Skip to content

Jak kontrolować Kodi za pomocą głosu (i nie tylko) za pomocą Yatse

30 de lipiec de 2021
yatseheader 650x300

Kodi ma oficjalną aplikację zdalną o nazwieKore, ale jest to raczej podstawowe. Yatse to aplikacja na Androida innej firmy, która przenosi Kodi na zupełnie nowy poziom, dodając polecenia głosowe, obsługę PVR i wiele więcej. Oto jak z niego korzystać.

Oczywiście, możesz sterować Kodi za pomocą pilota MCE lub pilota Logitech Harmony, a sprzęt z prawdziwymi przyciskami ma z pewnością zalety. Są dotykowe, nieco bardziej znajome, a goście nie muszą instalować aplikacji tylko po to, by oglądać telewizję.

Ale Twój telefon jest zawsze przy Tobie i może robić różne rzeczy, których nie potrafi pilot sprzętowy. Tu właśnie pojawia się Yatse. Po prostu pobierz aplikację z Google Play, a następnie przejdź przez kreatora szybkiej konfiguracji.

Zakładając, że telefon i centrum multimedialne znajdują się w tej samej sieci, Yatse wskaże to przy pierwszym uruchomieniu.Dotknij, aby rozpocząć.

1627667260 34 Jak kontrolowac Kodi za pomoca glosu i nie tylko za

Na pierwszy rzut oka ma taką samą podstawową funkcjonalność, jakiej można oczekiwać od Kore, oficjalnego pilota Kodi. Najprawdopodobniej może kontrolować centrum multimedialne za pomocą serii przycisków ekranowych, które działają jak pilot sprzętowy.

1627667261 124 Jak kontrolowac Kodi za pomoca glosu i nie tylko za


Strzałki i środkowy przycisk umożliwiają przeglądanie menu: naciśnij je i to tak, jakbyś naciskał klawisze strzałek i klawisz Enter na klawiaturze. Trochę się do tego przyzwyczaisz, zwłaszcza jeśli jesteś przyzwyczajony do fizycznego pilota, ale w większości działa tak samo.

Ale to Twój telefon, to coś więcej niż tylko przyciski. Jeśli otworzysz pasek boczny, zobaczysz także opcje wyświetlania swoich filmów, programów telewizyjnych i muzyki. Dotknij dowolnego z nich i możesz przeglądać swoją kolekcję multimediów.

1627667261 874 Jak kontrolowac Kodi za pomoca glosu i nie tylko za

Zobaczysz plakaty, podsumowania fabuły i nie tylko. To świetny sposób na przeglądanie osobistej kolekcji filmów z dowolnego miejsca w domu lub podczas odtwarzania. Możesz dotknąć czegokolwiek, aby rozpocząć odtwarzanie.

A jeśli aktualnie coś oglądasz, po przewinięciu w dół zobaczysz grafikę, numery odcinków, a nawet podsumowanie fabuły.

1627667261 314 Jak kontrolowac Kodi za pomoca glosu i nie tylko za

Ale to podstawowe rzeczy, których można oczekiwać od dowolnej aplikacji zdalnej. Yatse naprawdę błyszczy, jeśli chodzi o swoje ekskluzywne funkcje.

Widżety i powiadomienia Yatse zapewniają szybki dostęp do elementów sterujących Kodi

Oto coś fajnego: nie musisz nawet otwierać aplikacji, aby kontrolować Kodi.


Na przykład istnieje wiele widżetów, które można dodać do ekranów głównych telefonu. Dodawanie widżetów różni się w zależności od programu uruchamiającego Androida, ale w większości rzutów możesz dotknąć i przytrzymać puste miejsce na ekranie głównym, a następnie dotknąć „Widżety”. Przewiń listę opcji, aż dojdziesz do „Yatse”.

1627667261 601 Jak kontrolowac Kodi za pomoca glosu i nie tylko za

Dotknij dowolnego z nich i przytrzymaj go, a następnie przeciągnij w dowolne miejsce. Otrzymasz widżet pokazujący aktualnie odtwarzane treści oraz możliwość wstrzymywania, odtwarzania i pomijania multimediów, a wszystko to z poziomu ekranu głównego.

1627667262 807 Jak kontrolowac Kodi za pomoca glosu i nie tylko za

Alternatywnie możesz włączyć ciągłe powiadomienie na pasku menu Androida, podobnym do tego używanego przez większość odtwarzaczy multimedialnych. W Yatse otwórz boczne menu i wybierz „Ustawienia”. Następnie przejdź do „Ustawienia ogólne” i włącz „Powiadomienie systemowe”.

1627667262 584 Jak kontrolowac Kodi za pomoca glosu i nie tylko za

Powiadomienie powinno pojawić się za każdym razem, gdy multimedia są odtwarzane na komputerze Kodi. Dzięki temu dowiesz się, co jest aktualnie odtwarzane, a także pozwoli Ci wstrzymać lub przeskoczyć do przodu – ponownie, bez otwierania samej aplikacji Yatse.

