Skip to content

Jak kliknąć środkowym przyciskiem na touchpadzie laptopa?

5 de sierpień de 2021
img 5994a81048336

Touchpady w większości laptopów umożliwiają klikanie środkowym przyciskiem, ale nie wszystkie. W niektórych sytuacjach może być konieczne włączenie tej opcji w panelu sterowania sterownika myszy lub zainstalowanie najpierw odpowiednich sterowników.

Podstawy

Aby kliknąć lewym przyciskiem myszy na touchpadzie, kliknij go jednym palcem. Aby kliknąć prawym przyciskiem myszy, kliknij pad dwoma palcami. Aby kliknąć środkowym przyciskiem, kliknij pad trzema palcami. W każdym razie to idealna sytuacja.

W praktyce ta funkcja jest domyślnie włączona na niektórych touchpadach, domyślnie wyłączona na innych i niemożliwa do włączenia na niektórych touchpadach.

I, w zależności od touchpada, może być konieczne stuknięcie w pad odpowiednią liczbą palców, zamiast fizycznego klikania go.

Poniższe instrukcje dotyczą systemu Windows. Na komputerze Mac możesz użyć aplikacji MiddleClick, aby włączyć środkowe kliknięcie za pomocą touchpada MacBooka.

Jak włączyć kliknięcie trzema palcami?

Jeśli to nie działa, być może trzeba je włączyć. Można to zrobić na dwa główne sposoby: Jest to niestandardowy panel sterowania sterownika touchpada, często tworzony przez firmę Synaptics. Powinien on być zawsze dostępny w systemie Windows 7 i jest również dostępny na komputerach z systemem Windows 10, które nie mają precyzyjnego panelu dotykowego.

Dla komputerów z systemem Windows 7 i komputerów z systemem Windows 10 bez precyzyjnego panelu dotykowego

Aby znaleźć tę opcję, wybierz Panel sterowania> Sprzęt i dźwięk> Mysz. Poszukaj karty o nazwie „Touchpad”, aby uzyskać dostęp do ustawień touchpada.

Na przykład na poniższym zrzucie ekranu musimy kliknąć kartę „Ustawienia ClickPad”, a następnie kliknąć przycisk „Ustawienia ClickPad” pod nią.

Jak kliknac srodkowym przyciskiem na touchpadzie laptopa

Dokładne następne kroki będą się różnić na różnych komputerach. Musisz znaleźć opcję, która kontroluje działanie kliknięcia trzema palcami na touchpadzie, upewnić się, że jest włączona i ustawić ją na kliknięcie środkowym przyciskiem.

Na przykład na poniższym zrzucie ekranu musimy najpierw upewnić się, że pole wyboru „Kliknięcie” jest włączone. Następnie musimy kliknąć ikonę koła zębatego po prawej stronie Kliknięcie, aby skonfigurować, co robią różne kliknięcia.

1628161491 36 Jak kliknac srodkowym przyciskiem na touchpadzie laptopa

Tutaj znajduje się opcja „Akcja kliknięcia trzema palcami”. Musi być ustawiony na „Kliknięcie środkowym”, abyśmy mogli wykonać kliknięcie środkowym trzema palcami.

1628161491 634 Jak kliknac srodkowym przyciskiem na touchpadzie laptopa


Jeśli twój touchpad ma przyciski i klikniesz je zamiast samego touchpada, poszukaj opcji, która kontroluje działanie przycisków. Na przykład możesz skonfigurować touchpad do wykonywania kliknięcia środkowym przyciskiem, gdy klikniesz jednocześnie lewy i prawy przycisk myszy.

1628161492 617 Jak kliknac srodkowym przyciskiem na touchpadzie laptopa

Komputery z systemem Windows 10 z precyzyjnym panelem dotykowym

Jeśli nie widzisz tego panelu sterowania, a masz system Windows 10, istnieje duża szansa, że ​​Twój laptop ma precyzyjny touchpad, więc musisz zamiast tego użyć wbudowanych ustawień systemu Windows 10, aby włączyć tę funkcję.

Aby to zrobić, wybierz Ustawienia> Urządzenia> Touchpad. Przewiń w dół i znajdź sekcję „Gesty trzema palcami”. Kliknij pole „Taps” i wybierz „Środkowy przycisk myszy”. Domyślnie ten gest jest ustawiony na openCortanaon Windows 10.

1628161492 653 Jak kliknac srodkowym przyciskiem na touchpadzie laptopa

Jeśli nie widzisz żadnych dodatkowych opcji dodanych przez sterowniki myszy w oknie Mysz i używasz systemu Windows 7 lub nie widzisz żadnych opcji dostępnych na ekranie „Touchpad” w systemie Windows 10, musisz zainstalować sterowniki myszy do laptopa. Udaj się na stronę producenta laptopa, znajdź sterowniki do touchpada laptopa i zainstaluj je. Powinieneś zobaczyć dodatkowe opcje w panelu sterowania myszy i możesz wykonać powyższe kroki.

Pomocy, nie mogę włączyć kliknięcia trzema palcami!

Jeśli nie możesz włączyć kliknięcia trzema palcami w ustawieniach touchpada, nie ma do tego łatwego sposobu. Możesz być w stanie sfałszować coś razem z AutoHotKey, ale jest duża szansa, że ​​nie będzie to tak niezawodne.

Jeśli często używasz środkowego kliknięcia w całym systemie Windows, możesz rozważyć alternatywne gesty. Na przykład kliknięcie środkowym przyciskiem jest powszechnie używane do otwierania łączy w nowej karcie w przeglądarce internetowej. Ale możesz też po prostu przytrzymać klawisz Ctrl po kliknięciu łącza, aby otworzyć go w nowej karcie. Może to być znacznie łatwiejsze na laptopie z touchpadem.


Ostatecznie, jeśli touchpad nie daje łatwego sposobu na włączenie środkowego kliknięcia lub gest trzema palcami jest zbyt niewygodny, możesz zainwestować w mysz do laptopa. Istnieje wiele kompaktowychmyszy bezprzewodowektóra może dobrze podróżować i zawsze możesz uzyskać solidną przewodową mysz stacjonarną, jeśli głównie używasz laptopa przy biurku.

Źródło obrazu:Flickr

Czy ten post był pomocny?