Skip to content

Jak kontrolować strumienie wideo Chromecasta z wielu urządzeń

28 de lipiec de 2021
img 54873b9e057e5

Chromecast jest prawdopodobnie ulubionym kijem strumieniowym How-to Geek. Dosłownie pozwala na zdalne sterowanie dowolnym urządzeniem z zainstalowaną aplikacją Chromecast.

Prawdopodobnie już wiesz, co może zrobić Chromecast, czyli naprawdę fajne rzeczy, takie jak odbijanie ekranu telefonu lub przesyłanie treści z dowolnej karty Chrome, a nawet całego pulpitu. Oznacza to, że masz wiele opcji, jeśli chodzi o rzeczy, które możesz wyświetlać na swoim dużym, pięknym telewizorze HD – gry, filmy, pokazy slajdów, prezentacje – a wszystko to w cenie 35 USD o rozmiarze Zippo.

Jak wspomnieliśmy, każde urządzenie może potencjalnie być pilotem. To fajne z wielu powodów. Po pierwsze, możesz sterować swoim Chromecastem w dowolnym pomieszczeniu.Ponadto, jeśli wszystkie urządzenia są podłączone do tego samego punktu dostępu, możesz bezproblemowo dodawać urządzenia do tego samego strumienia, przejmować strumień z jednego urządzenia na drugie, a nawet przesyłać ten sam strumień do innego Chromecasta, na przykład podłączonego do innego telewizora.

Tasowanie urządzeń

Ważne jest, aby zrozumieć, jak działa przesyłanie, przynajmniej w sposób, w jaki używamy go w tym artykule. Za każdym razem, gdy przesyłasz film na Netflix lub piosenkę na Pandorze, twoje urządzenie tak naprawdę mówi Chromecastowi, gdzie znaleźć strumień, aby mógł go odtworzyć, co robi niezależnie od urządzenia.

W tym momencie możesz sterować przesyłaniem z urządzenia, ale nawet jeśli zamkniesz aplikację lub nawet wyłączysz telefon, strumień powinien być nadal odtwarzany. To nie zadziała, jeśli przesyłasz ekran lub kartę Chrome , Tylko Aplikacje obsługujące Google Cast.Gdy nie przesyłasz, ikona przesyłania będzie pusta, tak jak w naszej aplikacji Netflix.

Jak kontrolowac strumienie wideo Chromecasta z wielu urzadzen


Jeśli przesyłasz, ikona zostanie wypełniona (niekoniecznie w kolorze niebieskim lub innym kolorze).

1627482352 612 Jak kontrolowac strumienie wideo Chromecasta z wielu urzadzen

Łatwo to zrozumieć. Jeśli podniesiesz telefon i połączysz go z Chromecastem, możesz na nim odtwarzać, co tylko zechcesz. Ale co, jeśli zostaniesz wezwany do drugiego pokoju i zapomnisz wstrzymać film? A co, jeśli zdasz sobie sprawę, że chcesz obejrzeć go na tablecie w łóżku i kontynuować dokładnie w miejscu, w którym skończyłeś?

Pamiętaj, że strumień Chromecasta nie jest zależny od żadnego konkretnego urządzenia, więc możesz przejść z dowolnego urządzenia obsługującego Chromecasta na inne i uzyskać strumień wideo.

Na poprzednim zrzucie ekranu przesyłamy z telefonu, ale mamy trochę ubrań do złożenia, więc chcemy oglądać nasz program w pralni na naszym tablecie. Gdybyśmy robili to na Netflix (oczywisty wybór), otworzylibyśmy na naszym tablecie i kliknij ikonę Cast.

1627482352 743 Jak kontrolowac strumienie wideo Chromecasta z wielu urzadzen

Pojawi się lista wyboru pokazująca Twoje Chromecasty. Oczywiście, jeśli masz dwa lub więcej, wszystkie pojawią się tutaj, więc wybierz ten ze strumieniem, nad którym chcesz przejąć kontrolę.

1627482352 371 Jak kontrolowac strumienie wideo Chromecasta z wielu urzadzen

Po połączeniu się z Chromecastem na urządzeniu powinny pojawić się elementy sterujące aplikacji, więc przynajmniej powinieneś być w stanie wstrzymać lub zatrzymać, zmienić strumień i zwiększyć/zmniejszyć głośność. W przypadku Netflix masz sporowięcej opcji.

1627482352 650 Jak kontrolowac strumienie wideo Chromecasta z wielu urzadzen


W przeciwieństwie do czegoś takiego jak aplikacja WatchESPN, która zapewnia podstawową kontrolę (zatrzymanie, rozłączenie, zmiana kanałów i głośność).

1627482353 567 Jak kontrolowac strumienie wideo Chromecasta z wielu urzadzen

Bez względu na to, z jakiej aplikacji korzystasz, po przejęciu kontroli nad innym urządzeniem możesz wykonać dowolną liczbę innych rzeczy. W przypadku naszego scenariusza z tabletem możemy teraz dotknąć ikony przesyłania i wybrać „to urządzenie”, aby przenieść do niego strumień.

1627482353 944 Jak kontrolowac strumienie wideo Chromecasta z wielu urzadzen

Teraz oglądamy naszą transmisję z serwisu Netflix na naszym tablecie, który odłącza Twoje inne urządzenie lub urządzenia od Chromecasta.Z tego miejsca możesz oglądać transmisję do końca lub do wyczerpania baterii. Alternatywnie możesz teraz przesłać ten strumień z powrotem do tego samego Chromecasta lub innego podłączonego do innego telewizora.

W ten sposób możesz sobie wyobrazić elastyczność, gdy każde urządzenie jest potencjalnie zdalnym. Strumień możesz zabrać ze sobą, gdziekolwiek jesteś, w każdym pomieszczeniu, w którym się znajdujesz, o ile znajdujesz się w zasięgu sygnału Wi-Fi.

Powinniśmy zwrócić uwagę, że wydaje się, że działa to tylko w przypadku strumieni wideo, ale to powiedziawszy: większość aplikacji obsługujących Google Castwydają się być specyficzne dla wideo, a popularnymi godnymi uwagi wyjątkami są Pandora i kilka innych. Ta metoda oczywiście działa dobrze z aplikacjami Netflix i WatchESPN, a także z YouTube i możemy założyć, że inne.

Zapraszam do przetestowania swojego, a jeśli masz na to ochotę, powiedz nam o tym na naszym forum dyskusyjnym.

Czy ten post był pomocny?