szansa, że ​​instalacja nie będzie działać poprawnie, a jeśli tak się stanie, będziesz potrzebować kopii zapasowej Time Machine do przywracania.

To nie jest dla codziennej pracy

Mojave nie jest w tym momencie gotowa na maszyny produkcyjne. Jeśli zainstalujesz publiczną wersję beta, możesz spodziewać się błędów i awarii.Nie próbuj używać Mojave jako podstawowego systemu operacyjnego.Najlepszym pomysłem jest prawdopodobnie umieszczenie Mojave na drugim Macu – takim, którego nie używasz do codziennej pracy.

Jeśli nie masz luksusu drugiego Maca (w końcu pieniądze nie rosną na drzewach), rozważ zamiast tego podwójne uruchamianie. Po prostu utwórz nową partycję za pomocą Narzędzia dyskowego z co najmniej 20 GB miejsca (więcej, jeśli chcesz wypróbować kilka aplikacji). Oznacz tę partycję jako coś oczywistego, na przykład „Mojave”. Podczas instalacji wersji beta użyj tej partycji zamiast domyślnej.

Zarejestruj się i zainstaluj publiczną wersję beta

Kiedy będziesz gotowy, udaj się dobeta.apple.com, a następnie kliknij przycisk „Rozpocznij”. Zaloguj się na swoje konto iCloud, aby zarejestrować się w wersji beta, a następnie przejdź dostrona poświęcona macOS beta. Przewiń w dół do sekcji „Zarejestruj komputer Mac”, a następnie kliknij niebieski przycisk, aby pobrać narzędzie macOS Public Beta Access Utility.

Jak juz teraz wyprobowac macOS Mojave Beta


Zamontuj plik DMG, a następnie uruchom instalator PKG znajdujący się w środku.

1626838115 843 Jak juz teraz wyprobowac macOS Mojave Beta

Wykonaj kroki, a Twój Mac będzie gotowy do pobrania publicznej wersji beta systemu macOS Mojave ze sklepu Mac App Store. App Store powinien się dla Ciebie otworzyć, ale jeśli nie zamiast tego użyj tego linku.

1626838115 762 Jak juz teraz wyprobowac macOS Mojave Beta

Kliknij przycisk „Pobierz”, a następnie poczekaj. Może to chwilę potrwać: serwery były dość zajęte od czasu uruchomienia publicznej wersji beta. W końcu rozpocznie się instalator.

1626838115 192 Jak juz teraz wyprobowac macOS Mojave Beta

Instalacja zajmie trochę czasu i będzie wymagała ponownego uruchomienia komputera, więc zapisz wszystko, nad czym pracujesz, zanim klikniesz „Kontynuuj”. Kiedy to zrobisz, zostaniesz zapytany, na której partycji chcesz umieścić wersję beta. (Jeśli korzystasz z podwójnego rozruchu, tutaj wybierasz nowo utworzoną drugą partycję.)

1626838116 274 Jak juz teraz wyprobowac macOS Mojave Beta

Następnie rozpocznie się instalacja. W tej początkowej fazie możesz nadal korzystać z komputera Mac, chociaż może to być powolne. Po początkowej fazie instalacji komputer Mac uruchomi się ponownie (oczywiście po zapytaniu) przed przejściem do drugiej fazy procesu.

1626838116 242 Jak juz teraz wyprobowac macOS Mojave Beta


W tej części instalatora nie będzie można korzystać z komputera Mac. W końcu komputer Mac uruchomi się ponownie, zanim w końcu pozwoli ci wypróbować nowy system operacyjny. Jeśli zainstalowałeś go na drugiej partycji, po prostu przytrzymaj klawisz „Opcja” podczas uruchamiania komputera Mac, aby wybrać system operacyjny do uruchomienia.

1626838116 127 Jak juz teraz wyprobowac macOS Mojave Beta

Apple mabardzo kompletne zestawienie nowych funkcjina swojej stronie internetowej, więc sprawdzaj, czy nasza podczas odkrywania nowych funkcji. Daj nam znać o czymś niesamowitym, co znajdziesz, dobrze?

Czy ten post był pomocny?