1627667262 453 Jak kontrolowac Kodi za pomoca glosu i nie tylko za

Naprawdę fajne w powiadomieniu jest to, że pojawi się na ekranie blokady. Oznacza to, że możesz wstrzymać muzykę, gdy wychodzisz z domu, lub szybko przejść do następnego utworu w środku treningu, nawet bez odblokowywania telefonu.

Kontroluj Kodi za pomocą głosu

Niedawno wskazaliśmy, w jaki sposób użytkownicy Kodi mogą kontrolować swój telewizor za pomocą Amazon Echo. To fajne, ale nie każdy chce wydawać pieniądze na Echo (i przechodzić przez kilka ustawień), aby porozmawiać z telewizorem. I nie muszą: Yatse ma wbudowaną kontrolę głosową.


Możesz znaleźć tę opcję na pasku bocznym Yatse. Najpierw dotknij przycisku z trzema liniami w lewym górnym rogu, aby wyświetlić menu paska bocznego.

1627667262 290 Jak kontrolowac Kodi za pomoca glosu i nie tylko za

Teraz poszukaj ikony mikrofonu obok słowa „Remote”. Może być konieczne przewinięcie w dół, aby to znaleźć.

1627667262 254 Jak kontrolowac Kodi za pomoca glosu i nie tylko za

Dotknij tej ikony i możesz powiedzieć takie rzeczy jak „Posłuchaj przewagi wsi Alberta” lub „Obejrzyj następny odcinek Game of Thrones”, a Kodi właśnie to zrobi. To magia, kiedy działa, ale jeśli masz problemy, sprawdź oficjalna lista poleceń głosowych.

Oczywiście otwarcie aplikacji i przejście do mikrofonu nie jest szybkie, dlatego Yatse może opcjonalnie przejąć kluczowy gest Androida. Po zainstalowaniu Yatse dotknij i przytrzymaj przycisk Android Home i przesuń palcem w górę. Zwykle uruchamia to wyszukiwanie głosowe Google, ale możesz ustawić inne opcje, w tym Yatse.

1627667263 90 Jak kontrolowac Kodi za pomoca glosu i nie tylko za

Wybierz go jako swój wybór „Zawsze”, a będziesz mieć szybki sposób sterowania swoim centrum multimedialnym za pomocą głosu.

Przeglądaj swoje programy telewizyjne i nagrania PVR z telefonu

Jeśli używasz NextPVR do oglądania telewizji na żywo w Kodi, Yatse umożliwia przeglądanie bieżących programów telewizyjnych i zapisanych nagrań z telefonu za pośrednictwem sekcji „PVR” na pasku bocznym.


Możesz sprawdzić, co się teraz dzieje, lub zapoznać się z harmonogramem dowolnego kanału. Niestety z tego miejsca nie można zaplanować nagrań, ale jest to świetny sposób, aby zobaczyć, co się dzieje, bez przerywania tego, co aktualnie dzieje się na telewizorze.

1627667263 389 Jak kontrolowac Kodi za pomoca glosu i nie tylko za

Przesuń w prawo od tego miejsca, a zobaczysz również listę nagranych programów. Wystarczy dotknąć jednego, aby rozpocząć odtwarzanie na komputerze kina domowego.

1627667263 685 Jak kontrolowac Kodi za pomoca glosu i nie tylko za

I nie zapominaj, że nawet jeśli tylko jeden z komputerów kina domowego ma tuner telewizyjny, możesz przesyłać te nagrania do dowolnego urządzenia Kodi w domu.

Przeglądaj swoje dodatki bez przerywania programu

To nie tylko filmy i telewizja – Yatse umożliwia także przeglądanie dodatków Kodia z poziomu aplikacji, bez przerywania odtwarzania w centrum multimedialnym.

Jeśli więc oglądasz film w YouTube ze znajomymi, możesz wyszukać następny na telefonie bez przerywania aktualnie odtwarzanego filmu.

1627667263 490 Jak kontrolowac Kodi za pomoca glosu i nie tylko za

Nie każdy dodatek jest obsługiwany, tylko te, które korzystają z domyślnego interfejsu Kodi. Więc wszystko, co jest wymienione w Kodi w sekcji „Programy”, prawdopodobnie nie zadziała, ale wszystko w sekcji „Wideo” lub „Muzyka” prawdopodobnie zadziała. Nieobsługiwane dodatki będą wyszarzone w Yatse.


Może nie jest to „oficjalna” aplikacja, ale naszym zdaniem Yatse jest najlepszą zdalną aplikacją dla Kodi. Większość powyższych funkcji nie jest oferowana przez inne zdalne aplikacje, a gdy przyzwyczaisz się do kontrolowania Kodi za pomocą twój głos, trudno cofnąć.

Czy ten post był pomocny?