Skip to content

Jak kontrolować konsolę Xbox One za pomocą smartfona

3 de sierpień de 2021
img 575b60ace9cca

Aplikacja Xbox SmartGlass firmy Microsoft umożliwia uruchamianie gier, przeglądanie programów telewizyjnych i sterowanie aplikacjami na konsoli Xbox One. Możesz nawet używać go do przesyłania strumieniowego telewizji na żywo z konsoli Xbox One do telefonu. Jest dostępny dla telefonów z systemem Android, iPhone’ów, Windows 10 i 8, a nawet telefonów z systemem Windows.

SmartGlass niestety nie obsługuje przesyłania strumieniowego gier, tak jak robi to aplikacja Xbox dla systemu Windows 10, ale nadal może wiele zdziałać.

Krok pierwszy: pobierz aplikację

Pobierz aplikację Xbox One SmartGlass z Sklep z aplikacjami Apple, Google Play,Sklep Windows Phone, lub Sklep Windows, w zależności od platformy.

Chociaż aplikacja była pierwotnie przeznaczona na telefony, może być również używana na iPadach, tabletach z systemem Android, a nawet komputerach z systemem Windows 10. Jednak będzie to prawdopodobnie najbardziej przydatne na mniejszym tablecie z systemem Windows 10, który możesz mieć na kanapie, niż na komputerze stacjonarnym z systemem Windows 10.


Omawiamy tutaj aplikację Xbox One SmartGlass, ale firma Microsoft oferuje również aplikacje Xbox 360 SmartGlass, jeśli zamiast tego używasz konsoli Xbox 360. Pobierz aplikację Xbox 360 SmartGlass z Sklep z aplikacjami Apple, Google Play, Sklep Windows Phone, lub Sklep Windowsużywać podobnej aplikacji z konsolą Xbox 360.

Krok drugi: połącz się z konsolą Xbox One

Zaloguj się do SmartGlass przy użyciu tego samego konta Microsoft, za pomocą którego zalogowałeś się do konsoli Xbox. Po zalogowaniu aplikacja powinna automatycznie wykryć twoją konsolę Xbox One, zakładając, że twoje urządzenie i konsola Xbox One są w tej samej sieci. Stuknij swoją konsolę Xbox One i stuknij „Połącz”, aby połączyć się z konsolą. Pozostaw zaznaczone pole wyboru „Połącz automatycznie”, a aplikacja automatycznie połączy się z konsolą Xbox One w przyszłości.

Jeśli aplikacja nie znajdzie Twojej konsoli Xbox One, stuknij „Wprowadź adres IP”, aby połączyć się, wprowadzając adres IP konsoli Xbox One. Adres IP konsoli Xbox One można znaleźć w menu Wszystkie ustawienia > Sieć > Ustawienia sieci > Ustawienia zaawansowane na samej konsoli Xbox One.

1627977605 975 Jak kontrolowac konsole Xbox One za pomoca smartfona

Krok trzeci: użyj smartfona jako pilota

Po nawiązaniu połączenia możesz używać aplikacji do poruszania się po interfejsie konsoli Xbox One. Na przykład możesz stuknąć grę lub aplikację w interfejsie SmartGlass i stuknąć „Graj na Xbox One”, aby uruchomić tę grę lub aplikację na konsoli.

Jeśli masz skonfigurowany telewizor na konsoli Xbox One, możesz otworzyć menu i dotknąć „OneGuide”, aby wyświetlić listę programów telewizyjnych. Dotknij programu i dotknij „Odtwórz”, aby rozpocząć oglądanie go na telewizorze.

1627977605 637 Jak kontrolowac konsole Xbox One za pomoca smartfona

Podczas oglądania telewizji lub korzystania z innej aplikacji multimedialnej otrzymasz zdalny interfejs z różnymi przyciskami odtwarzania, których możesz dotknąć na telefonie, aby sterować odtwarzaniem na konsoli.

Podane tutaj funkcje różnią się w zależności od używanej aplikacji. Jeśli używasz gry lub aplikacji korzystającej z funkcji drugiego ekranu aplikacji Xbox SmartGlass, zobaczysz więcej informacji lub elementów sterujących, które mają sens dla tej aplikacji. Na przykład w grze możesz zobaczyć mapę w grze. Jednak większość gier nie zawiera tej funkcji. Gry, które implementują tę funkcję, używają jej do czegoś drobnego, a nie do czegoś niezbędnego do gry.


Na przykład, jeśli uruchomisz przeglądarkę Edge, zobaczysz pasek z napisem „Microsoft Edge” u dołu ekranu. Następnie możesz dotknąć ikony pilota w prawym dolnym rogu ekranu, a otrzymasz interfejs z przyciskami do przesuwania i stukania w celu sterowania aplikacją, a także klawiaturą smartfona po wybraniu pola tekstowego.

Jeśli chcesz mieć jeszcze lepszą klawiaturę, możesz podłączyć fizyczną klawiaturę do portu USB konsoli Xbox One i używać jej do nawigacji po interfejsie.

1627977605 94 Jak kontrolowac konsole Xbox One za pomoca smartfona

Jeśli masz skonfigurowaną telewizję bezprzewodową z anteną, możesz teraz przesyłać strumieniowo telewizję z konsoli Xbox One bezpośrednio do smartfona. Aby to zrobić, dotknij kafelka „TV” w aplikacji SmartGlass i dotknij „Oglądaj telewizję”.

Niestety ta funkcja nie działa w przypadku telewizji kablowej lub satelitarnej podłączonej do konsoli Xbox One za pomocą kabla przejściowego HDMI. Aby to zrobić, potrzebujesz anteny i telewizji naziemnej.

1627977605 886 Jak kontrolowac konsole Xbox One za pomoca smartfona

Korzystaj z innych funkcji Xbox Live, nawet przez Internet

Główny ekran zawiera kanał aktywności Xbox Live, dzięki czemu możesz przewijać ostatnie wpisy i komentować lub zostawiać reakcje. Otwórz menu, a znajdziesz wiele innych funkcji, do których możesz również uzyskać dostęp przez Internet, nawet jeśli Twoja konsola Xbox One nie jest włączona.

Możesz przeglądać listę znajomych i wysyłać wiadomości, wiadomości ponowne, przewijać swoje osiągnięcia, uzyskiwać dostęp do zrzutów ekranu i filmów nagranych na konsoli Xbox One oraz przeglądać sklep Xbox w celu zakupu multimediów.


Twoja konsola Xbox One automatycznie się obudzi i pobierze gry i inne multimedia, które kupisz w sklepie, zakładając, że jest w domyślnym trybie „Instant On”. Gry powinny być gotowe do grania, gdy wrócisz do konsoli.

1627977606 577 Jak kontrolowac konsole Xbox One za pomoca smartfona

Aplikacja Xbox SmartGlass firmy Microsoft była bardziej wyróżnikiem, gdy została uruchomiona na Xbox 360, ale Sony w dużej mierze dopasowało ją do aplikacji PlayStation. SmartGlass nadal oferuje bardziej przejrzysty interfejs i oferuje kilka dodatkowych funkcji, ale nie jest to całkowicie niezbędny towarzysz dla Xbox One. Nawet gry, które oferują funkcje drugiego ekranu, nie wymagają ich do rozgrywki – to tylko bonus.

Czy ten post był pomocny?