Skip to content

Jak konwertować filmy na komputerze Mac bez dodatkowego oprogramowania?

4 de sierpień de 2021
img 56a972e2ac2e1

Jeśli masz jakieś wideo na swoim Macu, które mają szczególnie duży rozmiar pliku, umieszczenie ich na iPadzie lub iPhonie może z łatwością pochłonąć mnóstwo miejsca. Możesz jednak konwertować filmy na komputerze Mac bez dodatkowego oprogramowania.

Jeśli korzystasz z komputerów przez dłuższy czas, prawdopodobnie znasz oprogramowanie QuickTime firmy Apple. QuickTime istnieje od wczesnych lat 90. i nadal istnieje jako domyślne oprogramowanie do odtwarzania wideo w systemie OS X.

QuickTime może odtwarzać wiele formatów plików, ale nie może odtwarzać wszystkiego. Na przykład nie może odtwarzać coraz bardziej popularnego formatu MKV, dlatego wiele osób zwróciło się do VLC jako alternatywa. Ale dla formaty plików, które odtwarza, może również przekonwertować je do idealnego rozmiaru dla Twojego iPhone’a i iPada.

Jak konwertować wideo za pomocą funkcji „Eksportuj” QuickTime

Aby rozpocząć, otwórz plik, który chcesz przekonwertować w QuickTime.

Następnie kliknij menu „Plik”, a następnie przesuń mysz do menu „Eksportuj”. W menu Eksportuj zobaczysz sześć opcji: możesz zapisać wideo w 480p, 720p i 1080p, po prostu zapisać ścieżkę audio lub zapisać wideo w iTunes, które można następnie przesłać na dowolne urządzenie zgodne z Airplay, takie jak Apple TELEWIZJA.


Jeśli jednak masz iPhone’a, iPada lub Apple TV, możesz wybrać opcję „iPad, iPhone, iPod touch i Apple TV…”, aby przekonwertować go na idealny rozmiar dla tych urządzeń. To właśnie zamierzamy dzisiaj zrobić.

1628058401 236 Jak konwertowac filmy na komputerze Mac bez dodatkowego oprogramowania

Na następnym ekranie zobaczysz trzy opcje, z których (przynajmniej w tym przykładzie) dostępne są tylko dwie. Chcemy wybrać drugą opcję „iPad, iPhone 4 i Apple TV”.

Jak konwertowac filmy na komputerze Mac bez dodatkowego oprogramowania

Po wybraniu opcji rozmiaru kliknij przycisk „Zapisz” w prawym dolnym rogu. Będziesz także chciał wybrać, gdzie zapisać nowy film.

1628058402 391 Jak konwertowac filmy na komputerze Mac bez dodatkowego oprogramowania

Kliknij ponownie przycisk „Zapisz”, a rozpocznie się eksport, możesz śledzić jego postęp w oknie „Postęp eksportu”. Jeśli chcesz zatrzymać proces w dowolnym momencie, kliknij okrągły przycisk „X” po prawej stronie wskaźnika postępu.

1628058402 605 Jak konwertowac filmy na komputerze Mac bez dodatkowego oprogramowania

Jeśli chcesz przekonwertować więcej niż jeden film, możesz je umieścić w kolejce, a zostaną one przekonwertowane po zakończeniu każdego poprzedniego. W ten sposób możesz odłożyć cały proces na bok i robić inne rzeczy, podczas gdy Twoje filmy są konwertowane w tle.

Jeśli Quicktime nie może otworzyć pliku, który chcesz przekonwertować, możesz również spróbować użyć hamulca ręcznego, który jest bezpłatny i otworzy praktycznie każdy plik, który możesz do niego wrzucić.


Jeśli jesteś zainteresowany, możesz również dowiedzieć się więcej o wielu fajnych sztuczkach, które może wykonać QuickTime.

Czy ten post był pomocny?